utrudniony kontakt z dzieckiem - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
22-02-2009, 15:43  
siwka
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie utrudniony kontakt z dzieckiem

witam!mój mąż ma syna z poprzedniego małżeństwa(8 lat).Ma pełnię władz rodzicielskich,ale syn jest pod bezpośrednią opieką matki.Do niedawna sposób komunikowania się męża z synem był ustalany z eks.Sytuacja jednak się zmieniła,bo matka ostatnio pozwala na widzenia z synem tylko wtedy,gdy ona sama potrzebuje wolnego czasu.Dzieje się to niezgodnie z wcześniej słownie ustalonymi terminami co kompletnie dezorganizuje życie naszej rodziny(my również mamy syna).Chcielibyśmy ustalić sądownie sposób komunikowania się ojca z synem,ale w związku z tym,że tylko 4 miesiące w roku przebywamy w Polsce obawiamy się,ze sąd może to potraktować jako brak zainteresowania dzieckiem i przychylić się do wniosku matki dziecka,i np.zmniejszyć ilość dni widzenia ojca z dzieckiem.Czy ona ma takie szanse,skoro mąż płaci regularnie alimenty(500 zł),bierze syna do nas na min. 3 doby w tyg.(podczas pobytu w Polsce),z zagranicy kontaktuje się z synem telefonicznie,bądź przez skype'a.Nie ukrywam,że eks szantażuje męża, ograniczając kontakty z dzieckiem,używając do tego argumentu,że dziecko jest przy niej i ona decyduje o częstotliwości i sposobie kontaktów z ojcem.
siwka jest off-line  
23-02-2009, 11:20  
spirydon
Stały bywalec
 
Posty: 456
Domyślnie RE: utrudniony kontakt z dzieckiem

Alimenty to osobna sprawa
Sądowne ustalenie kontaktów ojca z dzieckiem pociąga za sobą obowiązek regularnych odwiedzin - w dniach, i godzinach ustalonych przez sąd.
Zatem, w Państwa sytuacji, szczerze wątpię, by sąd pomógł.
Chyba że Pani mąż rozważy opcję comiesięcznego korzystania z usług linii lotniczych. ( co nie jest wszak niemożliwe, prawda? )
spirydon jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ czy utrudniam kontakt z dzieckiem? odpowiedzi: 6
§ Kontakt z dzieckiem !!! odpowiedzi: 24
§ kontakt z dzieckiem odpowiedzi: 4
§ Alimenty a kontakt z dzieckiem odpowiedzi: 1
§ Kontakt z dzieckiem odpowiedzi: 2
§ Utrudniony kontakt dziadków z wnukiem odpowiedzi: 9


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:32.