Dowody do podwyższenia alimentów - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
13-12-2013, 23:21  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 6.221
Domyślnie RE: Dowody do podwyższenia alimentów

Cytat:
Napisał/a kiwi1
Ja zażądałam zaświadczeń dotyczących zasiłków za ostatnie 3 lata, zaświadczenia z urzędu skarbowego, zaświadczenia od aktualnego pracodawcy, dokumentu dot. rozwiązania umowy w serwisie komputerowym, tego zwolnienia lekarskiego, o którym napisał, aktów urodzenia dzieci, zaświadczenia o housing benefit, zaświadczeń o wysokości otrzymywanych working i child tax credit za ostatnie 3 lata. Zakwestionował tylko zaświadczenie swojej żony o statusie osoby bezrobotnej. Powiedział, że czegoś takiego nie ma.
HMRC nic nie wystawi, ojciec powinien przyniesc p60- odpowiednik polskiej deklaracji rocznej wystawiany przez pracodawce- to jest takie zestawienie ile zarobil, ile podatku i ubezpieczenia zaplacil. Jesli nastapila zmiana pracy w ciagu roku podatkowego ( rok podatkowy trwa do kwietnia) to wystawiany jest document p45 z tymi samymi danymi. Umowy rozwiazujemy nawet ustnie, pracodawca nie wystawia swiadect pracy itp.
HB, WTC, TC - to sa zasilki socjalne dla ubogich osob pracujacych. Powinien przedstawic decyzje przyznania swiadczenia. Zasilki sa przyznawane maksymalnie na rok, zatem co roku powinna byc nowa decyzja.
Nie ma obowiazku rejestracji jako bezrobotna, chyba, ze miala by mozliwosc otrzymania kuroniowki ( nalezy spelniac wymogi dotyczace pracy poprzedzajace bezposrednio rejestracje). Jesli nie pracuje i wychowuje dzieci, to nie ma potrzeby rejestracji- UP nie pomaga w znalezieniu pracy, raczej kontroluje osobe pobierajaca kuroniowke czy aktywnie tej pracy poszukuje.

Cytat:
Napisał/a kiwi1
Teraz się spojrzałam też, że w oświadczeniu napisał, że jego zarobki są zależne od ilości przepracowanych godzin - to co robił przez 3 tygodnie w Polsce?
Zgadza sie, w UK kazda wypalata ( poza chyba wypalatami prezesow), sa proporcjonalne do przepracowanych godzin. Urlop trzeba wykorzystac, czesc firm nie placi ekwiwalentu ( nie ma takiego obowiazku).

Ojcu moze nalezec sie odprawa, ale jest maly problem- jesli pracodawca nie chce wyplacic dobrowolnie, nalezy isc do sadu, koszty rozprwy nalzey pokryc z gory ( jesli sie nie myle to obecnie jest okolo 900-1200£). Ojciec moze nie dysponowac taka kwota, zatem odprawy moze nigdy nie otrzymac - a mowa tutaj o kwotach zapewne 300-500 £.

Jesli mozliwosci ojca sa ograniczone, a potrzeby dziecka nie beda zabezpieczone, to moze Pani pozwac dziadkow- napisala Pani, ze Pani rodzina dobrowolnie pomaga, to nie bedzie biegania po sadach. Beda mogli na takiej sprawie ( przeciwko rodzicom ojca) swiadczyc, ze np loza na dziecko co miesiac ustalona kwote, a pomimo alimentacji i pomocy nie starcza. Moze to jest jakies rozwiazanie.
robinsonik jest off-line  
14-12-2013, 09:44  
kiwi1
Użytkownik
 
Posty: 224
Domyślnie RE: Dowody do podwyższenia alimentów

1. HMRC wystawia zaświadczenia - 3 tygodnie się czeka. Jak dostanę to napiszę co to dokłądnie jest.

2. Wiem już, że nie ma obowiązku - ta osoba nie pracuje od ponad 6 lat i na czyim utrzymaniu jest? mówimy o dorosłej, zdrowej osobie.

3. Czy pracując w danej firmie od końca kwietnia należy się 3-tygodniowy urlop w lipcu/sierpniu? Stać na to pracodawców w UK?

4. Przyznał się, że nie dostał odprawy i twierdził, że nie wie dlaczego. Jak go zwalniali to odbyło się coś w rodzaju "sądu koleżeńskiego". Dokładnie opowiadał mi jak to było. Akurat wtedy utrzymywaliśmy poprawne relacje.
Po za tym redukcja etatów, o której napisał w branży IT to rzadkość.... Z tej strony jasno wynika, że nie przysługuje odprawa jeśli ktoś się sam zwolni albo dyscyplinarnie zostanie zwolniony.

