skarga na kuratora - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
17-09-2012, 12:50  
ewa456
Stały bywalec
 
Posty: 1.556
Domyślnie RE: skarga na kuratora

A ja mam pytanie, do kogo skargę napisać jeśli kurator sądowy to właśnie kierownik kuratorów?
ewa456 jest off-line  
17-09-2012, 14:54  
majka77
Stały bywalec
 
Posty: 8.102
Domyślnie RE: skarga na kuratora

No to pisz skargę do prezesa sądu w którym pracuje kurator. Ja w to jeszcze wpuściłabym media, to skandal. Kurator miał wspierać rodzinę i służyć pomocą w pokonywaniu problemów.
majka77 jest off-line  
17-09-2012, 20:40  
Trodon74
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie RE: skarga na kuratora

Cytat:
Napisał/a kgb14
Kuratorzy są badani psychologicznie, przechodzą testy psychologiczne jak na posiadanie broni palnej.
A mnie zaciekawiło, o jakiej treści są te sms-y, lub groźby, co znaczy ze straszy prokuratorem ---jakiś cytat ?
Jeśli się pani nie pojawi w sądzie dziś do 16 to spotkamy się u prokuratora , albo każdą pijaczkę zmuszam do seksu oralnego aby pokazać jakie jesteście słabe.

Wystarczy ? Acha mój kurator mi też nic nie pomaga wręcz na odwrót , robi wszystko aby utrudnić mi życie , a ja leczę się z alkoholizmu , pracuję , wychowuję dzieci a on ciągle mnie straszy że mi je zabieże , to chore , mam tego kuratora dość , i zamiast do mnie przychodzić do domu , to przychodzi jak mnie nie ma i rozmawia z rodzicami .
Trodon74 jest off-line  
17-09-2012, 22:21  
majka77
Stały bywalec
 
Posty: 8.102
Domyślnie RE: skarga na kuratora

Przy takim kuratorze może pani również wnosić o zniesienie nadzoru kuratora.
majka77 jest off-line  
18-09-2012, 13:13  
ewa456
Stały bywalec
 
Posty: 1.556
Domyślnie RE: skarga na kuratora

Dziękuję Majka za odpowiedź. Bo mam taki problem, że kierowniczka kuratorów robi wywiad tylko u jednej mojej sąsiadki z dołu, która jest starą panną ok. 65 r.ż. i ona opowiada niestworzone historie niezgodne z prawdą, a ta pani jest od dnia mojej wprowadzki moim ,,wrogiem,, i z nią nie rozmawiam. Kierowniczka kuratorów jest jej przyjaciółką, i obie na kawce sobie pogaduszki urządzają, i dzwonią do siebie. Kiedyś miałam nagranie jak pani starsza mi grozi, że jak wielu osobom załatwiła kuratorów to mi też załatwi. Koleżance z dołu też załatwiała, też samotnej matce, po sądach nas ciagała, że nasze dzieci szesciolatki jej robią na złość ( bo bawią się na podwórku itp.) ,przebijała dzieciom piłki, 2 baseny paletki cieła.itp. i ta koleżanka z mieszkania 53 m uciekła od niej na mieszkanie bez łazienki 25 m z 3 dzieci bo miała dość i bała się o dzieci. Ja też chcę z tąd uciekać, bo mam dość. Podobnie jak państwo które tu też miało z nią problemy i też uciekli z tąd po roku mieszkania. Starsza pani ma dużo znajomości i chce wszystkich ustawiać , bo w wojsku pracowała jako bibliotekarka. Jest zarozumiała i dumna ma wysokie mniemanie o sobie i tylko ona nie jest patologią , a reszta to wszyscy patologia. Chcę złożyć o zniesienie kuratora, ale mam syna z nauczaniem specjalnym który ma teraz sprawę karną za to ,że rok temu ukradł kilka starych śrubokrętów ze starej query bez okien i został złapany. Ja bezskutecznie poszukuję pracy. Czy mam szansę pozbyć się kuratora?
ewa456 jest off-line  
18-09-2012, 13:37  
majka77
Stały bywalec
 
Posty: 8.102
Domyślnie RE: skarga na kuratora

Ewa stwórzcie wspólny front, bo w pojedynkę nie wygracie. Ja wniosłabym o zmianę i uzasadniłabym, kurator jest stronniczy, ponieważ kurator dowiaduje się od swojej znajomej z klatki o mojej sytuacji. Jak we dwie złożycie takie pismo zostanie zauważone.
majka77 jest off-line  
18-09-2012, 14:06  
ewa456
Stały bywalec
 
Posty: 1.556
Domyślnie RE: skarga na kuratora

Ale jak napisałam sąsiadka wyprowadziła się daleko na mieszkanie 25 m.Zostałam tu sama. Czasem przyjeżdża inna kurator, ale też zgodnie z nakazem kierowniczki chodzi do starszej pani na wywiad. A ja nie piję, nie palę tyle , że nie pracuję i nie wiem jak znieść kuratora. Obojętnie jaki by kurator był- idzie tylko tam na wywiad. Kuratora mi starsza pani załatwiła 4 lata temu w 4 mies po wprowadzce tutaj. Dlatego, że znalazłam pracę w smażalni ryb i dziecko 7 lat zostawało z bratem i siostrą 17 i 16 letnimi wtedy. Musiałam zrezygnować z pracy.
ewa456 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ skarga na kuratora sądowego odpowiedzi: 15
§ Skarga na pracę kuratora odpowiedzi: 10
§ skarga na kuratora odpowiedzi: 2
§ Skarga na kuratora odpowiedzi: 2
§ Skarga na czynności kuratora odpowiedzi: 8
§ skarga na czynności kuratora odpowiedzi: 5


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:15.