czy mogę sprzedać samochód, który dostałem w spadku? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo spadkowe


Odpowiedz
 
19-07-2012, 09:27  
eeewelcia
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie czy mogę sprzedać samochód, który dostałem w spadku?

Dostałam samochód w spadku wraz z moim rodzeństwem, ale ich spłaciłam i mam go na własność, minęło 2 lat od tego jak dostaliśmy spadek,samochód ostatnio bardzo się psuje i drogie sa jego naprawy. czy będę musiała płacić podatek jeśli go sprzedam, i czy w ogóle mogę teraz czy pewien czas jeszcze trzeba odczekać??
eeewelcia jest off-line  
19-07-2012, 09:43  
PaniKa.
Użytkownik
 
PaniKa. na Forum Prawnym
 
Posty: 55
Domyślnie RE: czy mogę sprzedać samochód, który dostałem w spadku?

Upłynęło 6 miesięcy od dnia nabycia - możesz sprzedać - podatku nie będzie (art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d ustawy z dnia 26 lipca 1991r o podatku dochodowym od osób fizycznych). Kupujący zapłaci PCC w wysokości bodajże 2% wartości samochodu.
PaniKa. jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:12.