złamana kość ogonowa - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
13-02-2012, 16:26  
b-s
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie złamana kość ogonowa

Witam!
wczoraj na nieodsniezonym chodniku zlamalam kosc ogonowa. Chodnik nalezy do miasta. Dupa mnie boli jak cholera. Mam 2 dzieci w wieku 4. lat i 6. miesiecy. Młodszej, to nie moge podniesc z bolu, co znacznie utrudnia mi opieke nad nia. O jakiej wysokosci odszkodowanie moge sie ubiegac?
b-s jest off-line  
13-02-2012, 16:51  
patryk-84a
Początkujący
 
Posty: 23
Domyślnie RE: złamana kość ogonowa

W grę wchodzą prywatne odszkodowania, tu suma zależy od kwoty ubezpieczenia. W grę też wchodzi odszkodowanie z miejskiej polisy OC. Musisz udać się do gminy o nr polisy i zgłosić szkodę. Nie obędzie się bez świadków. Suma ubezpieczenia OC miasta jest pewnie wysoka, nie wiem czy podobne wartości jak dla samochodów, więc możesz starać się o dość spore odszkodowanie, na pewno powyżej 10tyś zł. Być może nie obędzie się bez sądu. Możesz też sprawę zlecić odpowiedniej firmie za np 30% wartości odszkodowania.
patryk-84a jest off-line  
13-02-2012, 17:51  
b-s
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: złamana kość ogonowa

10 tys? jasne...
b-s jest off-line  
13-02-2012, 18:05  
patryk-84a
Początkujący
 
Posty: 23
Domyślnie RE: złamana kość ogonowa

Ubezpieczenia OC nie są niskie. Jeśli to realne złamanie to odszkodowanie naprawdę będzie wysokie. Radzę skonsultować się jakąś firmą ściągającą odszkodowania, na pewno pomogą. Mają większe zaplecze i potrafią wyciągnąć większe odszkodowania niż osoba fizyczna. Ludzie jeszcze dość mało wiedzą. Każdy podmiot gospodarczy ma takie ubezpieczenie. Jeśli chodnik powinien być odśnieżony a nie był to ktoś jest sprawcą. Jest jeszcze coś takiego, że odśnieżenie części chodnika należy do właściciela posesji czy sklepu przed tym chodnikiem. Jeśli właściciel nie posiada OC to odszkodowanie tylko drogą sądowną i długotrwałą będzie ściągnięte z jego kieszeni. A co to jest 10 tyś, za ból i problemy z opieką nad dzieckiem? Tego żadna suma nie zrekompensuje .
patryk-84a jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Odszkodowanie z OC, skrecona kość ogonowa odpowiedzi: 2
§ Złamana ręka. odpowiedzi: 4
§ załamana odpowiedzi: 1
§ załamana odpowiedzi: 2
§ Złamana ręka córki odpowiedzi: 1
§ załamana odpowiedzi: 17


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:33.