Wyrok - fotoradar - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
30-07-2010, 10:30  
Franek198
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Wyrok - fotoradar

Witam.
Otrzymałem dziś z sądu wyrok za przekroczenie prędkości które zarejestrował fotoradar. Sprawa jest o tyle dziwna, że to nie ja kierowałem tylko inna osoba z firmy. Samochód jest zarejestrowany na firmę. Dzwoniłem już do straży miejskiej do której należał ten fotoradar i dowiedziałem się że moje dane podała firma leasingowa i oni (straż miejska) nie są do tego by dochodzić kto kierował tym samochodem. Jestem pewny na 1000% że nie kierowałem tym pojazdem. Zdjęcia z rejestratora nie widziałem, odrazu przyszedł wyrok nakazujący do zapłaty. Mogę się niby odwołać w ciągu 7 dni ale jak mam to napisać. Nigdy nie miałem z tym doczynienia. Owe przekroczenie miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Czy jest jakieś wyjście z takiej sytuacji. Wystarczyła by możliwość porównania zdjęcia bo kto inny napewno był kierowcą. Kto inny czeka na taką niespodziankę, ale to chyba nie jedna możliwość by wskazywać sprawcę. Pozdrawiam.
Franek198 jest off-line  
30-07-2010, 10:36  
destructor
Zbanowany
 
Posty: 26.826
Domyślnie RE: Wyrok - fotoradar

Hahaha a to dobre, nie są od tego żeby dochodzić kto kierował pojazdem a skierowali wniosek przeciwko tobie bo uznali z góry, że ty kierowałeś pojazdem i to jest POlska z domniemaniem niewinności. Ciekawe na jakiej podstawie cię rozpoznali. Wzory odwołań w google.
Ciekawi mnie też na podstawie jakich dowodów Sąd wydał orzeczenie obwiniające cię.
destructor jest off-line  
30-07-2010, 10:49  
Franek198
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Wyrok - fotoradar

Też mnie to bardzo ciekawi. Kolega jest skłonny zapłacić za to wykroczenie, ale chyba nie o to chodzi. Jak można wydawać tak od razu na kogoś wyrok. Z tego co się orientuję to powinienem otrzymać zdjęcie jako dowód mojej winy. W tym kraju to absurd goni absurd.
Franek198 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo wykroczeń - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Fotoradar odpowiedzi: 19
§ Fotoradar odpowiedzi: 2
§ Fotoradar odpowiedzi: 10
§ Wyrok nakazowy, fotoradar odpowiedzi: 7
§ Fotoradar odpowiedzi: 9
§ Fotoradar odpowiedzi: 0


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:53.