Odwołanie Compensa - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
08-03-2011, 17:15  
damianwrzeszcz
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Odwołanie Compensa

Witam
Mam ubezpieczony dom w Compensie. W ostatnim czasie w mojej łazience na poddaszu pojawiły się na ścianach mokre plamy. Zgłosiłem szkodę do ubezpieczyciela, po kilku dniach przyjechał rzeczoznawca, zrobił zdjęcia. Dzisiaj dostałem odpowiedź :
"Regionalne Centrum Serwisowe TU Compensa S.A. Vienna Unsurance Group w Katowicach niniejszym zawiadamia, ze zgodnie z polisa ....... nie znajduje podstaw do przyjęcia odpowiedzialności za powstałą szkodę."

Uzasadnienie:
W toku postępowania likwidacyjnego ustalono, ze szkoda powstała na skutek powolnego działania wody i wilgoci, co zgodnie z § 4 ust. 3 pkt.9 jest wyłączone z odpowiedzialności Compensy.

I tutaj pojawia się pytanie i prośba o pomoc w odwołaniu się od tej decyzji. Jak napisać takie pismo i czy napisać w nim na podstawie jakiej ustawy się odwołuję?
Chcę również spytać ze takie pismo musi być wysłane pocztą czy mogę w tym przypadku do comepnsy wysłać odwołanie w formie email?

Pozdrawiam i z góry dziekuję za pomoc
damianwrzeszcz jest off-line  
09-03-2011, 09:17  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Odwołanie Compensa

Szanowny Damianie: ubezpieczyciel nie odpowiada za szkody wynikłe ze źle skonstruowanej wentylacji wywiewnej w łazience. To o czym mówisz, to po prostu wilgoć, która "zalegała" w łazience i doprowadziła do śladów na ścianie. Sam to miałem, ale tylko w jednym miejscu (przy wentylacji nad prysznicem). Rozwiązałem to poprzez częstsze wietrzenie i/lub montaż wywiewników w oknach.
 
09-03-2011, 18:27  
damianwrzeszcz
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Odwołanie Compensa

Wiem o tym wszystkim, lecz ja pytałem i prosiłem o pomoc w napisaniu odwołania. Więc ponawiam swoją prośbę....
damianwrzeszcz jest off-line  
10-03-2011, 09:38  
skrzat2
Użytkownik
 
Posty: 38
Domyślnie RE: Odwołanie Compensa

Odwołanie napisz i wyślij poleconym. Dobrze jak jest oryginalny podpis. W odwołaniu musisz oprzeć się na zapisach Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, na podstawie których zawarto tę polisę. Tak jak kolega wyżej napisał masz małe szanse na sukces niestety. W każdym z OWU masz zapis oznaczający to, że należy dokonać wszelkich możliwych działań w celu zapobiegania powstania szkody. Czy to jest odśnieżanie dachu, czyszczenie kominów itp. Do tego towarzystwa nie odpowiadają za "wady" mieszkania/domu. Oczywiście z wyłączeniem tego, że wady są konsekwencją zaistnienia szkody, ale to już inna bajka.
skrzat2 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:16.