Pozbawienie władzy rodzicielskiej... - Forum Prawne

 

Pozbawienie władzy rodzicielskiej...

witam! Chciała bym dowiedzieć się czy mam podstawy do pozbawienia "męża" praw rodzicielskich.Obecnie jestem w separacji a on ma ograniczona władze rodzicielską do córki.Przebywa w zakładzie karnym z tego co mi wiadomo wyrok to ponad ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:

  • § Alimenty a majątek
    Ojciec dziecka jest przewlekle chory psychiatrycznie. Posiada niepełnosprawność z wpisem, że nie może pracować....
  • § Ja matka,która będzie płacić a...
    Dzień dobry.Moja historia zaczeła się dokładnie w zeszłym roku,kiedy to by polepszyć swój i córek byt,podjełam...
  • § Kasacja wyroku w sprawie alime...
    Dzień dobry w sierpniu zeszłego roku rozstałam się z mężem. Mąż się wyprowadził, a ja złożyłam o alimenty....

Odpowiedz
 
05-10-2009, 00:29  
nikusiapoland
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie Pozbawienie władzy rodzicielskiej...

witam!
Chciała bym dowiedzieć się czy mam podstawy do pozbawienia "męża" praw rodzicielskich.Obecnie jestem w separacji a on ma ograniczona władze rodzicielską do córki.Przebywa w zakładzie karnym z tego co mi wiadomo wyrok to ponad 3 lata.. nie interesuje się córką nie ma z nami żadnego kontaktu nic go nie interesuje itd. Czy na sprawie rozwodowej mogę od razu pozbawić go praw do dziecka?? Czy taka sprawa ciągnie się?? Bardzo proszę o odpowiedz.Pozdrawiam!
nikusiapoland jest off-line  
05-10-2009, 06:45  
Alrescha
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Pozbawienie władzy rodzicielskiej...

To, że ojciec dziecka przebywa w zakładzie karnym(i za co tam się znalazł) możę być jednym z argumentów w sprawie(tak było w moim przypadku).Ważne jest także to czy między ojcem a dzieckiem istnieje więź emocjonalna(badania w RODK) i to jaki wpływ na dziecko może mieć ojciec(w tym przypadku demoralizacja).Jednak należy pamiętać że samo odebranie władzy rodzicielskiej nie jest jednoznaczne z zakazem kontaktów(o to też można wystąpić do sądu).Nie wiem jak to jest w innych regionach Polski ale moja sprawa toczyła się ok 8 miesięcy.
Alrescha jest off-line  
05-10-2009, 17:30  
Renata Mandziuk
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Pozbawienie władzy rodzicielskiej...

Jesli tatus siedzi w pudle a Ty starasz sie o rozwod, czyli nie bedziesz z nim wspolzyc, to czysta formalnosc. Podczas sprawy rozwodowej mozesz zwrocic sie do sadu o calkowite pozbawienie wladzy rodzicielskiej, sprawa czasu tez lezy jak potoczy sie rozwod, dostaniesz to wszystko na jednym papierku przy zakonczeniu sprawy rozwodowej. No chyba ze tatus mial powody teraz siedziec i ma wiez z dzieckiem i dziecko z nim i sprawa rozwodowa bedzie sie komplikowac i koncentrowac na np. wspolnym majatku, to mozesz zlozyc osobny pozew o pozbawienie praw i np. alimenty. To bedzie trwalo szybko. Pozdrawiam
Renata Mandziuk jest off-line  
06-10-2009, 09:25  
nikusiapoland
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Pozbawienie władzy rodzicielskiej...

jak wyglądają takie badania RODK ?? córka nie pamięta go ,wogóle o nim nie mówi prawie rok nie maja ze sobą żadnego kontaktu, do mojego obecnego partnera mówi tato traktuje go jak ojca a on ja jak swoje dziecko. Chce jej dać swoje nazwisko itd. a my chcemy się pobrać .proszę o odpowiedz Pozdrawiam!
nikusiapoland jest off-line  
06-10-2009, 12:59  
pusia
Użytkownik
 
Posty: 161
Domyślnie RE: Pozbawienie władzy rodzicielskiej...

