Jak udowodnić winę małżonka? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
08-10-2013, 06:57  
sylzgr
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie Jak udowodnić winę małżonka?

Jestem po wypadku motocyklowym spowodowanym przez mojego męża, w wyniku którego poniosłam duży uszczerbek na zdrowiu. Od tamtego czasu nie pracuję, jestem na rencie. Ok. 2 lata temu okazało się, że mąż ma kochankę - przyznał mi się. Zamieszkał z nią w naszym wspólnym domu, a ja wyprowadziłam się do wynajętego mieszkania z dzieckiem. On płaci alimenty na dziecko i dokłada mi 1000 zł do mieszkania. Ale ja chciałabym uzyskać jeszcze od niego alimenty na siebie. Poznałam tą jego obecną kobietę i jego rodzina też. Czy to wystarczy aby udowodnić przed sądem że mąż mnie zdradza i czy uzyskam rozwód z orzeczeniem o jego winie? Co ewentualnie jeszcze mogę przedstawić w sądzie? Mąż powiedział, że nie zgodzi się na taki rozwód, więc pewnie czeka mnie walka. Proszę o rady
sylzgr jest off-line  
08-10-2013, 07:08  
piksidixi
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Jak udowodnić winę małżonka?

walcz o swoje ale bedzie cie to dużo kosztować albo w razie braku chęci do walki zrób rozwód bez orzekania o winie, ale złóż wniosek o alimenty na siebie - 5 lat ci płaci lub jak wyjdziesz za mąż przestaje ci płacić, sąd w wyjątkowych sytuacjach może zasądzić przeciągniecie alimentów np jak jesteś chora przewlekle itp
piksidixi jest off-line  
08-10-2013, 07:45  
rewt
Stały bywalec
 
rewt na Forum Prawnym
 
Posty: 3.261
Domyślnie RE: Jak udowodnić winę małżonka?

Może dostaniesz 500 zł alimentów, na pewno stracisz 1000 zł do mieszkania. Dobry biznes.
rewt jest off-line  
08-10-2013, 09:01  
2zona
Stały bywalec
 
Posty: 6.416
Domyślnie RE: Jak udowodnić winę małżonka?

Cytat:
Napisał/a sylzgr
On płaci alimenty na dziecko i dokłada mi 1000 zł do mieszkania. Ale ja chciałabym uzyskać jeszcze od niego alimenty na siebie.
A ten 1000 zł to co?? To chyba jednak alimenty na Ciebie tylko takie nieformalne. Jak jesteś pazerna to walcz a już Ci "wróżę" co otrzymasz po długiej walce może i rozwór z winy męża (a może z winy Was obojga) do tego alimenty na dziecko i może na siebie czy to będzie aż 1 tys. zł tego nie wiem tu na dwoje babka wróżyła jednak na 100% mąż nic więcej Ci nie dołoży i nie pomoże.
Jakie masz teraz z nim stosunki? Jaki ma udział w wychowaniu dziecka? Czy w razie potrzeby możesz na niego choćby w minimalnym stopniu liczyć? Nie uzyskasz alimentów na dziecko, na siebie i jeszcze opłaty mieszkania.
2zona jest off-line  
08-10-2013, 21:01  
sylzgr
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Jak udowodnić winę małżonka?

Ten 1000 zł to taki nasz układ, że będzie mi płacił za mieszkanie. Na syna mam ugodę z nim na 800 zł. Poza tym mąż płaci kredyt, który wzięliśmy na remont domu. Ja dostałam wysokie odszkodowanie, za które ten dom kupiliśmy. Skoro mogę nie odzyskać tych pieniędzy to chciałabym chociaż alimenty na siebie. A czy to że przez niego jestem kaleką może wpłynąć na orzeczenie o jego winie?
sylzgr jest off-line  
08-10-2013, 21:05  
Trudno tak
Stały bywalec
 
Posty: 1.498
Domyślnie RE: Jak udowodnić winę małżonka?

Cytat:
Napisał/a sylzgr
Skoro mogę nie odzyskać tych pieniędzy
Akurat te pieniądze są Twoim majątkiem osobistym i nic mężowi do niego- czyli dom jest Twój. Ale będziesz musiała mężowi zwrócić połowę tego, co włożyliście w remont (plus spłata kredytu)

Jeśli mąz na Ciebie nic nie ma, to dostaniesz wyrok z jego winą.
Trudno tak jest off-line  
08-10-2013, 21:05  
sylzgr
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Jak udowodnić winę małżonka?

Udział w wychowaniu ma taki, że zabiera dziecko do siebie na weekendy. Co do naszych stosunków to ostatnio są troche wrogie - mam wrażenie że śmieje mi sie w twarz że zostałam z niczym. Co sąd bierze pod uwagę zasądzając alimenty, bo mąż wykazuje mniejsze zarobki niż ma w rzeczywistości. Nie wiem co mam robić...
sylzgr jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Czy policja musi udowodnić winę? odpowiedzi: 11
§ Jak udowodnić winę, uszkodzona przesyłka odpowiedzi: 2
§ Czy można bez świadków udowodnić winę ? odpowiedzi: 3
§ Jak udowodnić współwinę winę żony odpowiedzi: 2
§ jak udowodnić żonie winę odpowiedzi: 1
§ Jak udowodnić winę męża? odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:46.