ALIMENTY KOMORNIK MOPS - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:

  • § mężcztyzna po latach stwierdza...
    Witam, co może zrobić ojciec, który po 17 latach płacenia alimentów ma przypuszczenia , że nie jest ojcem dziecka....
  • § Srodki z ofe
    WiTAM,czy w procesie o podzial majatku mozna rzadac przelania polowy srodkow z OFE na konto osoby ktora nigdy nie...
  • § kontrola alimentów
    Płace na dwojke dzieci 1000zl alimentow (zasadzone). Alimenty place regularnie. Mam jednak podejrzenia ze zona nie...

Odpowiedz
 
29-03-2007, 10:19  
krzysztof690801
Użytkownik
 
Posty: 38
Domyślnie ALIMENTY KOMORNIK MOPS

Witam.taki oto problem mam ,zasądzono mi alimnety na sprawie rozwodowej o której nikt mi nic nie powiedział w wysokości 600zł na dwoje dzieci,przedtem miałem sprawę o alimnety i ugodowo dogadałem się z byłą żoną juz teraz na kwotę 500zł. po podniesienu alimnetów na 600 zł żona skierowała sprawę do komornika co miesiąc odciąga mi księgowa z pensi tą kwotę ,na początku roku skierowałem pismo ugodowe dożony w sprawie bezpośrenich wpłat bezpośrednio na jej ręce w wysokości owych 600 zł,i zawieszeniu egzekucji komorniczyej,doostałem pismo w któym żona zgadza się na warunki zawarte w ugodzie ,wysłąłem alimnety 600zł w terminie w jakim się zobowiązałem, dostałem zwrot kasy i pismo że się rozmyśłiła ,wysłąłe jeszcze raz kasę w raz z pismem w którym zamieszczone były artykuły 486q1 i 486q2 kodeksu cywilnego.i znowu dostałem zwrot kasy,teraz jest tak że mam długi w zusie u wierzyciela.i mops skąd była żona dostaje alimnety w kwocie 600 zł ,
A oto pytania jakie mam ,czy i kiedy można wstrzymać egzekucję komorniczą ,czy komornik powinien przedstawić się jak dzwonię do nie go i ja się przedstawiam, i co dalej robić w tej sprawie
Bardzo wszystkim za pomoc dziękuję
krzysztof690801 jest off-line  
29-03-2007, 10:38  
ona_06
Użytkownik
 
Posty: 212
Domyślnie

złośliwa jest chyba ta Pani. Niewiele ci powiem, ale na sprawie rozwodowej przecież muszą poinformować, że zasądzaja alimenty, musiałeś przeoczyć.
mam nadzieję, że masz te pisma wysyłane do żony (i koperty, bo na nich będzie pieczątka zwrot) i kwity z przekazów pieniężnych z adnotacją zwrot? Ja bym się z tymi dokumentami wybrała osobiście do komornika i porozmawiała. A kiedy masz następną sprawę rozwodową? Chyba trzebaby wystosować pismo do sądu o utrudnianie przeprowadzenia wpłat na poczet alimentów. Może ktoś poradzi ci coś więcej
ona_06 jest off-line  
29-03-2007, 12:34  
krzysztof690801
Użytkownik
 
Posty: 38
Domyślnie

wszystko było zapisane w wuroku rozwodowym te 600zł,u komornika nic nie uzyskałem mimo pism jakie pisałem i wpłat,dostałem odpowiedż że nadal powinienem wpłacać przez komornika nie bezpośrednio do rąk małżonki,zabardzo tego nie rozumie a dług mi rośnie .
krzysztof690801 jest off-line  
29-03-2007, 14:14  
Kris84
Użytkownik
 
Posty: 185
Domyślnie

Dopóki wierzycielka nie wycofa sprawy od komornika, musi Pan płacić za jego pośrednictwem.
Kris84 jest off-line  
29-03-2007, 18:18  
dzwandzia
Użytkownik
 
Posty: 315
Domyślnie

Tak,dopoki malzonka nie wycofa sprawy od komornika musi pan placic przez niego,no chyba ze wystapi pan do sadu,ale wtedy trzeba wplacic do depozytu sadowego polroczna wysokosc alimentow jako zabezpieczenie.
dzwandzia jest off-line  
30-03-2007, 06:19  
Wojciech_południe
Użytkownik
 
