Zatrzymane prawo jazdy za jazdę po alkoholu oraz za punkty karne. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
13-08-2012, 18:56  
PiotrekRST
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie Zatrzymane prawo jazdy za jazdę po alkoholu oraz za punkty karne.

A więc tak, w zeszły poniedziałek zostałem zatrzymany za brak pasów przez policję, w wydychanym powietrzu mailem 0.18 promila alkoholu we krwi, za to zostało mi zatrzymane prawo jazdy. Ponadto przekroczyłem dostając 2pkt karne za pasy magiczne 24pkt karne.
Po przesłuchaniu na komendzie doszedłem do porozumeinia z policjanntem i powiedział że sprawa jest kierowana do sądu- bo tak musi być, i zaproponowął mi grzywne w wysokości 550zł i zatrzymanie prawa jazdy na okres 6 miesięcy. Na wszystko sie godziłem, starałem sie dojść do ugody, gdyz wiedziałem, co zrobiłem.
Pan na komendzie powiedział mi, że przyjdzie mi pismo z sądu z wyrokiem(?) lub z prośba o stawienie sie na rozprawe(?). Powiedziano mi też , że okres zatrzymiana prawa jazdy liczy sie od daty zatrzymania prawa jazdy, czyli od zeszłego poniedziałku, ale policjant powiedział, że póki nie mam wyroku, prawo jazdy jako takie mam aktualne, lecz nie mam go przy sobie, za co grozi mi 50zł mandatu karnego.

Pytania mam nastepujące:
-Czy taka jest prawda, że moge jeżdzić autem do czasu wydania/uprawomocnienia wyroku i kiedy sie o tym dowiem?
- Czy po upływie 6 miesięcy muszę robic od nowa kurs prawa jazdy/jakies badania czy tylko sam egzamin w ośrodku WORD musze zdać? (licząc równiez to , że przekroczyłem limit punktów karnych)
- Kiedy mniej więcej przyjdzie mi ten wyrok sądowy lub prośba o stawienie sie na rozprawe.
- Czy poniosę jeszce jakies konsekwencje związane z tym zajściem?
PiotrekRST jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:47.