Jazda samochodem kilka dni po zdanym egzaminie, przed odbiorem prawka. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
07-01-2009, 20:12  
wicius
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie

No właśnie.
I to zależy już tylko od policjanta. Dlatego zależy mi na opinii osoby zorientowane, np. samych policjantów- co się zwykle w takich sytuacjach robi?
wicius jest off-line  
07-01-2009, 20:50  
p_a_r_a_g_r_a_f
Przyjaciel forum
 
p_a_r_a_g_r_a_f na Forum Prawnym
 
Posty: 2.032
Domyślnie

Cytat:
Napisał/a wicius
jeśli kierowcy nie działa jedno światło, policjant go zatrzyma, ukarze mandatem, ale żarówki zapasowej nie ma. Co wtedy? Też nie pozwoli jechać dalej?
Jeszcze nie dałem za to mandatu, bo nie ma tutaj umyślności popełnienia wykroczenia. Zamiana żarówki na miejscu często jest niemożliwa, ja polecam wymienić ją na najbliższej stacji benzynowej albo serwisie. Co do jazdy dalej bez dokumentu (któregokolwiek z trzech wymaganych), nie jest możliwe. Czekam aż ktoś dowiezie (w przypadku OC) a jak nie ma możliwości szybkiego dowiezienia, to holuję. Jeżeli brak jest prawka albo DR to zakazuję dalszej jazdy bez dokumentów. Ja tak robię, jeszcze się nie zdarzyło, żeby komuś to nie pasowało (czy przełożonemu, czy kierowcy).
p_a_r_a_g_r_a_f jest off-line  
07-01-2009, 21:43  
wicius
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie

Czyli dobrze zrozumiałem, brak prawka = holowanie? A możliwość przyjazdu kogoś z prawem jazdy, żeby on dalej poprowadził samochód? Albo pozostawienie samochodu w miejscu dozwolonym? Oczywiście reszta papierów (OC + DR) jest.
wicius jest off-line  
08-01-2009, 16:36  
straznikz
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie

Ja nie dopuszczam do pozostawienia pojazdu nawet w dozwolonym miejscu w takiej sytuacji - odejdę a Ty wrócisz i odjedziesz... więc albo hol albo w 5 minut zjawia się kierowca z dokumentem, którego brakuje. życie...
straznikz jest off-line  
08-01-2009, 18:04  
wicius
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie

Ok, wszystko już wiem. W sumie doskonale rozumiem takie postępowanie w przypadku braku OC- bo to ciężko sprawdzić.
Ale w przypadku braku PJ albo DR? Funkcjonariusz sprawdza, czy kierowca ma uprawnienia, kierowca faktycznie ma, ale ponosi i tak spore straty finansowe związane z holowaniem. A szkodliwość nieposiadania przy sobie dokumentu praktycznie żadna...
wiem, wiem, przepisy. Rozumiem i dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Przyjdzie mi poczekać jeszcze sporo zanim będę mógł spokojnie pojechać do szkoły samochodem.
Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam.
wicius jest off-line  
18-06-2012, 13:27  
affectpct
Początkujący
 
Posty: 23
Domyślnie RE: Jazda samochodem kilka dni po zdanym egzaminie, przed odbiorem prawka.

Nie będę komentował mądrości Pana policjanta ze wspaniałym pomysłem holowania! Brawo dla tego Pana.

A co jeżeli jadę i złapiecie mnie pod domem a przy sobie nie mam PJ? Kiedyś dostałem za to mandat ale auto mogło zostać.
A co jeżeli złapiecie mnie np 200m od docelowego miejsca to mogę dojechać czy też hol?

A co jeżeli ktoś jedzie z dziećmi na wczasy i jest 400km od domu i nie ma przy sobie PJ? Też czeka go holowanko?
pozdrawiam tych wspaniałych panów i stróżów prawa któzy zamiast wziąść się do prawdziwej pracy zostali przetworzeni na maszynke do robienia pieniążków, moim zdaniem powinni zlikwidować straż miejską i to wy powinniście tych osranych oszczaanych śmierdzących meneli zbierać!
affectpct jest off-line  
03-07-2015, 13:24  
macias36
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Jazda samochodem kilka dni po zdanym egzaminie, przed odbiorem prawka.

Odświeżę temat ponieważ trapi mnie to : mam pytanie - co więc mi zrobi Pan z patrolu Policyjnego jeżeli nie będę miał przy sobie dokumentów, tz PJ ubezpieczenia, dowodu zakupu tego auta, potwierdzenie ze to moje w raz z umową zakupu i datą zakupu. w kraju UE w którym obecnie przebywam to każdy trzyma dokumenty w domu, wozi jedynie kartę bankomatową, a zabiera te cenne dokumenty jedynie jeżeli planuje podróż i to daleką. Ja nie wożę prawka przy sobie, tutaj mam 7 dni na dostarczenie prawo jazd i innych dokumentów do pierwszego Komisariatu Policji w pobliżu swojego adresu zamieszkania i ich poinformować i pokazać potrzebne dokumenty - i tyle tak to tu wygląda.
Czy w Polsce tez już to weszło, tz jest tego typu szansa ??- czy niestety jest dalej tak samo, mandat min 50 zł i holowanie auta ??
macias36 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:09.