Prawa spadkobierców - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo spadkowe


Odpowiedz
 
09-09-2009, 21:22  
marlen123@wp.pl
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Prawa spadkobierców

Dwa miesiące temu odbyła się sprawa spadkowa po ojcu,matka zmarła kilka lat wcześniej.
Mieszkanie zostało podzielone na 3 części: 2-ch przybranych braci i wnuka (-niepełnoletniego-spadkobierca po jednym z trzech braci zmarły w tym samym roku co ojciec) .
Młodszy z braci -już pełnoletni zamieszkuje owe mieszkanie i ma największy udział w spadku.sąd nie ustanowił terminu spłaty pozostałych spadkobierców.

CZY MOŻLIWE JEST ROZŁOŻENIE SPŁATY SPADKU NA PRZYNAJMNIEJ 10LAT OSOBIE PEŁNOLETNIEJ UCZĄCEJ SIĘ I BĘDĄCEJ NA RENCIE PO RODZICACH?

Czy matka niepełnoletniego wnuka!!! Ma prawo wstępu do mieszkania w którym przebywa i jest zameldowany jako jedyny najmłodszy spadkobierca(syn)?czy również powinna posiadać klucze do owego mieszkania?
marlen123@wp.pl jest off-line  
09-09-2009, 23:45  
dendzer
Przyjaciel forum
 
dendzer na Forum Prawnym
 
Posty: 577
Domyślnie RE: Prawa spadkobierców

sprawa spadkowa - stwierdzenie nabycia spadku? Tu sad zadnych terminow nie ustali do splat. Trzeba nowa sprawe o dzial spadku zakladac. Trzeba lub nie trzeba, bo przymusu nie ma jesli nikomu nie przeszkadza jak jest. Mozna zrobic umowny dzial spadku i sobie ustalic co i jak kto splaca. Jak nie ma zgody - do sadu. Sadowe ustalone raty na 10 lat jakos mi sie nie widza zbyt realne. Najlepiej po dobroci = szybciej i taniej. Sposob korzystania z majatku ustalaja spadkobiercy - posiadanie to atrybut prawa wlasnosci. Teoretycznie moze z tego mieszkania w pewnym zakresie korzystac, ale nic sie jej chyba tez nie stanie jak kluczy miec nie bedzie, skoro i tak tam inny spadkobierca od dawna mieszka. Mozna co najwyzej pojsc i zobaczyc czy sa jakies antyki albo inne tego typu cenne ruchomosci, ktore tez by weszly w sklad spadku.
dendzer jest off-line  
10-09-2009, 00:13  
natalie-s1959
Zbanowany
 
Posty: 10.770
Domyślnie RE: Prawa spadkobierców

Jeżeli dział spadku przeprowadzono sądownie lub notarialnie, prawnie przebywać w mieszkaniu mogą osoby, ktorym ono przypadło po podziale. Pobyt innych wynika z ich dobrej woli.
TErmin spłaty do 10 lat jest prawnie przewidziany i możliwy.
natalie-s1959 jest off-line  
14-09-2009, 21:16  
marlen123@wp.pl
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Prawa spadkobierców

bardzo dziękuję za odpowiedź
marlen123@wp.pl jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:54.