Odwołanie od odmownej decyzji firmy ubezpieczeniowej komunikacyjnej. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
23-04-2010, 21:21  
jamesix
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Odwołanie od odmownej decyzji firmy ubezpieczeniowej komunikacyjnej.

Witam serdecznie to jest mój pierwszy post. Mam pytanie do stałych bywalców 3 tygodnie temu uczestniczyłem w kolizji drogowej nie z mojej winy. Pani która spowodowała stłuczkę zajechała mi drogę zmieniając pas na przejściu dla pieszych. Chcąc uniknąc poważnego wypadku zahamowałem i odbiłem maksymalnie w lewo, dzięki czemu lekkiemu zniszczeniu uległ moj prawy przedni bok, a pani miała przerysowany tylni zderzak (z boku). Oboje poruszaliśmy się w tym samym kierunku ja byłem na lewym pasie ona na prawym. Własnoręcznie napisała oświadczenie, w którym przyznała się do winy ( podczas zmiany pasa zderzyłam się z samochodem marki opel, który już tam był - taki npisała). Firma concordia ubezpieczyciel tej Pani wydał decyzję odmowną, opartą o dochodzenie dowodzące mojej winy. Czy mogli przeprowadzić dochodzenie nie kontaktując się ze mną oraz świadkiem, którym jest moja żona. Co w takim razie mam napisać w odwołaniu i czy w ogóle jest sens ? Z góry dziękuję za poświecony czas i pomoc.
P.S. Nie wezwałem policji niestety.
jamesix jest off-line  
25-04-2010, 06:47  
slav
Stały bywalec
 
Posty: 545
Domyślnie RE: Odwołanie od odmownej decyzji firmy ubezpieczeniowej komunikacyjnej.

Zawsze lepiej wezwać Policję, aczkolwiek przy drobnych stłuczkach nie ma tego obowiązku i funkcjonariusze przyjeżdżają bardzo niechętnie.
W/g mojej oceny Concordia ( nie mylić z Compensą ), jest solidną firmą, aczkolwiek czasami wydaje decyzje, które nie utrzymują się w sądzie, w każdym razie ubezpieczyciel odpowiada na każde odwołanie starając się podać sensowne uzasadnienie.
Radzę więc załączyć do odwołania oświadczenie świadka. Warto również uzyskać opinię rzeczoznawcy ds ruchu drogowego, w której podałby on swoje stanowisko w odpowiedzi na argumentację Concordii.
slav jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.