Postój i Straż Miejska - Forum Prawne

 

Postój i Straż Miejska

Straż Miejska chciała mnie ukarać mandatem za postój przy przejściu dla pieszych. Rzecz w tym, że przed tym domniemanym przejściem nie było znaku pionowego D-6 (jak wyczytałam w ustawie, jest obligatoryjny), a znaki poziome, czyli ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń

Prawo wykroczeń - aktualne tematy:

  • § RE: fotoradary nowy temat - 2
    Witam:), fotoradar zrobił mi zdjecie z przodu (przekroczenie o 13 km/h), dostałem kartkę z quizem, zdjecie kierowcy...
  • § Mandat za parkowanie Straż Mie...
    Ponad pół roku temu znalazłem za wycieraczką wezwanie na posterunek straży miejskiej w związku z niezastosowaniem...
  • § Wezwanie
    Witam.W październiku miałem kolizje drogowa.Jadac po rondzie dwupasowym,wtargnął mi samochód Kia.Koerujacy kia...

Odpowiedz
 
20-06-2013, 14:51  
EwSam
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Postój i Straż Miejska

Straż Miejska chciała mnie ukarać mandatem za postój przy przejściu dla pieszych. Rzecz w tym, że przed tym domniemanym przejściem nie było znaku pionowego D-6 (jak wyczytałam w ustawie, jest obligatoryjny), a znaki poziome, czyli tzw. zebry, kompletnie starte. Autentycznie nie miałam pojęcia o istnieniu tego przejścia, zwłaszcza że było w miejscu nietypowym, a dodatkowo znak zakazu postoju umieszczony za tym niewidocznym przejściem wprowadzał w błąd, sugerując, że w tym miejscu można parkować.
Odmówiłam więc przyjęcia mandatu, zdając się na rozstrzygnięcie sprawy przez sąd. W różnym orzecznictwie wyczytałam też, że w takim przypadku kierowca nie może być karany za zaniedbania zarządcy drogi, który odpowiada za prawidłowe oznakowanie.
No ale jak nie kijem, to pałką go. Przed skierowaniem sprawy do sądu dostałam wezwanie do Straży Miejskiej. Na miejscu okazało się, że straż dołożyła jeszcze jeden zarzut, mianowicie postój w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania. Szkopuł w tym, że chodziło jej o skrzyżowanie po drugiej stronie dwukierunkowej, szerokiej jezdni. Czyli zaparkowałam przy jezdni z ruchem w jednym kierunku (też za skrzyżowaniem, ale w odpowiedniej odległości), tymczasem straż uważa, że powinnam też zachować odległość 10 m od skrzyżowania po drugiej stronie (jezdnia z ruchem w przeciwnym kierunku). W obu przypadkach chodzi o drogi podporządkowane, które nie są w linii prostej względem siebie i nie ma możliwości przejazdu z jednej na drugą.
Reasumując ten zawiły wywód: jest szeroka, dwukierunkowa ulica z torowiskiem pośrodku. Jadąc w kierunku A jest jedna droga podporządkowana, czyli skrzyżowanie (za którym zaparkowałam w odpowiedniej odległości), zawracając i jadąc w kierunku B druga droga podporządkowana. I straż uważa, że powinnam dostosować odległość parkowania do skrzyżowania po drugiej stronie jezdni. Wydaje mi się to jakimś absurdem.
EwSam jest off-line  
20-06-2013, 14:54  
FreeG
Przyjaciel forum
 
FreeG na Forum Prawnym
 
Posty: 7.545
Domyślnie RE: Postój i Straż Miejska

Daj link Google Maps do tego konkretnego miejsca.
FreeG jest off-line  
21-06-2013, 11:45  
dag0
Stały bywalec
 
Posty: 3.273
Domyślnie RE: Postój i Straż Miejska

Na razie jedno jest pewne, że
Cytat:
znak zakazu postoju umieszczony za tym niewidocznym przejściem wprowadzał w błąd, sugerując, że w tym miejscu można parkować.
jest to błędne rozumowanie.
Również czekam na Google Maps lub zdjecia miejsca.
dag0 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ Straż Miejska Kirand Prawo wykroczeń 19 12-03-2014 11:04
§ Straż miejska - dziwne prawo strażnika luqq Prawo autorskie 4 02-06-2013 01:32
§ Straż miejska blomkal Prawo karne 44 21-02-2013 22:15
§ szanuj zieleń z KW vs PoRD vs Straże Gminna czyli nielubiana straż miejska kisielek Prawo wykroczeń 28 08-12-2011 21:56
§ straż miejska urbanson Prawo wykroczeń 10 24-11-2010 14:20
§ Straż Miejska naphozord Postępowanie administracyjne 9 17-11-2009 13:23


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.