5. Z jego rodziną nie utrzymuję kontaktów - tak się postarał. Są zasądzone alimenty od jego matki. Tylko, że ja nie chcę od niej alimentów tylko od niego.
kiwi1 jest off-line  
14-12-2013, 13:46  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 6.221
Domyślnie RE: Dowody do podwyższenia alimentów

2. Jesli maz/partner pracuje, a ona zajmuje sie domem, to moze pobierac dodatek TC dla siebie, to sa pieniadze na pokrycie jej kosztow utrzymania.
3. Tak nalzey sie, jesli jest podpisana umowa o prace i pracodawca ma system urlopowy, to nie musi go wczesniej '' wypracowac''. Pracodawce stac, bo jesli pracownik zostanie zwolniony czy sam zrezygnuje, to potraci to z ostatniej wyplaty.
4. Jest to proces dyscyplinarny, ta czesc dotyczaca '' sadu kolezenskiego'.
Redukcja etatow to faktycznie rzadkosc, ale jesli nie pracowal dluzej niz 12 miesiecy, to pracodawca moze zwolnic bez podania przyczyny z dnia na dzien- jest to zgodne z obowiazujacym w UK prawem. Oczywiscie przy dyscyplinarnym zwolnieniu jak juz Pani zauwazyla nie nalezy sie odprawa, tak samo jak i odprawa dla osoby pracujacej krocej niz12 miesiecy ( wyjatkiem bodajze jest likwidacja zakladu pracy).
5.Pani nie ma z nimi utrzymywac kontaktu, tylko egzekwowac odpowiednie wyroki sadu w imieniu dziecka.
Pani ma dbac o interesy dziecka, zatem alimenty od Babaci powinna Pani pobierac. To sad tez powinien uwzglednic przy wniosku ojca o obnizke- jesli nie pobiera ich Pani pomimo wyroku, to moze swiadczyc o naciaganiu wyadatkow ( sad moze uznac, ze bez kwoty x daje sobie Pani rade).
robinsonik jest off-line  
14-12-2013, 16:41  
kiwi1
Użytkownik
 
Posty: 224
Domyślnie RE: Dowody do podwyższenia alimentów

1. Czyli fakt, że nie przyznał się we wniosku do tc można interpretować na jego niekorzyść, i ze nie do końca utrzymuje bezrobotną żonę ? Te working tax credit i child tax credit mają chyba wpływ na jego źródła dochodu? Czy błędem jest ich pominięcie w oświadczeniu majątkowym?
2. twierdzi, że ma umowę agencyjną. Nie wiem na ile jest kontrakt, jakie stanowisko . nic. Jak dostanę zażądane dokumenty to dopiero się dowiem.
3. Chodzi o 2 lata pracy - umieścił takie informacje na FB. Nie mówimy o byle jakiej pracy. Chodzi o autoryzowany serwis komputerowy i zarobki 1800gbp miesięcznie. I trzeba dodać, że w tamtym okresie także dorabiał jako kierowca autobusów.
4. Ja mu nawet "cześć" nie mówię Zostałam oskarżona o: wyłudzanie alimentów, o to, że to nie jego dziecko, że stwarzam zagrożenie dla jego rodziny, że jego i jego rodzinę oczerniam, o to że ja utrudniam mu kontakty z dzieckiem . Straszył mnie sądem , adwokat jego miał się ze mną skontaktować. Wymyślił, że jemu i jego matce będę zwracać alimenty za ostatnie 3 lata. Alimenty od jego matki egzekwuje przez komornika - teraz zaczęło go to bolec, bo twierdzi, że jak cokolwiek dostaje na dziecko wyegzekwowane przez sąd w UK (nie są to pełne alimenty i są nieregularne), to alimenty od jego matki nie mogę pobierać. Wniosek jego o obniżenie zawiera w uzasadnieniu coś takiego, że ja pracuję, pobieram alimenty od jego matki, to on może płacić mniej, bo moja sytuacja materialna jest znacznie lepsza. Nic nie wspomniał natomiast o zadłużeniu alimentacyjnym 49500zł .To są w sumie raty za ponad 4 lata życia dziecka...

Co do moich żądań dot.przedstawienia konkretnych dokumentów chyba dostałam niepisane przyzwolenie od Sędziego. Sędzia nawet powiedział coś takiego, że nie wiadomo, czy ja jeszcze czegoś nie zażądam. Dlatego myślę czego jeszcze zażądać...

