czy jestem ubezpieczona ??? - Forum Prawne

 

czy jestem ubezpieczona ???

witam czy posiadam ubezpieczenie jeżeli nie pracuję mieszkam z rodzicami i jestem wpisana w książeczkę ubezpieczeniową mojego taty . jestem w ciąży i jeżeli jestem ubezpieczona to czy mogę starać się o pieniądze za urodzenie ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele

Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele - aktualne tematy:

  • § Naleznosc regresowna?
    Witam, Ze wzgledu na to, ze zyje za granica, dopiero teraz bedac w Polsce przeczytalem zalegla korespondencje i...
  • § zwrot OC i AC za czas likwidac...
    Witam, mam szkodę z OC sprawcy. Tak się składa, że nastąpiła zbieżność ubezpieczycieli tzn. sprawca szkody i...
  • § Ubezpieczenie OC uszkodzonego ...
    Witam wszystkich W ubiegłym roku miałem kolizję drogową. Ubezpieczyciel sprawcy uznał szkodę całkowitą i...

Odpowiedz
 
17-10-2010, 10:34  
Użytkownik
Gość
Domyślnie czy jestem ubezpieczona ???

witam

czy posiadam ubezpieczenie jeżeli nie pracuję mieszkam z rodzicami i jestem wpisana w książeczkę ubezpieczeniową mojego taty .
jestem w ciąży i jeżeli jestem ubezpieczona to czy mogę starać się o pieniądze za urodzenie dziecka ????


z góry dziękuje za odpowiedz
 
17-10-2010, 13:27  
tri
Przyjaciel forum
 
Posty: 395
Domyślnie RE: czy jestem ubezpieczona ???

1. Masz prawo do bezpłatnych świadczeń w ramach świadczeń z NFZ, tzn leczenia się, opieki lekarskiej, porodu w szpitalu itd. Wynika to przede wszystkim z art. 2. ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych:
"1. Do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych na zasadach określonych w ustawie mają prawo:
3) inne (...) osoby posiadające obywatelstwo polskie i posiadające miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które nie ukończyły 18. roku życia lub są w okresie ciąży, porodu i połogu."

2. Poza tym - jeżeli Ty lub ojciec dziecka nie macie dodatkowego ubezpieczenia (np. pracowniczego ubezpieczenia na życie), z którego może przysługiwać świadczenie z tytułu narodzin dziecka - to nie otrzymasz żadnego dodatkowego świadczenia.
- zakładam, że pisząc w dziale "ubezpieczenia", nie pytasz o tzw. "becikowe" (?) -
tri jest off-line  
17-10-2010, 18:15  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: czy jestem ubezpieczona ???

wiem wiem o tym bardzo dobrze że przysługuje mi takie prawo lecz niestety jest ono tylko na papierku , gdy powiedziałam o tym lekarzowi roześmiał się i kazał zapłacić i zapytał czy wiem w jakim świecie żyje . a pani przy rejestracji mimo że lekarz kazał przyjść za 2 tygodnie wyznaczała termin za dwa miesiące ,a jak chce wczesniej to musze zapłacić takie są niestety kolejki -- a więc fikcja

ja nie mam ubezpieczenia i jestem samotna matką ale widnieje w książeczce mojego taty z którym mieszkam to chyba książeczka rodzinna jak się nie mylę i dlatego pytam
czy w takim wypadku jestem ubezpieczona czy nie

i czy można się ubezpieczyć w czasie ciąży ?????
 
17-10-2010, 18:20  
Agnieszka3M
Ekspert
 
Posty: 15.761
Domyślnie RE: czy jestem ubezpieczona ???

to chyba problem nawet osób pracujących, chcesz iść szybciej do lekarza to idziesz prywatnie jak nie to czekasz
Agnieszka3M jest off-line  
21-10-2010, 02:07  
tri
Przyjaciel forum
 
Posty: 395
Domyślnie RE: czy jestem ubezpieczona ???

Cytat:
Napisał/a Pancia23 Zobacz post
wiem wiem o tym bardzo dobrze że przysługuje mi takie prawo lecz niestety jest ono tylko na papierku , gdy powiedziałam o tym lekarzowi roześmiał się i kazał zapłacić
Kolejka - to jedno (znajdź innego lekarza, czasami wystarczy zmienić przychodnię) -
a wymuszenie opłaty, to drugie - jeżeli ten lekarz ma podpisaną umowę z NFZ, złóż skargę, choćby nawet w formie pytania - opisz sytuację i zapytaj, czy postąpił prawidłowo. Uważam, że należy tępić takie wyłudzenia.
Pytanie, czy za tę wizytę skasował też NFZ... Prawdopodobnie tak.

Cytat:
Napisał/a Pancia23 Zobacz post
czy można się ubezpieczyć w czasie ciąży ?????
Aby korzystać bezgotówkowo z prywatnego lecznictwa, mogłabyś zawrzeć (dobrowolne) ubezpieczenie zdrowotne
z którymś z ubezpieczycieli funkcjonujących na rynku - ale z powodu standardowej karencji na ciążę - koszty badań, wizyt lekarskich itd związanych z tą ciążą, nie zostaną pokryte / nie zostaną Ci zwrócone.
tri jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ ubezpieczona pozyczka on20 Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele 1 22-04-2010 22:04
§ kim jestem mariapawelczak Prawo spadkowe 1 17-04-2010 21:29
§ Jestem współwascicielem mieszkania ale nie mieszkam tam i nie jestem zameldowana czy Lena 36 Prawo spadkowe 1 19-03-2010 17:37
§ Przez przypadek dowiedziałam się,że jestem ubezpieczona,a nie podpisywałam deklaracji asjulka Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele 1 23-02-2010 17:38
§ Nie jestem w KRK...? bbaskaa Prawo karne 1 29-10-2009 23:19
§ OSOBA W ŚPIĄCZCE UBEZPIECZONA W DWÓCH KRAJACH AGA66 Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna 1 03-09-2007 10:16


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:28.