Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa - Forum Prawne

 

Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa

Moja sprawa jest dość skomplikowana ale postaram się ją krótko opisać. Posiadam nieruchomość (działkę a na niej dom jednorodzinny), kupiłam ją w 1984 roku. Z mapek geodezyjnych z tamtych lat wynika, że droga dojazdowa do ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń

Prawo wykroczeń - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
15-02-2012, 14:47  
muffin533
Użytkownik
 
Posty: 31
Domyślnie Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa

Moja sprawa jest dość skomplikowana ale postaram się ją krótko opisać.
Posiadam nieruchomość (działkę a na niej dom jednorodzinny), kupiłam ją w 1984 roku. Z mapek geodezyjnych z tamtych lat wynika, że droga dojazdowa do mojej i czterech innych posesji jest własnością Skarbu Pańśtwa. Z wszystkich dokumentów jakie posiadam z lat poprzednich (pozwolnenie na postawnie garażu na końcu tej drogi, pozwolnie na lokalizację zbiornika na nieczystości płynne w obrębie tej drogi) wynika, iż jej administracją zajmowała się gmina.
W roku 1998 sąsiadowi mieszkającemu na końcu tej drogi zlikwidowano dojazd z innej strony i wniósł on do nas prośbę i rozebranie garażu ponieważ zagradza on jedyny na daną chwilę dojazd do jego posesji. Garaż został rozebrany po interwencji Urzędu Gminy i są na to dokumenty.
W styczniu tego roku otrzymałam pismo od wspomnianego sąsiada z informacją, że właścicielem tej "drogi" jest tenże sąsiad w związku z tym prosi on o likwidację furtki i bramy wjazdowej ponieważ wychodzą one na jego posesję czego on sobie nie życzy. Po wnikliwym sprawdzeniu wszystkiego okazało się, że działka z której do tej pory korzystaliśmy jako drogi dojazdowej do domu kiedyś tam dawno temu należała do rodziny tego sąsiada. Właściciele ci dawno nie żyją a spadkobierców jest kilkunastu. Sąsiad poszedł na skróty i wniósł o zasiedzenie. Sąd orzekł na jego korzyść ponieważ w jakiś sposób udowodnił, że ta działka mu się należy.
Nie powiadomił sądu, że działka ta stanowi jedyny dojazd do innych posesji. Posiadam dokumenty potwierdzające, że nie korzystał z niej nieprzerwanie przez te 30 lat (choćby wezwanie do rozebrania garażu który był zbudowany na całej szerokości drogi na granicy z jego działką), są świadkowie potwierdzający że człowiek ten przez ponad 10 lat korzystał z innej drogi dojazdu do swojej posesji. Prawdopodobnie skłamał twierdząc, że jest to droga dojazdu tylko do jego działki.
Sąsiad wyznaczył nam termin do kwietnia na rozebranie furtki i bramy. Wniesiemy o wyznaczenie drogi koniecznej ponieważ nie mam teraz innej możliwości. W kwietniu sąsiad zagrodzi drogę i nie wejdę.
Czy równocześnie z wnioskiem o wyznaczenie służebności drogi koniecznej mogę zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępsta złożenia fałszywych zeznań podczas rozpatrywania jego wniosku o zasiedzenie?
Jak to zrobić?
Dziękuję za jakąkolwiek pomoc w tej sprawie
muffin533 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ zgłoszenie popełnienia przestępstwa Grzesiek24 Prawo cywilne 2 08-01-2012 07:29
§ Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa składane drogą elektroniczną jakub@itns.pl Prawo karne 2 08-10-2010 17:16
§ zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa melisa130710 Prawo karne 2 13-07-2010 14:31
§ Prawdopodpbieństwo popełnienia przestępstwa Dr.House Hydepark 1 21-06-2010 12:08
§ Namawiaie do popełnienia przestępstwa trans.eu Prawo karne 3 08-01-2010 11:39
§ Zatajenie popełnienia przestępstwa Kazimierz Kopystyńsk Prawo karne 4 08-07-2009 17:41


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:44.