Wysyłanie ofert handlowych - pytanie - Forum Prawne

 

Wysyłanie ofert handlowych - pytanie

Witam, dostałam dzisiaj wiadomość na maila o takiej oto treści: Zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy zabronione jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej do oznaczonego odbiorcy. Co ważne, ograniczenie to ma zastosowanie tak w przypadku ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo spółek handlowych

Prawo spółek handlowych - aktualne tematy:

  • § odpowiedzialność spółki z o. o...
    Witam Mam pytanie odnośnie odpowiedzialności spółki z o. o. za szkodę wyrządzoną przez byka, który uciekł z...
  • § Problem z Orange
    Witam mam pewien problem i pytanie z Orange . Podpisywałem akaś umowe ponad rok temu na taryfę zeta fon o które nie...
  • § Sprzedaż akcji na okaziciela s...
    Witam szanowne Grono użytkowników tego forum. Prosze o wyjaśnienie kilku wątpliwości w związku ze sprzedażą...

 
05-02-2013, 17:53  
głodzilla
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie Wysyłanie ofert handlowych - pytanie

Witam, dostałam dzisiaj wiadomość na maila o takiej oto treści:

Zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy zabronione jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej do oznaczonego odbiorcy. Co ważne, ograniczenie to ma zastosowanie tak w przypadku gdy adresatami są osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy(..)

Powodem było wysłanie oferty usługowej (branża komputerowa) na maila - oczywiście z opcją "Dodaj ukrytą kopię"

Co mam odpisać tej osobie, czy może ma rację?
głodzilla jest off-line  
05-02-2013, 18:33  
głodzilla
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Wysyłanie ofert handlowych - pytanie

Kobieta ma pocztę na o2 i chcąc założyć konto, zauwazylam taki wniosek. Czy mogę sie na niego powolac?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych zawartych w formularzu zgłoszeniowym w celach marketingowych i informacyjnych, w tym w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie komunikatów lub informacji od o2 Sp. z o.o. lub innych podmiotów (za wiedzą i wyraźnym przyzwoleniem o2 Sp. z o.o.) oraz informacji dotyczących produktów lub usług o2 Sp. z o.o. jak i innych podmiotów (za wiedzą i wyraźnym przyzwoleniem o2 Sp. z o.o.). Zgoda ta dotyczy otrzymywania powyższych informacji lub komunikatów za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres poczty elektronicznej użytkownika korzystającego z usługi poczty elektronicznej, w tym także w formie załącznika do poczty elektronicznej. Cofnięcie tej zgody jest równoznaczne z żądaniem usunięcia konta poczty elektronicznej wraz z całą jego zawartością.
głodzilla jest off-line  
05-02-2013, 20:12  
głodzilla
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Wysyłanie ofert handlowych - pytanie

Podbijam, Bardzo mi na tym zależy - jeśli temat jest w złym dziale - proszę moderatora o przeniesienie.
głodzilla jest off-line  
06-02-2013, 13:40  
głodzilla
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Wysyłanie ofert handlowych - pytanie

???
głodzilla jest off-line  
07-02-2013, 18:14  
corporate'owiec
Przyjaciel forum
 
Posty: 749
Domyślnie RE: Wysyłanie ofert handlowych - pytanie

Cytat:
Napisał/a głodzilla Zobacz post
Zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy zabronione jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej do oznaczonego odbiorcy. Co ważne, ograniczenie to ma zastosowanie tak w przypadku gdy adresatami są osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy(..)
Przytoczono nieaktualne brzmienie art. 10 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną - obecne brzmienie (od 21 stycznia 2013 roku) to:

Przepis prawny:

Art. 10
1. Zakazane jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy będącego osobą fizyczną za pomocą środków komunika-cji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej.

corporate'owiec jest off-line  
14-07-2014, 19:01  
kandafer
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Wysyłanie ofert handlowych - pytanie

Cytat:
Napisał/a głodzilla Zobacz post
Kobieta ma pocztę na o2 i chcąc założyć konto, zauwazylam taki wniosek. Czy mogę sie na niego powolac?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych zawartych w formularzu zgłoszeniowym w celach marketingowych i informacyjnych, w tym w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie komunikatów lub informacji od o2 Sp. z o.o. lub innych podmiotów (za wiedzą i wyraźnym przyzwoleniem o2 Sp. z o.o.) oraz informacji dotyczących produktów lub usług o2 Sp. z o.o. jak i innych podmiotów (za wiedzą i wyraźnym przyzwoleniem o2 Sp. z o.o.). Zgoda ta dotyczy otrzymywania powyższych informacji lub komunikatów za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres poczty elektronicznej użytkownika korzystającego z usługi poczty elektronicznej, w tym także w formie załącznika do poczty elektronicznej. Cofnięcie tej zgody jest równoznaczne z żądaniem usunięcia konta poczty elektronicznej wraz z całą jego zawartością.
ale ta zgoda dotyczy tylko maili rozsyłanych przez o2.pl, zauważ, że mozna pozbyć się tych maili reklamowych dokonując opłaty; osoba z zewnątrz nie wie które maile są opłacone, a które nie
kandafer jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo spółek handlowych - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Pomysł na mailing (wysyłanie ofert do Urzędów Miast i Gmin) - Witam Mam zamiar rozesłać maile informacyjne do Urzędów Gmin i Miast o mniej więcej takiej treści:...
§ Wysyłanie ofert handlowych do firm tradycyjną pocztą - Witam, Chciałbym się dowiedzieć, czy mogę posiadając adres firmy (np. z jej strony internetowej, lub ze spisu firm) wysłać jej ofertę swojej firmy w...
§ Wysyłanie ofert na maila - Witam Mój mąż prowadzi działalność budowlaną i chciałby powysyłać maile do różnych instytucji z ofertami. Czy może wysłać maile bez wcześniejszej...
§ wysyłanie ofert drogą elektroniczną z Polski do krajów UE - jakie są procedury wysyłania oferty handlowej do innych krajów UE drogą elektroniczną czy tak jak u nas, czy każdy kraj ma osobne regulacje?
§ wysyłanie ofert mailowych do ngo - witam serdecznie Jestem niestety laikiem w tych sprawach.... Stworzyłam sobie bazę teleadresową fundacji i stowarzyszeń, którym chciałabym...
§ pytanie odnośnie ofert handlowych - tak sobie siedzę i myslę co by tu jeszcze zrobić , wpadłem na pomysł powysyłania ofert handlowych do firm i w związku z tym mam pytania: 1. czy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.