Mam jego zeznania z prokuratury. Mierzi mnie jak to czytam. Zeznał, że utrzymuje stały kontakt z dzieckiem i że wysyła dla dziecka w okresie jego urodzin 500zł. Jest to kłamstwo. Załączyłam kopie jego zeznań w odpowiedzi na jego wniosek - żeby pokazać, że we wniosku jest jedna bajka, a na prokuraturze opowiedział drugą.

Jak uzasadnić żądanie przedstawienia bilingów za ostatni rok i tych nieistniejących przelewów na prezenty dla dziecka? Chodzi mi przede wszystkim o to, żeby został pociągnięty do poniesienia odpowiedzialności za swoje "rozmijanie się z prawdą".

Czy nieprzyznanie się w oświadczeniu majątkowym do samochodu o wartości powyżej 10 tyś zł skutkuje grzywną?
kiwi1 jest off-line  
14-12-2013, 23:29  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 6.221
Domyślnie RE: Dowody do podwyższenia alimentów

1. Mozna i nie mozna, nie powinno miec znaczenie. Niby istnieje obowiazek alimentacji zony, ale obowiazek tez wyprzedza alimentacj nieltnich dzieci. Nikt nie bedzie rozwodzic sie czy ja utrzymuje czy nie. Sad ocenia jego mozliwosci i potrzeby ,maloletnich na utrzymaniu pozwanego. Co do zasady przy tej sprawie sytuacja jego zony nie ma znaczenia jesli swoj obowiazek wykonje w postaci opieki nad dziecmi. Pani tez przed sadem moze sie tym zaslaniac.
2. Pani nic nie dostanie. Dostanie sedzia i jesli wyrazi zgode to bedzie miala Pani prawo wgladu. Sad moze zobowiazac do przedlozenia kopii dla Pani jesli uznal to za stosowne na posiedzeniu ( kiedy nakazywal dostarczenie dokumentacji).
3. Na rozprawe moze Pani zabrac wydruki z FB i wnosic o dolaczenie ich jako dowody, wazne aby wynikalo z nich do kogo nalezy konto portalowe. Sad moze, ale nie musi ich uwzglednic.
4. Ojciec jest w bledzie, tak dlugo jak niw otrzymuje Pani pelnej alimentacji ma Pani prawo egzekwowac alimenty od dziadkow. Nawet otrzymujac plena kwote alimentow w niektorych przypadkach nadal bedzie mozna otrzymywac je od dziadkow ( np. gdy potrzeby dziecka sa duze ze wzgledu na chorobe, a alimenty od ojca nie sa w stanie ich pokryc).
Uzasadnil wniosek prawidlowo- sad ma ocnic mozliwosci obojga rodzicow, ale Pani dodatkowo wykonuje opiek, zatem Pani obowiazek finansowy powinien byc w znacznym stopniu ograniczony. Zadluzenie dziala w tym przypadku na jego korzysc, jest w stanie udowodnic, ze od kiedy posiada kolejne maloletnie dzieci na utrzymaniu nie jest w stanie wywiazywac sie z alimentacji w wyznaczonym wczesniej zakresie. Pani moze wlasnie bronic sie, ze zmienilo sie nie tylko posiadanie potomstwa, ale mozliwosci zarobkowe pozwanego- ukonczyl dodatkowe kursy, nie musi sie zajmowac dziecmi na miejscu moze poswiecic sie pracy zarobkowej, tak aby chociaz placic alimenty w wyznaczonej obecnie kwocie.
5. ''niepisane przyzwolenie sadu''- czy sad wezwal do zlozenia dokumentow podczas rozprawy, czy jest jakis dokument wzywajacy do tego w aktach sprawy? Czesto na rozprawie sedziowie mowi jedno, a co inneo pozniej robia. Jesli w protokole rozprawy nie ma wezwania, nie ma tez wezwania w aktach to sad mogl sie rozmyslic. Powinna Pani to sprawdzic- jesli nie ma zlozyc Pismo procesowe z wnioskami dowodowymi. Czy sad je uwzgledni to juz inna sprawa.

Bilingi ze swojego telefonu zabrac na sprawe- jesli podczas obecnej sprawy zeznal, ze utrzymuje kontakt to wnosic o ich dolaczenie jako dowod, ze ojciec nie ma kontaktu.

Rodzice nie sa zobowiazani do kupowania prezentow, a do alimentacji- w prokuraturze mogl zeznac co chcial, nie powinno miec wiekszego znaczenia poza zachwianiem jego wiarygodnosci.
Ojciec nie musi zbierac dowodow, ze wysyla dziecku cos ponad alimenty jako prezenty, watpliwe aby sad zobowiazal go do ich zlozenia.

