umorzenie grzywny i kosztów sądowych - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
10-08-2012, 16:00  
oddajkredki
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie umorzenie grzywny i kosztów sądowych

Witam. Sprawa na pozór prosta, ale nie dla mnie. Może ktoś pomoże akurat. Sprawa jest taka, że policja skierowała przeciw mojemu bratu wniosek do sądu o ukaranie bez przeprowadzenia rozprawy. Dostał 300 grzywny i 150 kosztów procesu. Chodzi o to żeby tą grzywnę umorzyć bądź zmniejszyć tak samo koszty.
I teraz jak to zrobić poczekać 7 dni aż wyrok się uprawomocni i wnosić ? Czy wnieść sprzeciw w ciągu tych 7 dni co skutkuje tym że będzie rozprawa na zasadach ogólnych. Czy w tych ustawowych 7 dniach wnieść podanie o umorzenie/zmniejszenie?

Na tym wniosku który skierowała policja napisano dochody ok 1800zł. Jednak wg PIT mogę udowodnić że dochody były mniejsze ok 1560zł. Ponadto czym można uzasadniać ten wniosek umorzenia/zmniejszenia? np.tym, że studiuje i płaci miesięcznie 450zł? Czy trzeba dołączyć, że jest studentem i płaci tyle i tyle? Sam mieszka i musi się utrzymać? Jakiś dowód na to?
oddajkredki jest off-line  
10-08-2012, 17:58  
destructor
Zbanowany
 
Posty: 26.825
Domyślnie RE: umorzenie grzywny i kosztów sądowych

Po uprawomocnieniu się wyroku mozesz wnosić tylko do bozi. Zmniejszenie grzywny nie jest podstawą to sprzeciwu. Ale wnosić oczywiście można o wszystko, nawet o to żeby ci jeszcze zapłacili.
Cytat:
Na tym wniosku który skierowała policja napisano dochody ok 1800zł.
Tak podaleś, tak wpisała. Chcesz powiedzieć że mataczysz? Wiec na jakiej podstawie sad ma dać jakąkolwiek wiare w nastepne twoje słowa, chyba że liczysz na podwyższenie grzywny.
Czym uzasadniać? Co do głowy przyjdzie.
destructor jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:52.