Mandat Karny - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń

Prawo wykroczeń - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
12-09-2012, 20:10  
kk_kw
Zbanowany
 
Posty: 1.195
Domyślnie RE: Mandat Karny

Cytat:
Napisał/a babillon
Pewnie 500zł jest za wywóz śmieci do lasu lub gdzieś tam.
Też. Przedział jest od 50-500 zł. 50 zł. to można dać za rzucenie papierka lub niedopałka papierosa. Skopanie jednak kosza i wysypanie się dużej ilości śmieci mieści się jak najbardziej w przedziale 400-500 zł. (oczywiście moim zdaniem)
kk_kw jest off-line  
12-09-2012, 20:13  
dag0
Stały bywalec
 
Posty: 3.772
Domyślnie RE: Mandat Karny

babillon - co wg ciebie oznacza - zupełnie inna kategoria.
Cytat:
wykroczenia jak wywracanie śmietników, rzucenie papierka od cukierka
brak reakcji na takie zachowanie doprowadza do eskalacji negatywnego zachowania sprawcy. Po fakcie będziesz zadawał sobie pytanie jak do tego doszło, co było przyczyną dlaczego nie reagowano w zarodku.
Ja do kolekcji art 145 i 51 KW dodał bym jeszcze art 124 KW
dag0 jest off-line  
13-09-2012, 17:02  
rixari991
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Mandat Karny

po calym zdarzeniu jak straz miejska mnie juz zlapala, postawilem smietnik na swoim miejscu i posprzatalem smieci. Pozatym jezeli nie rozloza mi mandatu na raty to nie zaplace go i najwyrazniej sprawa odbedzie sie w sadzie, najwyzej, bede sie sadzic , przegram czy wygram, to sie zobaczy, bynajmniej jak juz sprawa nabrala by tepa musialbym miec mocne argumenty na swoje usprawiedliwienie, poczytam wiecej po internecie , poszerze wiedze w tym temacie, czas pokaze. pozyjemy, zobaczymy
rixari991 jest off-line  
13-09-2012, 17:18  
Semmao
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.562
Domyślnie RE: Mandat Karny

Cytat:
Napisał/a rixari991
nie zaplace go i najwyrazniej sprawa odbedzie sie w sadzie, najwyzej, bede sie sadzic , przegram czy wygram, to sie zobaczy
Podpisałeś mandat, więc żadnej sprawy w sądzie nie będzie. Jeżeli go nie zapłacisz to zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne.
Jeżeli nie będzie możliwości zajęcia kwoty mandatu, wtedy sąd może orzec zamianę grzywny na godziny prac społecznie pożytecznych, bądź karę aresztu.
Semmao jest off-line  
13-09-2012, 18:36  
babillon
Stały bywalec
 
Posty: 475
Domyślnie RE: Mandat Karny

Ja tylko wcześniej pisałem, jak sprawa powinna zostać rozwiązana. Czyli albo płacisz te 500zł, albo sprzątasz sam i płacisz 50 zł w ramach kary/represji. Ile może trwać przywracanie porządku spowodowanego przez chuligana?
Niestety mamy takie prawo prewencji i kar nieproporcjonalnych do zdarzenia. A tymczasem policja powinna zaproponować mandat 50-500zł lub pisemne oświadczenie, że będzie posprzątane za 12 godzin. Jeśli nie będzie, to sprawca płaci 50-500zł. Tak bym to widział w normalnym kraju. Dziś podobno nie ma pracy... Sam bym posprzątał to za 100zł, bo zrobiłbym to w 5 min.
babillon jest off-line  
17-09-2012, 13:22  
kopciu
Początkujący
 
Posty: 23
Domyślnie RE: Mandat Karny

Cytat:
Napisał/a babillon
Czyli albo płacisz te 500zł, albo sprzątasz sam i płacisz 50 zł w ramach kary/represji.
skąd wiesz jak było? może z w/w po prostu nie dało się dogadać i nie chciał słuchać żadnych argumentów? z doświadczenia wiem, że z nietrzeźwymi bardzo ciężko się rozmawia.


Cytat:
Napisał/a babillon
A tymczasem policja powinna zaproponować mandat 50-500zł lub pisemne oświadczenie, że będzie posprzątane za 12 godzin. Jeśli nie będzie, to sprawca płaci 50-500zł. Tak bym to widział w normalnym kraju. Dziś podobno nie ma pracy...
bardzo ciekawe populizmy... powiedz mi w takim razie kto niby miałby pilnować tego terminu 12h? może powołamy dodatkowe stanowiska "pilnowaczy", którzy będą chodzić po mieście z listą "zadośćuczynień" sprawców wykroczeń, którzy się do czegoś zobowiązali. totalna bzdura i nierealne marzenia, do tego mnożenie problemów! policjanci już teraz nierzadko nie mają czasu zajmowania się swoimi sprawami "na biegu" a co dopiero jakby mieli jeszcze takimi "pierdołami" się zajmować... mandat przyjęty - sprawa zamknięta, niestety ale tak to dzisiaj wygląda.
kopciu jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo wykroczeń - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ mandat karny odpowiedzi: 0
§ Mandat karny odpowiedzi: 5
§ mandat karny odpowiedzi: 8
§ Mandat karny z błędem odpowiedzi: 4
§ Mandat karny odpowiedzi: 12


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:14.