Mandat za nie wydanie paragonu - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
29-06-2011, 21:52  
blk86
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Mandat za nie wydanie paragonu

Ale mam wydruk z komputera, z godziną kiedy paragon był wystawiony, bo wszystkie paragony mam zapisane w Aktynie. Czyli nie można się odwołać od tego mandatu?
blk86 jest off-line  
29-06-2011, 21:55  
blk86
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Mandat za nie wydanie paragonu

A po drugie moja kasa oprócz paragony dla klienta robi kopie które na koniec miesiąca otrzymuje moja szefowa. Więc na upartego mam dowód. tylko że największy problem, że w tej sytuacji jest moje słowo przeciwko słowom gościa z US. I pewnie jemu by uwierzyli.
blk86 jest off-line  
29-06-2011, 21:56  
KronX
Przyjaciel forum
 
Posty: 9.017
Domyślnie RE: Mandat za nie wydanie paragonu

Możesz, ale wg. prawa przyjmując ten mandat przyznałaś się do winy.
KronX jest off-line  
29-06-2011, 22:19  
blk86
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Mandat za nie wydanie paragonu

przyjęłam go bo oddanie sprawy do sądu kojarzy mi się z kosztami, i z ciąganiem po rozprawach. W prawdzie nigdy nie byłam w sądzie i nigdy nawet nie dostałam mandatu (jeżdżę samochodem od 4 lat), więc by nie mieć problemów przyjęłam go. Każdemu komu opowiadam ta historię mówi mi bym próbowała się odwoływać, tym bardziej, że paragon paragon został wydrukowany i położony przy kasie. Może pan z US nie widział momentu gdy kładłam paragon na ladzie, może, tego nie wiem, ale fakty są takie że go tam położyłam, i nigdzie nie znalazłam takiej regułki, że paragon ma być wyrzucony gdy klient wyjdzie ze sklepu, tak jak to zasugerował mi pan z US. A skoro się oddalił od lady w stronę drzwi dla mnie było oczywiste, że nie chce paragonu i go wziełam z lady.

Proszę jeszcze o odpowiedz na 2 pytania:
1. Czy w razie wniesienia takiego wniosku do sądu ja poniosę jakieś koszty?
2. Jak się zabrać za ten wniosek o odwołanie? Co mam w nim zawrzeć, jak zatytułować?
blk86 jest off-line  
30-06-2011, 06:38  
destructor
Zbanowany
 
Posty: 26.826
Domyślnie RE: Mandat za nie wydanie paragonu

Sprawa jest zakończona. Miałaś prawo do odmowy przyjęcia mandatu karnego, nie skorzystałaś z tego, teraz Sąd nie będzie rozpatrywał okoliczności a to co jest wpisane w mandat. Było setki razy o tym.
destructor jest off-line  
05-04-2012, 11:39  
archivi
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Mandat za nie wydanie paragonu

Odgrzebie...

Jestem zatrudniony na umowe zlecenie... Mój kierownik oznajmil mi, że kilku rzeczy mam nie nabijać na kasę fiskalną - brać kasę i tyle... jak klient się upomni, to nabic jako "inne".

Pytania:
1. czy pracując na umowe zlecenie, nie mając w tytule zlecenia nic zwiazanego z obsluga kasy, mogę ponosić jakąś odpowiedzialność w przypadku kontroli US?
2. jesli tak, to jak wygląda sprawa tych 180 dniówek? to jest stawka godzinowa x 8 ? w ciągu miesiąca pracuje ok 90 godzin...

Pozdrawiam.
archivi jest off-line  
05-04-2012, 14:06  
destructor
Zbanowany
 
Posty: 26.826
Domyślnie RE: Mandat za nie wydanie paragonu

1. Tak, ty jesteś sprzedającym.
destructor jest off-line  
30-08-2012, 12:33  
macias13_84
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Mandat za nie wydanie paragonu

Dostałem dziś mandat za nie wydanie paragonu, no niestety moja wina w sumie paragon miałem nabity ale nie kliknąłem do zatwierdź, aby się wydrukował. Wydrukowałem po fakcie przedstawienia się kontrolera.

Ale nie to jest związane z pytaniem.

