Niebieska karta i przesłuchanie w GOPS - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:

  • § Alimenty z FA a staż
    Dzień dobry, studiuję dziennie na 4. roku. Mój młodszy brat i ja otrzymujemy alimenty z FA. Ponieważ zbliżam się...
  • § Prawa 17-latki - wyprowadzka
    Witam Mam kilka pytań. 1. Czy 17 latka za zgodą rodziców może się przeprowadzić kawał drogi do swojego...
  • § Jak odzyskać zalegle alimenty
    Witam, Piszę w takiej sprawie, ponieważ 20 lat temu zasądzoną na mojego ojca alimenty lecz nie zapłacił rudego...

Odpowiedz
 
08-08-2012, 17:28  
stolica
Użytkownik
 
Posty: 113
Domyślnie RE: Niebieska karta i przesłuchanie w GOPS

Ja pismo dostałem 7go a przesłuchanie mam 11go. żenada. Opowiem wszystko po całej imprazie. Moja Pani mecenas twierdzi że nie ma znęcania jeśli się nie mieszka wspólnie. Jedno jest pewne, żona to "wspaniała" aktorka. Potem też dowiedziałem się po co to robi? Bo łatwiej dostać mieszkanie od miasta. Bo jest biedna, bo mąż ją źle traktuje itd.
stolica jest off-line  
13-08-2012, 08:55  
julk1
Użytkownik
 
Posty: 41
Domyślnie RE: Niebieska karta i przesłuchanie w GOPS

stolica, moja żona to tez dobra aktorka. Zabrała ze wspólnego konta 15 tys. euro, samochód itp. a teraz wystapiła do urzedu miejskiego o... zasiłki rodzinne. A dochód na osobę wynosi prawie 2000 zł (aby dostać zaiłek trzeba miec dochód trochę powyżej 500 zł). Ale to ma pokazać, że jest biedna, skrzywdzona i nie ma z czego żyć
Ale jak tam było na "przesłuchaniu"? Stolica, napisz jak to wygladało w Twoim przypadku.
julk1 jest off-line  
13-08-2012, 12:44  
mamunia1
Użytkownik
 
Posty: 263
Domyślnie RE: Niebieska karta i przesłuchanie w GOPS

Nie zawsze kobiety są dobrymi aktorami i mężczyznom się to zdarza. W przypadku mojego męża tak właśnie jest. Chodził z dyktafonem i nagrywał,szarpał, popychał, wyzywał, ubliżał i choć ja mam stalowe nerwy to parę razy wybuchłam. On tylko na to czekał aby załonczyć dyktafon i to nagrać, tylko tego co mówił do mnie zanim zaczął nagrywać nie miał nagrane. Mąż miał założoną niebieską kartę i miał sprawe o znęcanie i za posiadanie narkotyków. Policjant zapytał mnie czy potrzebuję męża ukarć i przy rozwodzie mieć dowód na to że to on jest tym złym. Powiedziałam że nie chcę męża obarczyć winą za rozpad małżeństwa bo go kocham i ani mi w głowie rozwód, pragnę jedynie go ukarać bo cierpią przez niego dzieci a ja boję się o swoje życie. Jedna i druga sprawa umorzona a boję się czasami o dzieci i swoje życie, o dom też. Kiedy mnie zrzucił ze schodów mąż powiedział że się potknęłam i sama spadłam, kiedy złamał mi telefon z klapką powiedział że on jest jego, kiedy leżącą mnie trzymał za szyję uderzając o płyty betonowe to z swoim ojcem powiedzieli że ja sama uderzałam głową o podłoże. Nie tylko męża się boję ale i teścia który mieszka obok ale własnie teść i teściowa są świadkami którzy widzieli i widzą lecz kłamią w zeznaniach a ja jestem sama no ewentualnie dzieci ale one nie mogą zeznawać. Prokuratorzy jak i policjanci w jednym miejscu są nadgorliwi a w drugim traktują sprawy błacho. W jednej miejscowości skazują za znęcanie niewinnego a w drugiej dają mu jeszcze większe pole do popisu.
Najgorsze w tym wszystkim jest to że mój mąż cały czas twierdzi że ja mam urojenia i jestem chora bo on mi nic nie zrobił. Zrobił tyle podłych i złych rzeczy że chyba go to przerosło i zniszczył sam siebie. Zastanawiam się czy on teraz nie jest chory.
Proszę się nie bać sprawy. Zawsze mówić opanowanym głosem i nie być nerwowym.
Większość spraw jest umarzana.
mamunia1 jest off-line  
25-09-2012, 20:40  
stolica
Użytkownik
 