Byc moze w dowodzie widnieje zupelnie inna osoba, a on jest tylko uzytkownikiem. Samochod moze byc zony, nie musi go ujawniac.
robinsonik jest off-line  
14-12-2013, 23:55  
kiwi1
Użytkownik
 
Posty: 224
Domyślnie RE: Dowody do podwyższenia alimentów

Sąd nie wezwał go do przedstawienia żadnych dokumentów - ja poskładałam takie wnioski z żądaniami w odpowiedzi na jego wniosek , ponieważ nie załączył nic, a to co napisał, że ma być w załącznikach nie otrzymałam. Kolejny wniosek z wezwaniem o przedstawienie kolejnych dokumentów złożyłam na sprawie.
Mam dostać odpisy - został pouczony, że ma porobić kopie wszystkich dokumentów i tłumaczeń z pismem procesowym dla sądu i dla strony. I, że ma miesiąc czasu na to.
Nie widziałam w aktach żeby sąd prócz porobienia tłumaczeń wezwał go do złożenia innych dokumentów. Zostałam wezwana tylko ja.

Zadłużenie powstaje konsekwentnie jeszcze zanim tamte dzieci były w drodze. Nie jest wynikiem powiększania się rodziny tylko efektem złej woli. Pracował już w tym serwisie komputerowym prawie rok czasu i dobrze zarabiał zanim zaczęto egzekwować z niego alimenty. Pracował sobie, dobrze zarabiał i nic nie wysyłał. Wcześniej naprawdę musiałam prosić się o każdą kwotę żeby wysłał, bo nigdy nie miał. Przecież to jest upokarzające. Ten dług nie powstał przez ostatni rok czy dwa, tylko powstawał od 2007r. Ja przez blisko 2 lata nie otrzymałam prawie nic na dziecko od niego.

Kwalifikacje podniósł - mam pismo ze sprawy zasądzającej alimenty, że zgadza się na tej wysokości alimenty, że zarabia tyle i jako kto pracuje.
Chyba na NK umieścił gdzie studiował i co. Po za tym w jego zeznaniach z prokuratury jest to.

Co do samochodu - przyznał się do niego na prokuraturze, podał nawet wartość. Wyższa niż 10 tys zł. Zeznania są z wiosny tego roku - samochód nie stracił aż tyle na wartości od tamtego czasu.

Co do bilingów - na moich bilingach nie widać numerów połączeń przychodzących do mnie. Po za tym ja od 3 lat (nawet dłużej) nie zmieniałam numerów telefonów. On zmienił i od roku ukrywał swój numer telefoniczny. Na jego bilingach nie będzie połączeń z moimi numerami. Chciałabym, żeby przyznał się, że nie dzwoni. Na prokuraturze zupełnie co innego opowiadał - tez mam na piśmie. To samo z prezentami. W sprawach z art. 209 kk istotne są kontakty rodzica z dzieckiem, i czy spełnia w jakiś inny sposób swój obowiązek. Gdyby spełniał i rzeczywiście tak jak zeznał wysyłał 500zł na urodziny dziecka to może bym się nie czepiała. Ale to jest kłamstwo. Ten człowiek nawet nie wie kiedy dziecko ma urodziny. Nigdy nawet nie zadzwonił do dziecka z życzeniami urodzinowymi. Kłamie tu , kłamie tam. Przecież tego nie można tolerować.

Co do alimentów od dziadków - rozmawiałam z komornikiem i poradził mi przy takim zadłużeniu ojca, braku odpowiednich tytułów w przelewach, nie traktować tego jako bieżące, ale zaległości. Jest szansa, że się ogarnie i przyspieszy spłatę. mowa tu o 49,5 tys zł + 24,5 tys zł (odsetki).
kiwi1 jest off-line  
15-12-2013, 12:04  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 6.221
Domyślnie RE: Dowody do podwyższenia alimentów

Jesli sad zobowiazal go do sostarczenia tylko kopi juz przedstwionych dokumentow, to znaczy, ze nie przyhylil sie do Pani wnioskow. Ojciec ma przygotowac ksero tego co juz dostarczyl. Moze nawet za oplata ( 1zl za strone) wniesc o przygotowanie ich przez secretariat sadu.
Pani natomiast ma przedstwic dokumenty, ktore zobowiazal sad. Sedzia uznal zapewne, ze wszystko co przedstwial ojciec, aby ocenic jego sytuacje juz ma. Jesli terz Pani chce to kwestionowac, to musi sie Pani postarac o dowody ( przyniesc je do sadu na najblizsze posiedzenie). Zasada jest prosta- strona, ktora czegos chce, musi to udowodnic. Ojciec udowodnil zapewne, ze zminila sie jego sytuacja, Pani wnosi o podwyzke, musi Pani udowodnic, ze ojciec ma wyzsze mozliwosci. Skladajac pozew o podwyzszenie, powinna Pani o to wnosic- teraz sad moze uzac, ze to Pani zaniechala swoich powinnosci, a pozwany nie powinien byc za to ukarany- w przyszlosci powinna Pani korzystac z radcy prawnego zanim zlozy powdoztwo- nieznajomosc przepisow nie zwalnia z ich stosowania.

