Odebranie praw rodzicielskich matce - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:


Zamknięty temat
 
31-01-2011, 15:09  
kikurek
Stały bywalec
 
Posty: 609
Domyślnie RE: Odebranie praw rodzicielskich matce

(Szkoła może skierować sprawę do sądu o nadzór kuratorski lub wgląd w wychowanie) Idź do przychodni weź opinię lekarza, z poradni rozumiem pedagogiczno psychologicznej i na końcu ze szkoły. Masz łatwiejszą sprawę bo jesteś ojcem tak? To wnieś pozew do sądu o ograniczenie władzy rodzicielskiej matce i zmianę miejsca zamieszkania dzieci przy tobie. Ale sąd zada tobie pytanie; Co pan zrobił aby pomóc dzieciom aby były czyste, praca odrobina itd. Najpierw spróbuj pokazać dziecku i tym placówkom, że jesteś dobrym ojcem, a dopiero potem walcz.
kikurek jest off-line  
31-01-2011, 15:25  
natalka19
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Odebranie praw rodzicielskich matce

wystapilismy do sadu o widzenia, i je uzyskalismy w ten sposob ze 1 tydzien misiaca my u nich a w 4 tydzien misiaca one u nas, ale kiedy pojechalismy do nich to atmosfera byla taka ze az sie plakac chcialo, dzieci byly nabuntowane nie chciualy rozmawiac a poza tym bylismy pod bratowej ciaglym nadzorem co robimy i o czym rozmawiamy, kiedy przyszlo kolej kiedy mialy byc u nas nagle powiedzialy ze one nie chca z nami sie w ogole kiedykolwiek widziec itd. jak mamy je do siebie przekonac jesli ona nam stale to uniemozliwia, wysylamy paczki z ubraniami ze slodyczami ale ich nie dostaja bo ona nie odbiera ich z poczty. kiedys nawet zostalismy wygonieni przez jej rodzicow z domu mojego brata. jak patrze teraz co ona nam robi to nie chce myslec jaka byla dla św. mojego brata.
natalka19 jest off-line  
31-01-2011, 15:35  
kikurek
Stały bywalec
 
Posty: 609
Domyślnie RE: Odebranie praw rodzicielskich matce

To jeszcze raz wnieście poza miejscem zamieszkania matki, jako, że utrudnia, że źle nastawia do dziadków. Czytaj mój powyższy post i wierz mi tą drogą wiele można załatwić. Powodzenia.
kikurek jest off-line  
01-02-2011, 08:31  
natalka19
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Odebranie praw rodzicielskich matce

ja juz przestalam wierzyc w sprawiedliwosc i godne wyroki sadow, mieszkam w takim miescie ze sad to zwykla klotnia przy waznej osobie. mysle ze dobroc innych ludzi pomoze mi odzyskac dzieci, bo wiem ze one tego chca i mam juz dosc po kryjomu widywania sie z nimi w szatniach szkol. ostatnio bratanek powiedzial mojemu tacie, sluchaj dziadek ja mam zabronione z Toba rozmawiac. dziekuje za pomoc na pewno wykorzystam te rady .
natalka19 jest off-line  
01-02-2011, 12:58  
majka77
Stały bywalec
 
Posty: 8.102
Domyślnie RE: Odebranie praw rodzicielskich matce

natalka19 witaj w klubie, po sprawiedliwość to do Nieba tu w Polsce to przypadek, już zastanawiałam się, czy to nie jest tak, że rano każdy i każda sędzia podchodzi i losuje np. dziś wszystkie sprawy masz zakończyć i kończy i potem tylko apelacja, albo dzisiaj przegrywają tylko mamusie a jutro tatusiowie. taka dygresja ale naprawdę czasami mam wrażenie, ze tak jest.
majka77 jest off-line  
01-03-2011, 22:55  
Quinolen
Początkujący
 
