Dział spadku - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo spadkowe


Odpowiedz
 
20-01-2013, 17:58  
Zanci
Użytkownik
 
Posty: 43
Domyślnie Dział spadku

Po stwierdzeniu nabycia spadku (na który czekam) chciałabym dokonać działu spadku ze zniesieniem współwłasności.Jest nas troje rodzeństwa.Mieszkanie to rudera warta.ok 40tyś.W związku z tak niską wartościa mieszkania myślę ,że opłata sądowa jak i notarialna byłaby zbliżona.Czy mam rację??
Czy jeśli nastąpi dział notarialny czy będzie w nim zawarte ,że jeden z współwłaścicieli sprzeda swój udział w cenie rynkowej.....czy taki zapis bedzie???
To ważne gdyż jedno dziecko chce zrobić darowizne a drugie chce sprzedać swoje udziały.Nie wiem jak wygląda takie pismo a zależy mi na wpisie sprzedaży.
Zanci jest off-line  
21-01-2013, 08:41  
eol12
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.975
Domyślnie RE: Dział spadku

Będzie to dział spadku ze spłatą (na rzecz jednego ze spadkobierców) i bez spłaty (dot. drugiego ze spadkobierców. Chyba że chcesz żeby to była notarialna umowa sprzedaży i darowizny.
eol12 jest off-line  
21-01-2013, 20:18  
Zanci
Użytkownik
 
Posty: 43
Domyślnie Dział spadku ze spłatą i darowizną

Chcę dokonać dział spadku(mieszkanie) oczywiście po stwierdzeniu nabycia spadku.Dział miałby się odbyć z częściową spłatą i częściową darowizną na trzeciego ze spadkobierców.Przy przeprowadzeniu tego u notariusza musiałabym się liczyć z kosztem ok 3,5tyś (przy wartości 45tyś).Jeśli zdecyduję się na sądowe przeprowadzenie jakie koszta mnie czekają.Wiem ,że wniesienie sprawy do sądu przy zgodnym podziale płacę 300 zł. I co potem??? Na jakie koszty jestem jeszcze narażona??? 300 zł to koszt złożenia wniosku....jakie później dodatkowe koszty mnie czekają.....księgi,podatki.....????
Z góry dziękuję.
Zanci jest off-line  
21-01-2013, 21:46  
ffenix
Moderator
 
ffenix na Forum Prawnym
 
Posty: 7.180
Domyślnie RE: Dział spadku

@Zanci, nie zadawaj każdego pytania w osobnych wątkach. Skoro problem dotyczy jednej i tej samej sprawy, to pisz proszę w jednym miejscu.
ffenix jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:52.