Wykroczenie, a choroba psychiczna obwinionej + pyt. odnosnie wyroku nakazowego - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
29-04-2010, 09:48  
ciaf
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie Wykroczenie, a choroba psychiczna obwinionej + pyt. odnosnie wyroku nakazowego

Witam serdecznie. Mam dość dziwną sprawę do Was. Zacznę od początku

Pewnego dnia, moja lecząca się psychiatrycznie babcia przechodziła przez jezdnię nie korzystając z przejścia dla pieszych. (art 97 kw w zw. z art 13 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym). Schowani na parkingu za drzewkami, siedzący w radiowozie policjanci, szybko oczywiście dostrzegli moją babcie. Jeden z funkcjonariuszy wyskoczył za nią, podbiegł i dokonał zatrzymania. Moja przestraszona Babcia malo co nie dostała zawału, policjant wsadził ją do radiowozu, zamknął i chciał spisać dane. Moja babcia, która nigdy w życiu nie przezyła takiego stresu, nigdy przez całe swoje długie życie nie miała doczynienia z policją, ponadto lecząca się psychiatrycznie, palneła ze stresu funkcjonariuszowi inne dane. Na szczęście drugi policjant podszedł do tego na spokoju i ładnie uspokoił moją babcie która podała mu adres. Przyszedł po mnie, ja potwierdziłem jej dane, ale drugi mocno zbulwersowany postanowił, że sprawą zajmie się sąd. (i tu pojawia się drugi art. 65 kw wprowadzenie w błąd funkcjonariusza)

Wczoraj przyszedł wyrok nakazowy. Kara Grzywny + koszty sądowe. Mam zaświadczenie o chorobie psychicznej mojej babci i nie tylko, ponieważ chorób ma ona całą mase (zaburzenia osobowści, padaczka, utraty przytomnosci itp). Wyrażając opinie, że renta mojej babci, bo z niej ona żyje, nie starcza jej nawet na leki, które powinna zażywać.

I tu pytanie. Czy odwołanie od wyroku nakazowego, jest w tym przypadku rozsądnym wyjściem? Czy choroba psychiczna może być usprawiedliwieniem w tej sytuacji?

Czy w odwołaniu od wyroku nakazowego, dołączyć od razu zaświadczenie lekarskie i moje oświadczenie, jako w sumie świadka, bo jakby nie było częściowo tym świadkiem byłem.

Proszę bardzo o Państwa pomoc!!! Mnie ta sytuacja zbulwersowała. Liczę na ludzką poradę, wyciagniętą z doświadczenia i z wiedzy o tego typu sprawach, bo niestety ja nie wiem do końca na jakich zasadach to sie odbywa i co począć.

POZDRAWIAM!
ciaf jest off-line  
29-04-2010, 23:15  
starkrotka
Użytkownik
 
Posty: 292
Domyślnie RE: Wykroczenie, a choroba psychiczna obwinionej + pyt. odnosnie wyroku nakazowego

Oczywiście - odwołanie jest jak najbardziej rozsądnym wyjściem.Powodzenia. I jak najszybciej złóż ten sprzeciw!Pozdrawiam.
starkrotka jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo wykroczeń - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ choroba psychiczna a długi odpowiedzi: 10
§ odwołanie od wyroku nakazowego za wykroczenie drogowe odpowiedzi: 1
§ choroba psychiczna a spłata żądań dla zus odpowiedzi: 1
§ choroba psychiczna odpowiedzi: 3
§ sprzeciw do wyroku nakazowego za wykroczenie z art. 92 kw? odpowiedzi: 6
§ jeszcze jedno pytanie odnosnie wyr nakazowego odpowiedzi: 4


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:39.