Jak odliczyć ulgę na dziecko? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Rozliczenia "PIT"


Odpowiedz
 
02-03-2014, 21:09  
martas87
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie Jak odliczyć ulgę na dziecko?

Witam. Proszę o pomoc w rozliczeniu ulgi na niepełnoletnie dziecko, które wychowuję wspólnie z partnerem, ojcem dziecka.
Partner dziecka posiada dochody z jednego stosunku pracy; natomiast ja byłam zatrudniona zarówno na umowę zlecenie, jak i na umowę o pracę w jednej firmie (po 6 m-cy).
Czy umowa zlecenie jest brana pod uwagę przy rozliczaniu ulgi na dziecko? Jeśli tak, to w jaki sposób korzystniej będzie ją rozliczyć w naszym przypadku: partner miał na umowie najniższą krajową, a ja w przypadku obu umów - wynagrodzenie prowizyjne (wyższe niż najniższa krajowa). Proszę o podpowiedź.
martas87 jest off-line  
02-03-2014, 22:52  
atina7
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Jak odliczyć ulgę na dziecko?

Witam
Nieważne na jakiej umowie pracowała Pani czy ojciec dziecka, ważne jest jaka kwota podatku została odprowadzona. Niech Pani sprawdzi na PIT-11 u siebie i ojca dziecka pozycje 29 jaki podatek został wpłacony. Jeśli u Pani jest wyższy radzę odliczyć od siebie. Maksymalnie na dziecko można dostać zwrotu 1112,04 zł. Dla wyjaśnienia: jeśli zapłaciła Pani podatku np: 800 zł zwrot będzie wynosił max 800 zł, nie można otrzymać więcej zwrotu niż się do US wpłaciło. To wszystko zależy od tego ile wpłaciliście podatku. Jest jeszcze parę innych rozwiązań, np: jeśli Pani może odzyskać np: tylko 800 zł to pozostałą kwotę 312,04 odpisać od podatku partnera, bo możecie w zeznaniach podzielić się odpisem, on może zaznaczyć np: 3 miesiące opieki nad dzieckiem a Pani pozostałe i nie ma znaczenia czy jest Pani mężem, liczy się jedynie że jest ojcem dziecka. Można też zrobić wiele innych odliczeń na rehabilitacje dziecka, dlatego najlepiej wziąć pity 11 i iść do biura rachunkowego lub kogoś kto się na tym zna bo to trzeba przeliczyć tak aby było dla was jak najkorzystniej.
atina7 jest off-line  
04-03-2014, 09:09  
martas87
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Jak odliczyć ulgę na dziecko?

Dziękuję serdecznie za podpowiedź! W takim razie dzięki umowie zleceniu u mnie wychodzi zdecydowanie korzystniej
martas87 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:49.