Posty: 28
Domyślnie RE: Odebranie praw rodzicielskich matce

Jeżeli dzieci są zaniedbywane i opuszczają lekcje lub przychodzą nieprzygotowane można zgłosić do szkoły potrzebę kuratora. Wówczas szkoła na wniosek osoby z zewnątrz, np dziadka czy ojca lub sąsiadów skląda sprawę do sądu i sąd ustala kuratora. Odbywa się to bez rozprawy wie o tym tylko szkoła i sąd. Trwa to dość szybko. U mnie trwało niecałe dwa miesiące. Niestety to spowoduje że matka przez jakiś czas zacznie na siebie uważać. Ale w tym czasie można składać pozwy o widzenie i o przyznanie opieki nad małoletnimi. Ograniczenie władzy matce jest bardzo trudne i wnikliwie rozpatrywane. Moja sprawa z biologiczną matką moich pasierbów trwa już 2 lata. Ale już widzimy finisz tej sprawy.
Quinolen jest off-line  
25-04-2012, 22:11  
Quinolen
Początkujący
 
Posty: 28
Domyślnie RE: Odebranie praw rodzicielskich matce

Kuba. Jestem obecnie macochą dla dwuch wspaniałuch chłopców (16l i 11l). Nasza walka z biologiczną matką trwała dość długo. Nie była ona alkocholiczką ale po prostu lubi pieniądze. Zostawiła małe dzieci swoim rodzicom alkoholikom i zabraniała dostępu dla ojca i jego rodziny. Sama wyjechała do Niemiec po lepsze życie. Adam, mój obecny mąż a ojciec chłopców postarał się przez Sąd o opiekę nad dziećmi. Powiedział że jest w stanie je utrzymać i że dzieci będą miały stabilizację i że jego praca nie będzie kolidować z obowiązkami i opieką nad nimi. A matka zawsze będzie mogła dzieci widzieć i bawić się z nimi. W moim przypadku to był szczał w dziesiątkę. Ona mogła robić co chce a dzieci miała kiedy jej pasowało. Lecz kiedy my się poznaliśmy ona zaczęła wchodzić z butami w nasze życie i pokazywać jaka to ona nie matka. Wystąpiliśmy o ograniczenie jej władzy rodzicielskiej i ustanowienie kontaktów. Ona się zbłaźniła w Sądzie bo to że wcześniej zrzekła się opieki nad chłopcami było jak strzelenie sobie w tył głowy. Trudno jej było wytłumaczyć z tego co robiła przez tych kilka lat. Myślę że powinieneś pójść tą drogą. Najpierw po dobroci załatwić z nią, ale w Sądzie że przekazuje ci dzieci pod opiekę. Uważaj! to nie jest ograniczenie władzy rodzicielskiej. Za to ona nie będzie czuć się pewniej. Przy takim załatwianiu sprawy możesz wołać o alimenty. Jednak nie jest to wskazane. Za to ty nie musisz jej płacić jeśli dzieci są pod twoją opieką. W Sądzie musisz wykazać że jesteś w stanie zapewnić dzieciom lepszy byt. Moi chłopcy dziś mówią mi mamo. Warto było walczyć o nich. A walczyliśmy 3 lata.
Quinolen jest off-line  
26-04-2012, 11:10  
majka77
Stały bywalec
 
Posty: 8.102
Domyślnie RE: Odebranie praw rodzicielskich matce

Quinolen przez ponad rok pewnie już Kuba rozwiązał ten problem.
Stary z grudnia 2008r.
majka77 jest off-line  
Linki sponsorowane
Zamknięty temat

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Ograniczenie praw a odebranie praw rodzicielskich - różnice odpowiedzi: 5
§ Odebranie praw matce-dowód smsy odpowiedzi: 47
§ Alimenty i odebranie praw matce odpowiedzi: 3
§ Odebranie praw rodzicielskich matce- czy jest możliwe? odpowiedzi: 9
§ OGRANICZENIE BADZ ODEBRANIE PRAW MATCE odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:53.