Rozwód z orzeczeniem o winie - Forum Prawne

 

Rozwód z orzeczeniem o winie

Witam, jestem tu nowy, prawdopodobnie mnie też czeka sprawa rozwodowa. Moja żona co prawda jeszcze nie złożyła pozwu, ale wiem że tak będzie i będzie wnioskować o rozwód z mojej winy. Po krótce opiszę moją ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:

  • § Alimenty od rodziców i ogromne...
    Witam mam na imie Dawid, Pisze ponieważ bardzo martwię się o moja przyszłość i o przyszłość mojej dziewczyny bo...
  • § problem
    moja przyjaciółka rozwodzi się w polsce (ona i jak na stałe mieszkamy w irlandii), jej jeszcze mąż postanowił...
  • § Odzyskanie pełnych praw do dz...
    Witam. Jestem mamą 2 dzieci w wieku 4 i 5 lat. Rok temu rozwiodłam się z mężem biorąc winę na siebie, ze...

Odpowiedz
 
08-07-2012, 07:24  
kglubin
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Rozwód z orzeczeniem o winie

Witam, jestem tu nowy, prawdopodobnie mnie też czeka sprawa rozwodowa. Moja żona co prawda jeszcze nie złożyła pozwu, ale wiem że tak będzie i będzie wnioskować o rozwód z mojej winy. Po krótce opiszę moją sytuację.
Jesteśmy małżeństwem od 18 lat, dwoje dzieci w wieku 18 lat i 12 lat. Miałem w życiu etap, kiedy nadużywałem alkohol, doszedł do tego hazard. W tym czasie leczyłem się psychiatrycznie z powodu depresji (sprawy zawodowe). Z problemami uależnień też byłem w poradniach oraz 1 raz w szpitalu w związku z uzależnieniem od alkoholu. Od ponad półtora roku nie nadużywam alkoholu, choć czasami średnio raz w tygodniu lubię wypić 1-2 piwa. Moja żona od ponad pół roku wykorzystuje te fakty przeciwko mnie, składa doniesienia do komisji alkoholowej, zakłada niebieskie karty, że niby znęcam się psychicznie bo dla niej wypicie jednego piwa to jest alkoholizm, a jest zagożałą zwolenniczką i członkiem klubu abstynenta. Po ostatniej kłótni dot. wyjazdu na wakacje znów złożyła niebieską kartę, a poszło o to, że umówiliśmy się, że z pieniędzy za zwrot podatku ona weźmie 1000zł i pojedzie z synem na wakacje, a ja drugie 1000zł i pojadę z nim w innym terminie. Ostatecznie 4 dni przed oim wyjazdem zakomunikowała, że ja nie pojadę. Mam parę pytań:
1) czy ma ona prawo wypłacić całe pieniądze ze zwrotu podatku, który należała się nam obojgu (wspólne rozlczenie) i nie dać mi mojej części ?
2) czy te niebieskie karty mają jakąś wartość, skoro nie było nigdy u nas ani interwencji Policji, ani zawiadomień o przestępstwie, zwykłe sprzeczki których świadkami są dzieci uważa za znęcanie; ponadto nigdy z dziećmi tj. świadkami niby znęcania nikt nigdy nie rozmawiał (Policja, MOPS), aby potwierdzić lub zaprzeczyć fakt co pozwala mi sądzić, że każda kobieta może mówić co chce w myśl zasady "papier wszystko przyjmie"
3) czy ma znaczenie to, że skoro przegrałem na automatach ok. 6tyś zł to w celu wyrównania szkód moralnych mojej żony ona pobrała z banku 12tyś zł (pewnie w banku jest potwierdzenie operacji), a dziś się czepia i chce mi udowodnić, że zwykłe kredyty które braliśmy, a była wymagana jej zgoda to są tylko moje długi i podpina pod to mój wcześniejszy problem? czy skoro zgodziła się na te kredyty to ma je spłacać razem ze mną?
4) co z mieszkaniem, ja je wniosłem do małżeństwa jako lokal spółdzielczy, poźniej wykupiliśmy je za 600zł i jest współwłasność, ale z drugiej strony tak niska kwota wykupu była dlatego, że to ja iałem zniżki z tytułu kilkunastoletniego członkostwa, czy jednak mimo wszystko może chcieć zabrać mi mieszkanie oraz jeśli się uprze czy mam prawo domagać się spłacenia swojej części nawet jeśli sąd orzekłby moją winę?
5) czy może ona bez mojej zgdy wykorzystywać moją dokumentację chorobową dot. alkoholu bez mojej wiedzy i zgody? De facto odbieram to jako szantaż
6) czy jest różnica pomiędzy pojęciem rozkład pożycia rodzinnego i małżeńskiego? to że ona wojuje ze mną wg. mnie nie świadczy o rozkładzie rodziny, gdyż dzieci żyją ze mną w zgodzie i same uważają, że ona wymyśla wiele nieprawdziwych rzeczy
Dzięki za podpowiedź na temat mojej sytuacji
kglubin jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ Rozwód z orzeczeniem o winie reeker Prawo rodzinne i opiekuńcze 30 05-09-2013 08:52
§ Rozwód z orzeczeniem o winie Alina1950 Prawo rodzinne i opiekuńcze 1 18-06-2012 11:40
§ Rozwód z orzeczeniem o winie onieśmielony Prawo rodzinne i opiekuńcze 11 18-02-2011 07:02
§ rozwód z orzeczeniem o winie agnieszka870602 Prawo rodzinne i opiekuńcze 5 03-08-2010 21:15
§ Rozwód z orzeczeniem o winie Mrlena Prawo rodzinne i opiekuńcze 6 24-02-2010 21:04
§ rozwód z orzeczeniem o winie agas725 Prawo rodzinne i opiekuńcze 1 29-08-2009 10:12


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:52.