Dzień dobry. Chciałabym wypowiedzieć się w tej sprawie. W moim przypadku badania w Ośrodku we Wrocławiu były koszmarne, ale nie o tym chciałam pisać. Na sprawie o pozbawienie władzy rodzicielskiej ojca, gdy powiedziałam, że córka mówi do mojego obecnego partnera tato ( jesteśmy razem od 7 lat i córka poznała go mając lat 6 i na prawdę tak go traktuje bo dał jej miłość i poczucie bezpieczeństwa ) to Pani sędzina aż zzieleniała ze złości i krzyczała, że chce sobie uwić gniazdko. Z moim byłym mężem rozwiodłam się w 2000r., powodem rozwodu była jego choroba psychiczna ( nerwica natręctw ). Dlatego uważam, że nie możesz mówić ani w ośrodku ani przed sądem prawdy, że dziecko kocha tego drugiego tatusia, bo to będzie uznane na twoją niekorzyść. To mój błąd, że chciałam być szczera i nie kłamać. Błąd który obecnie przypłacam ograniczeniem mi władzy rodzicielskiej. Bardzo bym chciała opisać na tym forum moją historię to znaczy dramat, ale to wymaga dużej ilości czasu i nie wiem, czy moje serce jest w stanie to jeszcze wytrzymać. Może dam radę. Może spróbuję napisać do Rzecznika Praw Dziecka.
pusia jest off-line  
06-10-2009, 21:05  
nikusiapoland
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Pozbawienie władzy rodzicielskiej...

moja córeczka ma 3latka czy też będzie musiała przechodzić przez takie badania?? kiedy zapytają się jej jak tato ma na imię poda mojego obecnego partnera i wszystko będzie z nim związane bo biologicznego nie pamięta. Czy Sąd zawsze wysyła na takie badania?? Może z adwokatem lepiej?? Błagam pomóżcie!!
nikusiapoland jest off-line  
07-10-2009, 09:51  
Alrescha
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Pozbawienie władzy rodzicielskiej...

Niestety będzie musiała przechodzić te badania.Tak samo jak pani i biologiczny ojciec dziecka.W moim przypadku wyglądało to następująco.Ojciec dziecka został doprowadzony do ośrodnka z AŚ w asyście policji,zakuty w kajdanki.Na szczęście udało mi się rozegrać to tak, że dziecko go nie widziało.Oboje dostaliśmy do wypełnienia 3 testy oceniające postawy rodzicielskie,poziom impulsywności,neurotyzmu,psychotyzmu itp.Następnie biologiczny ojciec ok. 1-1,5 h rozmawiał z panią pedagog i panią psycholog(my w tym czasie czekałyśmy).Później ja zostałam poproszona o rozmowę (choć było to raczej przesłuchanie na którym zarzucano mi wiele nieprzyjemnych rzeczy).Ostatnia(!) badania przechodziła córka.Trwało to dość krótko(nie mogłam być obecna przy badaniu!)bo jako mistrzyni dyplomacji ciągle zmieniała tor rozmowy,zwyczajnie nie chciała rozmawiać o tym panu(którego nie pamięta).Jej zadaniem było także narysowanie swojej rodziny.Znalazł się na nim mój obecny partner a takżę kot(biologiczny ojciec został pominięt).Wszystko trwało ok 5h.Było ciężko,kosztowało to nas dużo pod względem emocjonalnym, ale było warto.Ku mojemu zaskoczeniu(po chamskich odzywkach p.pedagog i p.psycholog nie spodziewałam się niczego dobrego) dostałyśmy bardzo dobrą opinię, w przeciwieństwie do ojca(cyt.ewentualne kontakty godziłyby w dobro dziecka,naruszały poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji,szkodziłyby jej dalszemu rozwojowi emocjonalnemu) .Sąd postanowił (przede wszystkim na podstawie opinii biegłych-RODK)pozbawić go władzy rodzicielskiej i zakazać osobistej styczności z dzieckiem.
Alrescha jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ Pozbawienie władzy rodzicielskiej irena.3 Prawo rodzinne i opiekuńcze 6 30-08-2010 10:27
§ pozbawienie władzy rodzicielskiej pioter28 Prawo rodzinne i opiekuńcze 12 29-04-2009 17:19
§ pozbawienie władzy rodzicielskiej irena2216 Prawo rodzinne i opiekuńcze 1 11-03-2009 20:28
§ Pozbawienie władzy rodzicielskiej Trybik Prawo rodzinne i opiekuńcze 8 20-12-2007 13:43
§ Pozbawienie władzy rodzicielskiej truskaweczka_0 Prawo rodzinne i opiekuńcze 2 28-08-2007 06:00
§ Pozbawienie władzy rodzicielskiej kasia05 Prawo rodzinne i opiekuńcze 13 11-06-2007 08:16


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:26.