Tak jak juz pisalem, kontakty czy prezenty, nie maja znaczenia przy ustalaniu mozliwosci zarobkowych rodzica- sad nie powinien brac tego pod uwage. Zawsze moze Pani zalozyc sprawe o kontakty i jesli wtedy sie nie wywiazuje to wnosic o ukaranie/odebranie wladzy.

Alimenty od dziadkow nie moga pokrywac zadluzenia ojca, to zupelnie inna sprawa.
Jesli natomiast sa sciagane jakies pieniadze od ojca, to wtedy mozna by bylo rozwazyc czy nie sa to zaleglosci. Teraz pytanie, kto je placi i tytuluje przelewy- jesli ojciec, to faktycznie uznac je jako zaleglosci, jesli Urzad ( odpowiednik FA), to sa to alimenty biezace wedlug prawa miejscowego, ktore sad w Polsce ma rowniez obowiazek respektowac ( tak jak respektowany jest wyrok polski w UK).
robinsonik jest off-line  
15-12-2013, 12:38  
kiwi1
Użytkownik
 
Posty: 224
Domyślnie RE: Dowody do podwyższenia alimentów

To ja wnioskowałam o dokumenty od strony. Nic nie załączył do swojego wniosku. Sędzie tylko spytał ile czasu potrzebuje na dostarczenie tych dokumentów do sądu. w ogóle nikt nie kwestionował zasadności moich wniosków.

alimenty egzekwuje sąd w uk. ściągane są przez cały miesiąc i wysyłana na koniec następnego. czasami nie ma przelewu w danym miesiącu. jak sam przelewał wpisywał tylko alimenty w tytule.
przelewy sà zazwyczaj niepełną ratą alimentacyjnà. w tym roku tylko jeden przelew był na pełną kwotę.
kiwi1 jest off-line  
29-03-2014, 12:35  
kiwi1
Użytkownik
 
Posty: 224
Domyślnie RE: Dowody do podwyższenia alimentów

Odświeżam temat - w celu informacyjnym jak zakończyła się sprawa. Odbyła się druga rozprawy. Alimenty zostały w kwocie takiej jakiej były zasądzone pierwotnie. Główną przesłanką, która kierował się sąd były pozostałe dzieci ojca mojego syna oraz fakt, że jego żona nie pracuje. Sąd zauważył, że wnioskowana przeze mnie kwota jest uzasadniona i przedstawiony kosztorys utrzymania dziecka jest jak najbardziej realny. Na to wygląda, że muszę czekać na podwyższenie alimentów aż żona powoda pójdzie do pracy. Sąd nie wziął pod uwagę faktu, że powód nie zamierza spłacać powstałego długu i , że mógłby pracować więcej, chociażby żeby sukcesywnie spłacać zadłużenie. Żonie powoda nie opłaca się pracować ponieważ rocznie na dzieci otrzymuje ponad 10 tys funtów zasiłków - tak wynikło z przedstawionych przez powoda dokumentów.
Nie zamierzam się poddawać.
Z jaką częstotliwością można składać wniosek o podwyższenie alimentów?
kiwi1 jest off-line  
29-03-2014, 19:53  
GosiaCzP
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Dowody do podwyższenia alimentów

Witam dopne sie do tematu ale pytanie brzmi czy jak eks w trakcie sprawy alimentacyjnej zmienił miejsce zamieszkania zamieszkał u kogoś powinien poinformować wysoki sąd? Niestety dowiedzialam się po fakcie ale czy można coś z tym zrobić?
GosiaCzP jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Czy nie muszę być świadkiem w rozprawie o podwyższenia alimentów odpowiedzi: 1
§ Uzasadnienie podwyższenia alimentów odpowiedzi: 11
§ Odwołanie od podwyższenia alimentów odpowiedzi: 4
§ Rachunki potrzebne do podwyższenia alimentów odpowiedzi: 1
§ Jak uniknąć podwyższenia alimentów. odpowiedzi: 7
§ załaczniki do podwyższenia alimentów odpowiedzi: 0


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:38.