Wypadek - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
11-03-2011, 13:32  
Malutkikotek
Użytkownik
 
Posty: 46
Domyślnie Wypadek

Witam,
mój brat jest elektronikiem w terenie i miał wczoraj kolizje samochodową na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.Brat jechał z pierwszeństwem zielonego światła z prędkością ok 40km a gość chcial zawrócić i go nie zauważył .Policja winą obarczyła mężczyznę zawracającego.Prawdopodobnie dla samochodu brata wyrok będzie "kasacja".
I teraz moje pytania
1.Jeśli jego praca polega na częstej jeździe samochodem a czuje strach przed prowadzeniem auta to czy powinien isc do psychologa i poczekać na jego twierdzenie czy jest słuszne czy nie??A jeśli tak to czy tą decyzje powinien przedstawić ubezpieczycielowi
2. co to jest postojowe i w jaki sposób można je uzyskać
3.Czy od ubezpieczyciela może wymagać samochodu "zastępczego"
4.Podczas wypadku uderzył głową w kierownicę ale tuż po wypadku tego nie czuł.Poczuł ból głowy i nosa dopiero po 2h,gdy trochę ochłonął.
(dziś rano nos wyglądał jakby był na nim siniak)Czy powinien wybrać się do lekarza( na rtg?)?Czy powinien prosić o obdukcję lekarskączy nie jest na nią za późno?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wskazówki.
Malutkikotek jest off-line  
13-03-2011, 23:07  
kkst
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: Wypadek

ustosunkuję się tylko do 4 pytania, które wydaje mi się dosyć dziwne, skoro Twojego brata boli (cokolwiek) to jasne, że powinien iść do lekarza.
kkst jest off-line  
14-03-2011, 07:30  
pomocnik_wr
Stały bywalec
 
pomocnik_wr na Forum Prawnym
 
Posty: 704
Domyślnie RE: Wypadek

1. Jeżeli brat czuje, że coś z nim nie tak, że go boli czy ma lęki, to powinien udac się do właściwych specjalistów i zacząć się leczyć. A poza tym każdy dokument medyczny w sprawie, określający pogorszenie stanu zdrowia po wypadku, to argument dla brata do uzyskania wyższego zadośćuczynienia.
2. Postojowe to zwrot kosztów przez TU za uszkodzenie mienia poszkodowanego służącego do wykonywania pracy ( np taksówkarz, który naprawia auto po kolizji, z winy innej osoby, ma prawo domagać się wypłaty postojowego). Jeżeli brat nie zarabiał autem ( jak wspomniany taksówkarz) to nie należy mu się postojowe. Za to należy się zwrot utraconych dochodow za niemożność pracowania i zarabiania.
3. TU nia ma obowiązku "dawać" auta zastępczego, a brat nie ma prawa domagać się tego od TU. Brat jedynie może wypożyczyć auto zastępcze w warsztacie lub wypożyczalni i domagać się zwrotu za to wypożyczenie. Tylko trzeba pamiętać - klasa auta pożyczonego powinna być podobna do tego uszkodzonego, nie można autem jeździc bez końca ( TU wypłacają kwotę za wypożyczenie auta zastępczego na okres od dnia szkody, poprzez oględziny do dnia technologicznego zakończenia naprawy lub otrzymania przez poszkodowanego informacji o szkodzie całkowitej - każdy następny dzień po tych terminach i coraz wyższa kwota za wynajem to problem w uzyskaniu zwrotu z TU). I jeszcze jedno - to brat będzie musiał udowodnic, że ten samochód był mu rzeczywiście potrzebny.
4. Powinien iść do lekarza - patrz pkt. 1
5. Nie jest za późno
pomocnik_wr jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wypadek odpowiedzi: 13
§ wypadek odpowiedzi: 0
§ wypadek na wf odpowiedzi: 10
§ wypadek odpowiedzi: 3
§ Wypadek! odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:36.