Posty: 113
Domyślnie RE: Niebieska karta i przesłuchanie w GOPS

Wczoraj pojechałem na spotkanie tak zwanej "grupy roboczej" Poprzednie kilkakrotnie odmawiali z jakichś nie wiadomych przyczyn. Przedstawiły się 2 miłe panie i jedna bardzo negatywnie nastawiona do mojej osoby. Była nie kulturalna, co 4 minuty dzwonił jej przeraźliwy telefon przez co nie mogłem się skupić. Przerywała mi "wyjaśnienia" około 6ciu razy, bo musiała porozmawiać. Wyjaśniono mi, że w moim mieszkaniu dzieją się dziwne rzeczy a różni ludzie donoszą, że w mojej rodzinie dochodzi do przemocy psychicznej. Nie mogłem się odnieść w tej sprawie, ponieważ od dawna nie mieszkam w bloku i nie wiem co faktycznie się tam dzieje? Wyjaśnienia moje trwały około 2 godziny. Żona zamyka przedemną mieszkanie a ja nie mogę wejść nawet po własne rzeczy. Pozostawiłem żonie samochód, od początku naszej separacji płacę na jej konto pieniądze na utrzymanie dzieci, kupuję dzieciakom książki, ubrania, buty, inne potrzebne rzeczy, jak nie miała pieniędzy opłaciłem czynsz za ogrzewanie. Dzieci zabieram na wycieczki, daje im kieszonkowe, jeździmy do pizzerii i restauracji, Pomagam w rozwiązywaniu problemów szkolnych, opłacam za wycieczki szkolne i wiele bym mógł wymieniać. Ale Pani z komisji tzw grupy roboczej tak bardzo była zajęta rozmowami przez telefon, że nie wie co faktycznie mówiłem. Był jakiś Pan dzielnicowy u którego usłyszałem tylko "dzień dobry" Nigdy nie było u mnie żadnej przemocy. Mówiłem spokojnie, opanowanym głosem, gdy tylko do tej paskudnej i bardzo nie miłej pani słyszałem same oskarżenia, jaka ta moja żona jest biedna. Szok zastanawiam się po co ja tam pojechałem? Po co? podpisać listę obecności? posłuchać jak mnie straszą? Wszystko było już jasne, wszystko było ukartowane, wszystko oczywiste.
Mam wielką prośbę do wszystkich. Pomóżcie mi bo zamierzam złożyć jakąś skargę na tą nie uczciwą instytucję. Ale gdzie? do kogo można się odwołać w tej sprawie?
stolica jest off-line  
26-09-2012, 21:02  
julk1
Użytkownik
 
Posty: 41
Domyślnie RE: Niebieska karta i przesłuchanie w GOPS

Wpierw sprawdź czy osoby z którymi rozmawiałeś są na stosownej liscie. Ja doszedłem do tego, że moja rozmowa była z dwoma osobami, których nie było na liście Zespołu Interwencyjnego, uchwalanej przez bodajże rade gminy. Był na nie jedynie dzielnicowy, ale on niestety nie stawił się. po drugie ZI ma Cie wysłuchac, a jezeli sa uzasadnione podejrzenia, powtarzam uzasadnione, ze znecasz sie nad rodzina to wysyłaja sprawę do prokuratury. Potem, jezeli sie okaże, iz zostałes niesłusznie oskarzony przez zone, to niebieskiej karty nie mozna anulowac czy zniszczyc. fajnie, co nie?
julk1 jest off-line  
10-10-2012, 18:31  
tomasz4444
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Niebieska karta i przesłuchanie w GOPS

najlepsze jest u mnie zona chciala sie rozwodzic,ale prawnik jej powiedzial, ze nie ma szans, to po miesiacu podala mnie do sadu o znecanie psychiczne, dzieci przygotowala do rozprawy, do mnie jeszcze powiedziala, ze wycofa a potem rozprawa, jest w toku, podobno ma zaswiadczenia ze szkoly, z kazdej instytucji, a calosc po kilkunastu latach malzenstwa tak wiec w przeciagu miesiaca jestem przestepca
tomasz4444 jest off-line  
10-10-2012, 21:07  
Isiowa
Użytkownik
 
