cesarskie ciecie - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
31-12-2010, 19:19  
hikol
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie cesarskie ciecie

witam jestem ubezpieczona w pzu grupowe, dodatkowe ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznych. miałam zabieg chirurgiczny cesarskie ciecie w zwiazku z porodem dziecka. z PZU dostałam odmowe wypłacenia odszkodowania. podaje uzasadnienie;W związku ze zgłoszonym roszczeniem o wypłate swiadczenia z tytułu operacji chirurgicznej informuje ze podstawa do wyplaty swiadczenia jest umowa ubezpieczenia której integralną czesc stanowia ogólne warunki dodatkowego grupowego ubezpieczenia na wypadek operacji chirurgicznej zatwierdzone uchwałą nr.UZ 340/2007 zarzadu PZU na Zycie SA z dnia 11.07.2007r.
Zgodnie z par4 ww ogólnych warunków ubezpieczenia zakres ubezpieczenia obejmuje operacje wymienione w wykazie operacji chirurgicznych.stanowiacy zalacznik do niniejszych ogólnych warunków wykonane w okresie odpowiedzialnosci PZU Zycie Sa.Z przedstawionej dokumentacji medycznej wynika ze pzeprowadzono u pani procedure medyczna która nie znajduje sie w ww wykazie operacji chirurgicznych.
z tego co sie orientuje to moje ubezpieczenie podlega operacji chirurgicznej a cesarskie ciecie jest operacja chirurgiczna a nie procedurą medyczna.
hikol jest off-line  
31-12-2010, 20:08  
Anna P.
Przyjaciel forum
 
Anna P. na Forum Prawnym
 
Posty: 1.845
Domyślnie RE: cesarskie ciecie

Ale skoro do warunków ubezpieczenia jest załączony wykaz operacji, które są objęte ubezpieczeniem, to znaczy, że żadne inne operacje nie są nim objęte.
Anna P. jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Cięcie cesarskie w drugiej ciąży odpowiedzi: 3
§ Tytoń na własny użytek (ciecie liści ) - ile odpowiedzi: 4
§ cesarskie cięcie odpowiedzi: 6


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:12.