Odebranie całkowite władzy rodzicielskiej ojcu - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
06-07-2012, 20:02  
funislawa
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Odebranie całkowite władzy rodzicielskiej ojcu

Witam jestem po pierwszej rozprawie o całkowite odebranie władzy rodzicielskiej ojcu mojej dziewczynki sąd po przesłuchaniu stron orzekł o widzeniach małej z ojcem do terminu następnej rozprawy która odbędzie się za dwa miesiące .Mam pytanie ponieważ bardzo sie obawiam o bezpieczeństwo mojej córki gdyż tata jej mocno nadużywa alkoholu była przemoc fizyczna i psychiczna.Zaproponowałam ojcu małej widzenia ale w mojej obecności.Nie zgodził się.Ja zdaję sobie sprawę z tego że w pewien sposób nie dostosowuję się do nakazu sądu ,robię to z uwagi na nieprzewidywalność jego chorych zachowań itp.Moje pytanie brzmi Jak sąd może podejść do mojej decyzji ?Czy mogę zostać za to ukarana? powtarzam godzę się na widzenia ale w mojej obecności.
funislawa jest off-line  
07-07-2012, 00:28  
majka77
Stały bywalec
 
Posty: 8.102
Domyślnie RE: Odebranie całkowite władzy rodzicielskiej ojcu

Cytat:
Ja zdaję sobie sprawę z tego że w pewien sposób nie dostosowuję się do nakazu sądu ,robię to z uwagi na nieprzewidywalność jego chorych zachowań itp
Świadomie łamie pani postanowienie sądu. Była sprawa na niej mogła pani wnosić o ustalenie kontaktów w pani obecności. Daje pani argumenty ojcu i dowód na to, że odebranie praw rodzicielskich ojcu to pani bezpodstawne wymysły, bo pani zamiarem jest ograniczenie kontaktu dziecka z ojcem.
majka77 jest off-line  
07-07-2012, 05:08  
funislawa
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Odebranie całkowite władzy rodzicielskiej ojcu

Oczywiście że tak ale wnosiłam o zabezpieczenie czyli o to że na czas rozprawy dziecko będzie wyłącznie u mnie bez kontaktowania się z ojcem jak było do tej pory ale niestety z winy ojca to on ten kontakt przerwał sąd odrzucił moją prosbę .On jest niebezpieczny dla wszystkich bliskich swojej mamy ,brata ,ojca,był dla nas i moich dzieci nie mam pojęcia co mu strzeli do głowy stąd moja obawa i propozycja kontaktów w mojej obecności .Tak świadomie to robię i nie spocznę puki to wszystko się nie wyjaśni .Jeszcze jedno od listopada ubiegłego roku pan ten jest bez prądu i gazu nie ugotuje obiadku nie zrobi herbatki ,dziecko po ciemku musiałoby korzystać z toalety .Mam wrażenie że sądy nie czytają akt ,wywiadów kuratorskich .
funislawa jest off-line  
07-07-2012, 11:12  
majka77
Stały bywalec
 
Posty: 8.102
Domyślnie RE: Odebranie całkowite władzy rodzicielskiej ojcu

Cytat:
on ten kontakt przerwał sąd odrzucił moją prośbę
czyli nie ma pani wyboru,
Cytat:
Tak świadomie to robię i nie spocznę puki to wszystko się nie wyjaśni
Świadomie pani łamie postanowienie sądu i sąd może panią ukarać grzywną. Bardziej jednak zastanowiłabym się jak to będzie kiedy pokażę sędzi, że nie liczę się ze zdaniem sądu i jego postanowieniami. Na pewno na kolejnej sprawie będzie ciężko.
majka77 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ odebranie władzy rodzicielskiej... odpowiedzi: 9
§ Odebranie władzy rodzicielskiej odpowiedzi: 1
§ odebranie władzy rodzicielskiej ojcu odpowiedzi: 2
§ Odebranie władzy rodzicielskiej ojcu odpowiedzi: 9
§ Odebranie władzy rodzicielskiej odpowiedzi: 2
§ Odebranie władzy rodzicielskiej ojcu dziecka odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:35.