Posty: 70
Domyślnie RE: Niebieska karta i przesłuchanie w GOPS

A czy niebieską kartę można założyć np. teściowi? znęca się psychicznie nademną i nad moim mężem,a w domu jest małe dziecko i nie chce aby chowało się w patologicznej rodzinie bo awanturnik robi sceny po alkoholu.
Szantażuje,że wyrzuci nas z domu ,że zniszczy nam auto, wózek dziecka, wyzywa od złodziei, kłamców, dziwek itp.
Isiowa jest off-line  
14-10-2012, 20:00  
elwira71
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Niebieska karta i przesłuchanie w GOPS

--------------------------------------------------------------------------------

Witam
Jestem ofiarą niesłusznie założonej niebieskiej karty. Przeżyłam koszmar. Osoby, które są za to odpowiedzialne cieszą się z wykonanego planu. Wykorzystania funduszy unijnych na dodatkowe zespoły robocze i dodatkowe pieniądze dla siebie. Ja osoba szanowana przez 40 lat musiałam sie zmierzyć z pomówieniami, które doprowadzały mnie do ,,obłędu". W naszym kraju wszystko stoi na głowie. Jeśli już prokuratura zamknęła dochodzenie nie widząc znamion przestępstwa. OPS nadal prowadził procedurę. Mam żal do instytucji, które na mojej tragedii realizowały swoje pocedury.
Mam pytanie - Czy można dalej prowadzić procedury, wysyłać pisma, nachodzic moja rodzinę jeśli sprawa została na początku zamknięta przez prokuraturę?Mieszkam w specyficznym małym miasteczku, gdzie OPS potrafi nagminnie przekraczać swoje kompetencje, a wszystko w myśl realizowania śmiesznych projektów dofinansowanych z UE. Panie pracujące w OPS mają wysoką płacę, a normalni obywatele są postrzegani jako przestępcy.
Niebieska kartę założono mi w kwietniu 2012 roku,(osoba niby zagrożona przemocą nie mieszka u mnie od kwietnia) a październiku OPS wysyła panie na wywiad z pytaniem do mojego męża Jak mu sie żyje? Mąż nie przyjął pań. Usłyszał , że musi je przyjąć. Czy OPS to jakaś nowa siła w państwie?
Najważnijsze że żyję, ale tylko dzięki ludziom, którzy nigdy nie zwątpili we mnie i wspierali mnie przez te miesiące. Żyję dla moich dzieci. Co może spowodować chora procedura z człowiekiem, to widzą tylko moi bliscy.
elwira71 jest off-line  
14-10-2012, 20:11  
elwira71
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Niebieska karta i przesłuchanie w GOPS

Żona czy Mąż, a jeśli to zbuntowana przez zwolnioną pracownicę 18 latka, której całe życie sie poswięciło.
Jesteście przed lub w trakcie chorej procedury, przejdziecie to, niewinność zwycięży, ale czy w tym celu stworzono niebieska kartę?
Czy ofiary ludzkiej niegodziwości mogą domagać sie sprawiedliwości?
elwira71 jest off-line  
14-10-2012, 21:06  
orzeszki
Stały bywalec
 
Posty: 4.798
Domyślnie RE: Niebieska karta i przesłuchanie w GOPS

Ofiary nie domagaja sie niczego.Niebieska karta zostala stworzona,zeby do takich sytuacji nie dochodzilo,a sasiedzi reagowali.Dla mnie stworzona ona zostala o wiele lat za pozno(ale i tak,by to nic nie zmienilo,bo moj ojciec byl ...milicjantem).Po przeszlosci,nauczylam sie sobie sama radzic,na tyle,zeby w odroznieniu od mojej mamy zbierac dowody(obdukcje).
Jednak,kiedy tesciowa sprowakowala awanture,udalam sie po porade do ojca(policjanta i dawnego oprawcy).Kazal wniesc mi sprawe(na policje) o "prowokopwanie awantur",co zrobilam.To mnie chronilo przed jej oskarzeniami(byla psychicznie chora,zmarla w osrodku killka lat temu).
orzeszki jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ niebieska karta odpowiedzi: 1
§ Niebieska karta odpowiedzi: 2
§ Niebieska Karta odpowiedzi: 3
§ Niebieska karta odpowiedzi: 0
§ niebieska karta odpowiedzi: 6
§ Niebieska karta odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:15.