wredny sąsiad - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
13-10-2007, 09:42  
turururum
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie wredny sąsiad

Witam.Nie wiem czy podlega to pod prawo karne, ale może ktoś coś doradzi.Mam pytanie co zrobić z sąsiadem,który wyrządza mojej rodzinie krzywdy.Np.Prawie codziennie pali liście koło mojej stodoły, wyrzuca do mnie różne śmiecie(reklamówki, paczki z papierosów),szkła itp.Wiatr przenosi trochę tych śmieci na moją stronę, spotykam też szkła i kamienie na mojej posesji.Raz bez pozwolenia ułamał konar z mojej lipy.Ci sąsiedzi są wyjątkowo bezczelni, bo wcześniej wybudowali dom samowolę bez zezwolenia 1 metr od mojej granicy.Przez ta samowolę powiesił się mąż tej pani, potem znalazła sobie konkubenta.Co tu dużo mówić razem piją, przeklinają itp.Ta pani w wieku 40 kilku lat ma z tym konkubentem córkę.Co wy na to od razu mówie,że nie mam zamiaru się stąd wyprowadzać.
turururum jest off-line  
13-10-2007, 11:25  
dżudi
Użytkownik
 
Posty: 228
Domyślnie

A co zrobic z sąsiadem, któremu przeszkadza woda w kranach, wentylator w toalecie, rozkładanie kanapy, zabawy mojego dziecka (jak najbardziej normalne) i inne takie?? Co zrobić z sąsiadem, który pisze donosy do spółdzielni mieszkaniowej, w których zabarwia rzeczywistośc na swoją korzyść??? Co zrobić z sąsiadem, który oczernia mnie i pomawia wśród innych sąsiadów?
dżudi jest off-line  
13-10-2007, 21:01  
Izabella Lempka
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie

A co zrobić z sasiadem, który atakuje człowieka kijem tylko dlatego, że rozpaliłam ognisko, chcąc spalić opadłe z drzew liście ( ma 80 lat i może to jakiś uwiąd starczy, ale czy można sie tak zachowywać?)
Albo - z innym sąsiadem, który rzuca w mojego psa kamieniami i połówkami cegieł, kiedy tylko ten choć raz zaszczeka, oraz który grozi mi, że uderzy mnie w głowę młotkiem - a ostatnio juz nawet TOPOREM!!!
Izabella Lempka jest off-line  
22-01-2010, 18:08  
nocanna
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: wredny sąsiad

Na takich sąsiadów to nie ma mocnych, powiesz do niego słowo a on Cię od razu atakuje. Co najwyżej to możecie dodać go na mapkę z wrednymi sąsiadami wrednysasiad.pl - zaznacz na mapie nieznośnego sąsiada Bardzo ciekawa strona, a niektóre opisy jeszcze ciekawsze ;p
nocanna jest off-line  
19-06-2010, 10:37  
siwywiesiek1
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: wredny sąsiad

Ja mam też taką sąsiadkę ale,na jej wredność śmieję się i to ja doprowadza do szału.
siwywiesiek1 jest off-line  
19-06-2010, 10:47  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: wredny sąsiad

Jeżeli wredny sąsiad składa nieprawdziwe doniesienia na piśmie, lub wzywa w sposób nieuzasadniony policję - to można podać go o nękanie.
Ale zawsze lepiej dogadać się z sąsiadem, a przynajmniej nie okazywać, że nas dotykają jego złośliwości - straci motywację do złośliwości
 
16-07-2011, 02:00  
wilczek21
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: wredny sąsiad

Co mam zrobić jak sąsiad mierzy do mnie ze strzelby ponieważ słuchałem głośno muzyki o 19 wieczorem. Należy również dodać że mamy domy wolnostojące. Obecnie mieszkam w Irlandii także jeżeli ktoś zna tamtejsze prawo proszę o odp. Z góry dziękuje Krzysiek.
wilczek21 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo wykroczeń - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ WREDNY sąsiad odpowiedzi: 11
§ wredny nauczyciel odpowiedzi: 15
§ Sadzenie żywopłotu,a wredny sąsiad odpowiedzi: 2
§ Wredny sąsiad ;( odpowiedzi: 6
§ Wredny sąsiad, za głośna muzyka. odpowiedzi: 8
§ wredny sasiad odpowiedzi: 4


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:21.