Sąd rodzinny - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
31-01-2013, 11:34  
anik1
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie Sąd rodzinny

Witam . Mam takie pytanie , moja 14 letnia córka sprawia w szkole poważne problemy typu : aroganckie zachowanie ,przeszkadzanie na lekcjach , nie pracowanie , w dodatku strasznie opuściła się w nauce i na półrocze posypały się jedynki.. do tego nauczyciele złapali ja na paleniu papierosów .. ostatnio otrzymałam ze szkoły telefon o podanie adresu zamieszkania gdyż dostali jakieś pismo ze sądu w sprawie zatrzymania ,nie wiedziałam o co chodzi gdyż o zadnym zatrzymaniu nie wiedziałam a gdyby takowe było to zapewne ja jako rodzic musiałabym o tym wiedzieć gdyż córka jest nieletnia , po przemyśleniu sprawy udałam się osobiście do sadu rodzinnego i okazało się ze to szkoła wystąpiła do nich z pismem o sprawdzenie co się dzieje w rodzinie gdyż córka moja sprawia problemy. Rozumiem to gdyż sama nad tym myślałam , ponieważ w szkole są problemy , byłam z nią u psychologa i będzie pod jej opieką psychologiczna , ale jeśli ktoś może mi powiedzieć jak to teraz będzie ...sprawę mam na 6.02 w sadzie powiedziano iż wcześniej przyjdzie kurator , proszę o odpowiedź jak wygląda taka sprawa i jak mogę pomóc swojemu dziecku dzięki temu . Bardzo dziękuje za odpowiedź.
anik1 jest off-line  
01-02-2013, 01:01  
Lewanna
Przyjaciel forum
 
Lewanna na Forum Prawnym
 
Posty: 13.166
Domyślnie RE: Sąd rodzinny

Przytoczyłaś głównie problemy córki w szkole. One mogą mieć podłoże w domu rodzinnym. Czy wasza rodzina ma problemy (np. alkoholowe, mieszkaniowe, bieda...etc)?
Lewanna jest off-line  
01-02-2013, 16:56  
anik1
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Sąd rodzinny

Nie ma problemów alkoholowych , maż pracuje w delegacji ,wraca tylko na weekendy ,mieszkamy w prywatnej kamienicy mieszkanie 72 m kw Niestety ja pracuje na w systemie dwu zmianowym córka wtedy po południu jest pod opieka 20 letniego brata. Syn pracuje od 8:00 do 16:00 i uczy sie zaocznie ale popołudnia spędza w domu ,kiedy idę na druga zmianę do pracy. Córka jeżeli nawet wychodzi na dwór ma zawsze określoną porę powrotu o godzinie 19:00 i tej pory od zawsze przestrzega czasem spóźni się ale nie więcej jak 10-15 min.W domu bardzo mi pomaga pod tym względem jest to kochane dziecko , nie używa do mnie wulgaryzmów , jest bardzo obowiązkowa do posiadania przez nas psa .,(zresztą w schronisku dla zwierząt tez się udziela ) niestety problemy sprawia w szkole i wiecznie własnie tam otacza się dziwnym towarzystwem które najwyraźniej jej imponuje . Moje wielokrotne prośby kończyły się co prawda zerwaniem co niektórych kontaktów ale zaraz znajdowały się podobne... Oczywiście problemy finansowe posiadamy tak jak większość polskich rodzin , pracować muszę , mąż również ,a w tych czasach bardzo trudno jest utrzymać się w pracy nie będąc dyspozycyjnym gdyż na moje miejsce jest wielu chętnych bynajmniej w mojej miejscowości gdzie bezrobocie jest naprawdę duże.
anik1 jest off-line  
02-02-2013, 00:35  
Grenada
Stały bywalec
 
Posty: 3.470
Domyślnie RE: Sąd rodzinny

Jeśli słabe środowisko córki to towarzystwo szkolne - zmień jej szkołę (albo przynajmniej klasę).
Nie martw się kuratorem. Właściwie to możesz nawet zadzwonić do komórki przy sądzie rodzinnym, gdzie urzędują i umówić się na spotkanie mówiąc, że pracujesz w systemie dwuzmianowym, a chciałabyś być obecna w trakcie jego/jej wizyty.
Dopilnuj, by był też dorosły syn. Dobrze byłoby, gdyby był też ojciec.
14 latki są nieco głupawe ale na szczęście z tego bezboleśnie wyrastają. Nie martw się ale bądź czujna.
Grenada jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Sąd rodzinny odpowiedzi: 1
§ rodzinny odpowiedzi: 1
§ sąd rodzinny odpowiedzi: 2
§ Sąd rodzinny odpowiedzi: 2
§ Dom rodzinny odpowiedzi: 2
§ sąd rodzinny odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:23.