Wezwanie do zapłaty - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo spadkowe

Prawo spadkowe - aktualne tematy:

  • § odrzucenie spadku, moment dowi...
    Witam, Z pisma od wierzyciela dowiedziałam się że jestem (wraz z bratem i kuzynką) spadkobiercą długu po zmarłej...
  • § Spadek domu po dziadkach,a dz...
    Witam,chciałem zapytać o pewną sprawę, a mianowicie, mam babcie,od strony ojca posiada dom i działkę,następnie ja...
  • § Zakup, darowizna, zachowek.
    Witam potrzebuje pomocy.... do rzeczy.Moi rodzice się rozwiedli mama wyjechała za granice z nowym partnerem ja...

Odpowiedz
 
02-09-2011, 15:43  
kasienka11985
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie Wezwanie do zapłaty

Nabyłam wraz z bratek spadem (mieszkanie) po naszej matce. Na chwile obecną odbyla sie dopiero sprawa na której zostało to stwierdzone prawnie. Ze wraz z bratem nabyłam spadek po połowie. Nie otrzymałam jeszcze w tej sprawie postanowienia z sadu, nie został zmnieniony wpis do ksiegi wieczystej ani nie zostalo zgloszone to jeszcze do urzedu skarbowego ze wzgledu na krótki okres czasu ktory uplynal od rozprawy. W mieszkaniu tym zamieszkuje obecnie tylko i wylacznie moj brat i tylko on tam jest zameldowany. Ja nie posiadam jeszcze nawet kluczy do tego mieszkania. A moj brat wlasnie przyslal mi pismo odrecznie napisane w ktorym wzywa mnie do oddania mu powoly oplat jakie uiscil za mieszkanie (czynsz i inne opłaty stałe). moje pytanie brzmi czy pismo to ma podstawy prawne i czy moze mnie zmusic do zaplaty tych pieniedzy mimo ze nie jestem lokatorem, nie jestem zameldowana i nie przebywam wogole w tym lokalu. Będe bardzo wdzięczna za szybką odpowiedz gdyż chce mu odpisać aby nie zarzucil mi że zignorowalam jego pismo. Najlepiej gdyby odpowiedz zawierała konkretne przemisy którymi podeprze moja odpowiedz. Z góry dziękuje.
kasienka11985 jest off-line  
02-09-2011, 16:04  
eol12
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.897
Domyślnie RE: Wezwanie do zapłaty

Jesteście współwłaścicielami i wspólnie ponosicie opłaty związane z tym mieszkaniem Brat mógł takie pismo wysłać. Z kolei ty możesz do niego wysłać pismo , w którym zażądasz opłaty (czynszu) za to, iż zajmuje twoją część mieszkania. Oblicz le w twoim mieście kosztuje wynajem takiego mieszkania na wolnym rynku i zażądaj od brata połowę tej kwoty. Jednocześnie poinformuj go, iż opłaty stałe typu woda, światło, gaz, itp. nie obciążają ciebie z tego tytułu, iż ty nie zamieszkujesz w tym mieszkaniu i nie wykorzystujesz tych mediów?
Na kogo są umowy z np. gazownią? Jeżeli na mamę to należy natychmiast poinformować gazownię o śmierci mamy i twój brat powinien zawrzeć nową umowę na swoje nazwisko.
eol12 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:42.