Nowa spółka z.o.o - siedziba i miejsce prowadzenia działalności - Forum Prawne

 

Nowa spółka z.o.o - siedziba i miejsce prowadzenia działalności

Witam, tworzę nową spółkę z.o.o która będzie zajmować się świadczeniem usług z zakresu IT, chodzi tu głównie o pisanie aplikacji internetowych. Będę zatrudniał 2 pracowników, studentów na umowę-zlecenie na początek. Muszę znaleść lokal dla spółki ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo spółek handlowych

Prawo spółek handlowych - aktualne tematy:

  • § wynagrodzenie spółka z o.o.
    Witam, Pracuję w spółce z o.o. Firma ta jednak przestała wypłacać wynagrodzenia pracownikom i ma duże...
  • § Wniosek do KRS
    Cześć! potrzebuję w miarę szybkiej pomocy. złożyłam wniosek do KRS- dzisiaj. problem jest taki, że jak...
  • § Wynajem nieruchomości od Sp z ...
    Witam, Chcę wynająć halę pod moją działalność gospodarczą (jednoosobowa DG), znalazłem taką która mi...

 
17-02-2009, 09:57  
kajaman
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Nowa spółka z.o.o - siedziba i miejsce prowadzenia działalności

Witam,

tworzę nową spółkę z.o.o która będzie zajmować się świadczeniem usług z zakresu IT, chodzi tu głównie o pisanie aplikacji internetowych.

Będę zatrudniał 2 pracowników, studentów na umowę-zlecenie na początek.

Muszę znaleść lokal dla spółki - chciałbym żeby to było *mieszkanie* a nie typowe biuro (tak działa np. nasza-klasa.pl).

1. Czy siedzibą spółki z.o.o może być lokal wynajmowany?
2. Kiedy muszę wynająć lokal - przed podpisaniem umowy spółki jest to chyba niemożliwe bo nie ma spółki - później - potrzebuję adresu do umowy?
3. Czy muszę uzuskiwać jakieś dodatkowe zgody na prowadzenie działalności gospodarczek w lokalu mieszkalnym, np. zgodę spółdzielni, mieszkańców itd. - i kiedy muszę to załatwić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam,
Hubert Łępicki
kajaman jest off-line  
17-02-2009, 13:27  
Nauzicaa
Przyjaciel forum
 
Nauzicaa na Forum Prawnym
 
Posty: 4.322
Domyślnie RE: Nowa spółka z.o.o - siedziba i miejsce prowadzenia działalności

1. Tak.
2. Do umowy spółki nie potrzebujesz adresu - podajesz siedzibę, czyli miejscowość. Po podpisaniu umowy spółki zawierasz umowę najmu, bo potrzebujesz adresu do dalszych czynności rejestracyjnych.
3. Nie wiem
Nauzicaa jest off-line  
18-02-2009, 10:32  
rumak
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie RE: Nowa spółka z.o.o - siedziba i miejsce prowadzenia działalności

o ile wiem (ale nie jestem prawnikiem) to spółce potrzebny jest ADRES dla korespondencji i nie jest potrzebne hmm zezwolenie spółdzielni na otrzymywanie korespondencji do spółki na adres domowy . W istocie ten adres to jest miejsce do kontaktów z zarządem.
Wiem na pewno, że może funkcjonować spółka, która jako adres (ten urzędowy/korespondencyjny) podaje adres domowy prezesa, tyle że to nie jest mieszkanie wynajmowane (ale to chyba nie ma wielkiego znaczenia).
rumak jest off-line  
18-02-2009, 14:36  
kisek
Użytkownik
 
Posty: 165
Domyślnie RE: Nowa spółka z.o.o - siedziba i miejsce prowadzenia działalności

Posiadanie adresu do korespondencji jest wystarczające do rejestracji Spółki w KRS, ale pojawi się problem przy zgłoszeniu działalności do US. Tu wymagane jest udokumentowane prawo do lokalu.
kisek jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo spółek handlowych - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Nowa działalność gosp.a US i ZUS - Jeśli działalność gosp. została rozpoczęta 01.10.2009 roku, i do końca roku miałem przychód ok 1500zł, koszty 800 to czy muszę składać jakieś roczne...
§ Nowa działalność gospodarcza - Witam, Chciałabym założyć własną działalność gospodarczą. Zajmowałabym się tworzeniem stron www oraz dodatkowo sprzedażą na allegro. Wiem, że na...
§ siedziba działalności gospodarczej - Mam pytanie, wraz z kolegą chcemy założyć DG, chciałem się dowiedzieć czy robiąc siedzibę w w lokalu mieszkalnym, czy US skarbowy podczas kontroli ma...
§ miejsce prowadzenie działalności - Witam, Adres siedziby mojej spółki z o.o. (podany w KRS) jest inny niż adres prowadzenia działalności. Do niedawna były to zupełnie inne dzielnice...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:15.