Alimenty na żonę rozwód z winy męża - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
21-05-2012, 11:55  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 6.221
Domyślnie RE: Alimenty na żonę rozwód z winy męża

Tak wlasnie od meza swojej matki. Tutaj nie ma slowa o tym, ze stosunki te maja prawo zaistniec rowniez po ustaniu malzenstwa.
Art 26 KRiO mowi rowniez o powstaniu powinowactwa pomimo rozowdu, ale tylko miedzy malzonkiem, a krewnymi. Zatem nalezaloby ustalic wykladnie kto jest krewnym- czy jest to rowniez pozamalzenskie dziecko.
Wszystko bylo by ok, gdyby nie zyl ojciec biologiczny- mozna by bylo opierac sie o w/w przepisy.
robinsonik jest off-line  
21-05-2012, 19:47  
2zona
Stały bywalec
 
Posty: 6.404
Domyślnie RE: Alimenty na żonę rozwód z winy męża

Cytat:
Napisał/a Żona zdradzona
Agulek, nie bierz poważnie tego, co pisze 2żona, bo to druga żona własnie.
Alimenty Ci się należą w sytuacji, którą opisujesz (wina męża, obniżenie statusu materialnego w wyniku rozwodu) i absolutnie z nich nie rezygnuj! A powiem tak nawet, że jeśli dziecko małe, przedszkolak, to możesz dla siebie uzyskać jeszcze więcej, ale to musiałabyś korzystać z pomocy dobrego adwokata. Absolutnie nie miej żadnych wyrzutów sumienia z powodu alimentów od męża! One z czegoś wynikają- tzn. prawnie jest taka opcja, a Ty spełniasz przesłanki. Drugie żony i faceci po rozwodach, którzy muszą płacić byłym alimenty na nie zawsze będą się opierać i nazywać takie osoby, jak Ty pasożytami i wysyłać obowiązkowo do pracy (gdyby miały do czynienia z Aspergerem, to inaczej by śpiewały).

Druga sprawa- koniecznie podnieś alimenty na dziecko! Wnoś o 100% kosztów utrzymania dziecka, skoro tatuś wyautował się z jego życia. I to jak najszybciej!

Trzecia sprawa- do 2zony i robinsonika- czyżby dziecko do tej pory utrzymywane było za 300 zł miesięcznie? Bo jakoś dziwnie pewna jestem, że do tej pory miało pracującą matkę i pewnie nie dokładała 300 zł do jego utrzymania, tylko o wiele więcej, a poza tym był mąż, który też się dokładał. Gdyby Agulek otrzymała na siebie 1000 zł alimentów, to razem z dzieckiem miałaby do dyspozycji całe 1300 zł- no ogromna suma! Po 650 zł na osobę! Zaiste, przy 5000 zł, które zostaną do dyspozycji panu, to imponująca suma!
A w razie kolejnych wtrętów o tym, że to nie jego dziecko itp.- owszem, nie jego, ale to jego żona i to nie ona zmusiła go do ożenku z dzieciatą kobietą. A po ostatnie- w pewnych okolicznościach nie- ojciec też może być zobowiązany do uczestniczenia w kosztach utrzyania nie- swojego dziecka (skoro on był dla niego jedynym ojcem, zapewniał wszystkim wysoki poziom życia, a dziecko jest specjalnej troski, to podstawy są).


Ja tym razem nie w temacie. Z żoną zdradzoną dyskutować nie będę bo nie widzę sensu ale proszę któregoś moderatora o "naganę" dla tego użytkownika - co to za "czepianie się" mojego nicka?! Czy to, że jestem 2 żoną to znaczy, że jestem jakaś gorsza albo mam wypatrzone spojrzenie na świat i przepisy?? To już któraś z rzędu na tym forum taka uwaga pod moim adresem ...
2zona jest off-line  
21-05-2012, 22:35  
Kerimus
Moderator w spoczynku
 
Kerimus na Forum Prawnym
 
Posty: 10.473
Domyślnie RE: Alimenty na żonę rozwód z winy męża

Cytat:
Napisał/a Żona zdradzona
Agulek, nie bierz poważnie tego, co pisze 2żona, bo to druga żona własnie.
........................
Mały urlop od forum za ciągłe złośliwości (ataki ad personam) które nic nie wnoszą do tematów.
Kerimus jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:29.