Posty: 209
Domyślnie

Jeżeli małżonka ma jakiś majątek, pracuje a ty wystąpisz o pozbawienie wyroku zasądzającego alimenty klauzuli wykonalości ( konieczność złożenia depozytu jak wyżej) i sprawę wygrasz a masz duże szanse ( zwrotu wpłat dobrowolnych i zworty pism) mozesz "miłą" żonkę "poczęstować" kosztami komorniczymi, które wpłaciłeś w toku egzekucji.Niestety wiąże się to z wytoczenie procesu o ich zwrot.
Wojciech_południe jest off-line  
30-03-2007, 09:02  
ona_06
Użytkownik
 
Posty: 212
Domyślnie

[cytat="Wojciech_południe"]Jeżeli małżonka ma jakiś majątek, pracuje a ty wystąpisz o pozbawienie wyroku zasądzającego alimenty klauzuli wykonalości ( konieczność złożenia depozytu jak wyżej) i sprawę wygrasz a masz duże szanse ( zwrotu wpłat dobrowolnych i zworty pism) mozesz "miłą" żonkę "poczęstować" kosztami komorniczymi, które wpłaciłeś w toku egzekucji.Niestety wiąże się to z wytoczenie procesu o ich zwrot.[/cytat]To znaczy, że żeby odzyskać koszty komornicze, mój były musiałby założyć mi sprawę? A jak to jest, gdy on sam jest dłużnikiem alimentacyjnym i jest mi dłużny alimenty za 4 lata z odsetkami, nawet nie wiem ile to (300zł m-cznie), jak to wtedy wygląda? I jak sie bronić w tym wypadku przed kosztami komorniczymi?
ona_06 jest off-line  
30-03-2007, 10:16  
Wojciech_południe
Użytkownik
 
Posty: 209
Domyślnie

Aga chyba nie do końca się zrozumieliśmy.Moja ostatnia wypowiedz dotyczy sytuacji gdy zobowiązany regularnie płaci alimenty a "ukochana" eks mimo to składa wniosek do komornika.

Komornik nie bada czy zachodzą przesłanki do wszczęcia egzekucji.Jest tytuł a na nim klauzula wykonalności został złożony wniosek to "wio" z gościem.Takie postępowanie komornika jest oczywiste i zgodne z prawem.
Wojciech_południe jest off-line  
30-03-2007, 10:22  
ona_06
Użytkownik
 
Posty: 212
Domyślnie

Dzięki i przepraszam, ale tyle czytam na raz, że robi mi się mętlik w głowie. Po prostu szukam wyjścia z sytuacji.
Właśnie Byron podsunął mi myśl o "powództwo o wydanie rzeczy", ale jeszcze nie do końca zrozumiałam. On mój dłużnik, ja niby jego, jak on mnie nie spłaci, to ja mogę się bronić tym powództwem przed spłaceniem jego
Wiesz coś może na ten temat
ona_06 jest off-line  
30-03-2007, 11:08  
mada500
Stały bywalec
 
mada500 na Forum Prawnym
 
Posty: 566
Domyślnie

Wytłumacz mi, proszę, jak to jest z tymi alimentami, które są płacone poza komornikiem.Może inaczej.Dłużnikowi komornik ściąga z pensji alimenty, a że pensja jest mała, a alimenty duże, zostaje jeszcze ok. 1000 zł do spłacenia.Dłużnik płaci je bezpośrednio wierzycielce.Ta czasami pieniądze przyjmuje, a czasem nie, zależy od humoru, pogody.
Rozumiem,że od tych pozakomorniczych alimentów komornik bierze sobie haracz, i nie ma na to rady.Ale te pieniądze,wpłacone dobrowolnie, CHYBA NIE PRZEPADAJA ??
Czy dłużnik musi komornikowi wykazać, że tyle i tyle zapłacił bez jego pośrednictwa? Bo w innym wypadku będzie chciał wyegzekwować jeszcze raz pieniądze, które dotarły do wierzycielki.
Bardzo proszę o odp, a jak coś nieskładnie napisałem, to jeszcze raz wyjaśnię.
mada500 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ alimenty a komornik? odpowiedzi: 7
§ MOPS,a alimenty? odpowiedzi: 13
§ Komornik-mops odpowiedzi: 2
§ Zasiłek z MOPS a zaliczka na alimenty. odpowiedzi: 3
§ alimenty-a komornik odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:43.