Mianowicie kontroler wystawił mandat na nieważny dowód osobisty, jestem w trakcie wymiany owego o czym też poinformowałem kontrolera ale jak stwierdził pan z US ten stary z uciętym rogiem też może być, czy to prawidłowe?
macias13_84 jest off-line  
30-08-2012, 15:27  
destructor
Zbanowany
 
Posty: 26.826
Domyślnie RE: Mandat za nie wydanie paragonu

Tak.
destructor jest off-line  
22-11-2012, 14:12  
ren19
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Mandat za nie wydanie paragonu

Witam, mam pytanie podobne do moich poprzedników ale jak wiadomo każda sytuacja różni się szczegółami, a te szczegóły są bardzo ważne. Dzis miałam w kiosku sytuację tego typu: Przychodzi pan i prosi o ksero chyba to były 2 strony dokumentu, a więc skserowałam te karteczki. Podczas gdy kserowałam klient zapytał ile to będzie kosztować, odpowiedziałam więc że 18 groszy, po skserowaniu połozyłam kartki przy okienku, a na szkiełku leżała juz odliczona kwota. Klient odrazu włożył rękę po kartki i odszedł, wówczas gdy paragon dopiero się drukował. Jeszcze nie zdążyłam go oderwac a juz następna pani prosiła mnie o chusteczki higieniczne, o któych cenę zapytała wówczas, gdy sięgałam po paczkę, podała mi odliczoną kwotę (0,50 zł), wziełam chusteczki, nabiłam na kasę, położyłam tak aby mogła je zabrać, wziełam 50 groszy i oderwałam paragon kładąc go obok szkiełka, mogła go swobodnie wziąc ale nie wzieła tylko patrzyła na mnie. Ja zabrałam się za porządkowanie pozostałych paragonów które leżały przy okienku, bo miałam juz sporą kolejkę i nie chciałam zeby te których nikt nie zabrał pomieszały się z pieniędzmi klientów, za co oni zawsze sie denerwują. Wziełam ten paragon za chustki i poprzednie ksero i chciałam położyc je bezpośrednio na szkiełku, zeby pani mogła go wziąc jeśli by chciała....a ona widząc go w mojej dłoni mówi "nooo.....niech nam pani poda ten paragon bo my na niego juz czekamy". Czekamy było słowem mocno przesadzonym bo stały tak może 4-5 sekund, a on nadal leżał i na nie czekał, mogły go zabrac ale chyba chciały az ja go podam do rąk własnych. Pani nie zaproponowała mi mandatu który pewnie bym go przyjeła, bo byłam totalnie wystraszona (moja pierwsza praca, zarobki 300 zł, pierwsza taka sytuacja) i nie chciałabym latac po sądach bo kojarzę to z dużymi kosztami. Dała jakies wezwanie dla szefa który jest włascicielem kiosku ale to nie on mnie zatrudnia. Kazała podac imie i nazwisko własciciela punktu, wiec podałam, nie pytała czy to on mnie zatrudnia. Kazała mi dac też jakąś ksiązeczkę związaną z kasą fiskalną, nie miałam bladego pojecia o czym mówi ale cos wygrzebałam z miejsca gdzie trzymamy instrukcje obsługi terminali. Zajrzała do tej ksiązeczki, wypisała wezwanie, kazała mi podpisac "Wezwanie przyjełam dnia oraz imię i nazwisko, z pominięciem daty i powiedziała ze ja mam obowiązek dawac paragon do rąk kupującego o czym pierwsze słysze. Ksiązeczkę od kasy zabrała - po co??? Nie chciała powiedziec jaka to będzie kara, choc pytałam chyba z 6 razy, twierdziła ze ona nie wie, zabrała paragon a dalej mówiła ze go ni wydałam. Nie wiem o co chodzi, to jest dla mnie dziwne. Jaka kara mi grozi i w sumie za co ? za połozenie paragonu przy okienku a nie podanie którejs z tych pan które ręce trzymały w kieszeniach? nie wiem co o tym myslec.
ren19 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo wykroczeń - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wydanie Paragonu - mandat odpowiedzi: 2
§ mandat za nie wydanie paragonu odpowiedzi: 6
§ mandat za nie wydanie paragonu odpowiedzi: 2
§ Wydanie paragonu odpowiedzi: 2
§ mandat za nie wydanie paragonu odpowiedzi: 9
§ Wydanie paragonu... odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:13.