Problem z odpowiedzialnością członków zarządu - Forum Prawne

 

Problem z odpowiedzialnością członków zarządu

Witam . Mam pytanie , wyobraźmy sobie taką sytuacje że zarząd spółki z o.o. podjął większością głosów 2:1 uchwałę aby spieniężyc majątek tej spólki i postawic go na loteri (czy zarzad moze wogole podjac taka ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo spółek handlowych

Prawo spółek handlowych - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
10-11-2007, 22:08  
ruteksen
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Problem z odpowiedzialnością członków zarządu

Witam . Mam pytanie , wyobraźmy sobie taką sytuacje że zarząd spółki z o.o. podjął większością głosów 2:1 uchwałę aby spieniężyc majątek tej spólki i postawic go na loteri (czy zarzad moze wogole podjac taka uchwale? czy musi to zrobic zgromadzenie wspolnikow?). Członek zarządu który glosował przeciw tej uchwale nastepnie wział te pieniądze - postawił i przegrał . Jak będzie wyglądac odpowiedzialnośc zarządu wobec spółki i wspolnikow?

no i pytanie zasadniczne : czy za podjętą uchwałe odpowiadają wszyscy członkowie zarzadu niezaleznie od tego czy byli za czy przeciw czy tylko Ci co byli za?
ruteksen jest off-line  
11-11-2007, 16:46  
ruteksen
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie

prosze o odpowiedz chociaz na drugie pytanie
ruteksen jest off-line  
12-12-2007, 14:27  
drago
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie

Zarząd jest organem uprawnionym do reprezentacji spółki zatem może spieniężać jej majątek lub inaczej obciążać (także wpłacić do jakiegoś systemu gier).

Jeżeli zarząd działał na szkodę spółki i wyrządził jej znaczną szkodę to są na to przepisy z kodeku karnego. Są też przepisy karne w samym KSH które penalizują działanie na szkodę spółki przez członków zarządu.
drago jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ Premia dla członków zarządu sp. z o.o. Adam85 Prawo spółek handlowych 3 18-02-2010 14:37
§ Odpowiedzialność członka zarządu spółdzielni mieszkaniowej rex Prawo cywilne 4 16-04-2009 22:35
§ Wynagrodzenie dla członków zarządu sp. z o.o. i dowody że zarząd działa jbb Prawo spółek handlowych 1 08-04-2009 15:12


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:06.