skarga na nierzetelność referendarza - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo spadkowe


Odpowiedz
 
01-02-2013, 22:07  
jolanta2204
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie skarga na nierzetelność referendarza

Witam,
Złożyłam wniosek o dział spadku, na wezwanie sądu wniosłam opłatę w wys. 1000 zł po czym otrzymałam postanowienie, że wniosek i opłata zostaną zwrócone gdyż:
1) powstał błąd formalny -w nagłówku napisałam "współwłaściciel" a nie "uczestnik"
2) referendarz stwierdził (powołując się- jak sądzę pomyłkowo na datę potwierdzenia odbioru pisma sądowego przez uczestnika, mojego w ogóle nie znalazłam w aktach sprawy, co potwierdził pracownik czytelni) że wniosłam opłatę po upływie wymaganego terminu. Poinformował mnie że mogę nie zaskarżając postanowienia ponowne złożyć wniosek pod inną sygnaturą.

Zdenerwowałam się gdyż musiałam wziąć na poczet sprawy wysoko oprocentowaną pożyczkę i złożyłam skargę (której kopię przekazałam do wiadomości prezesa Sądu). Spodziewałam się szybkiej reakcji, gdyż jest to ewidentna pomyłka referendarza lecz przeżyłam kolejny szok, gdyż otrzymałam wezwanie do usunięcia braków formalnych skargi przez uiszczenie opłaty sądowej w kwocie 100 zł. Nic natomiast nie wspomniano o możliwości poprawienia na wniosku pomyłki w nagłówku.
Proszę o informację za co mam zapłacić 100 zł - za stwierdzenie ewidentnej pomyłki referendarza* czy za możliwość poprawienia wniosku? i co się stanie gdy nie wniosę tej opłaty: czy zwrócą mój wniosek, opłatę 1000zł i będę musiała zaczynać od początku?
*) czy referendarz może popełniać kosztowne i czasochłonne omyłki na mój koszt?
Proszę o wyjaśnienie.
jolanta2204 jest off-line  
01-02-2013, 22:42  
jolanta2204
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: skarga na nierzetelność referendarza

c.d. Czy gdyby moja skarga została rozpatrzona pozytywnie Sąd zwróciłby mi to 100 zł czy nie, bo nie sądzę by referendarz poniósł jakiekolwiek konsekwencje oprócz upomnienia. to skandal.
jolanta2204 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:17.