naruszenie własności prywatnej? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
21-04-2012, 21:46  
ayashi
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie naruszenie własności prywatnej?

witam, mam następujący problem. Tworzymy małą wspólnotę. niestety mamy jedną sąsiadkę, która wszystkim utrudnia życie i robi różne złośliwości. Tym razem dotknęło nas. mamy małe dziecko i co się z tym wiąże - wózek. Stawiamy go na półpiętrze. Wiem, że nie jest to do końca zgodne z przepisami. Do tej pory nikomu to nie przeszkadzało. Proszę jednak sobie wyobrazić moje zdziwienie kiedy wieczorem, wracając z zakupów, zobaczyłam swój wózek na parterze bezpośrednio przy drzwiach wejściowych (nie mamy domofonu i do budynku może wejść każdy). Nie jest to pierwszy raz kiedy sąsiadka przestawia coś nieswojego i to w takie miejsce gdzie dana rzecz w najlepszym przypadku może ulec zniszczeniu. Czy jest jakaś możliwość (mam na myśli przepisy) powstrzymania jej od takich działań?
ayashi jest off-line  
21-04-2012, 22:38  
KronX
Przyjaciel forum
 
Posty: 9.022
Domyślnie RE: naruszenie własności prywatnej?

Po pierwsze, skąd wiecie że to sąsiadka? Po drugie czy wózek został przez "nią" uszkodzony? A po trzecie, skoro wiecie że nie powinien stać w tym miejscu (na półpietrze), to wystarczy go tam nie zostawiać i nie będzie problemu.
KronX jest off-line  
21-04-2012, 23:21  
ayashi
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: naruszenie własności prywatnej?

Po pierwsze, sama się do tego przyznała. Po drugie, został narażony na uszkodzenie i kradzież. Po trzecie, nie każdy ma dom z ogrodem i pomieszczeniami gospodarczymi i sporą przestrzenią do stawiania takich właśnie rzeczy. Po czwarte, normalnie człowiek by przyszedł i powiedział, że mu wózek przeszkadza a nie od razu robił takie rzeczy. Po piąte jakoś sąsiadom z pietra wyżej wózek na ich półpiętrze nie przeszkadza - wręcz przeciwnie. Po szóste - nie jest to pierwszy raz jeżeli o takie działania sąsiadki chodzi. Po siódme - prosiłam o informację, co na takie działanie mówią przepisy a nie odpowiedź na zasadzie - chcesz schudnąć to mniej jedz.
ayashi jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo wykroczeń - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Droga gminna na prywatnej własności odpowiedzi: 1
§ niszczenie prywatnej własności odpowiedzi: 2
§ Naruszenie własności prywatnej i wycinka drzew. odpowiedzi: 1
§ Rekwirowanie własności prywatnej. odpowiedzi: 2
§ Pogwałcenie własności prywatnej odpowiedzi: 1
§ obrona własności prywatnej odpowiedzi: 11


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:50.