Wypłata Swiadczenia za pobyt w szpitalu - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
27-06-2012, 22:36  
adi1966
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Wypłata Swiadczenia za pobyt w szpitalu

Witam, mam pytanie czy należy się mojej żonie odszkodowanie za pełny okres pobytu w szpitalu w ramach grupowego ubezpieczenia pracowników w PZU. Pobyt trwał nieprzerwanie od 25.04 do 05.05 tego roku, PZU wypłaciło tylko za okres 25.04 do 01.05, gdyż żona nie przewidując choroby zmieniła w międzyczasie ubezpieczyciela od 01 maja, ten z kolei nie poczuwa się do wypłaty za zdarzenie, które miało skutki przed 01 maja (wg. nich pomimo zakończenia umowy w PZU 01.05, nadal ciążył na PZU obowiązek wypłaty całości świadczenia). Proszę o odpowiedź.
adi1966 jest off-line  
28-06-2012, 16:43  
carew1
Użytkownik
 
Posty: 53
Domyślnie RE: PZU grupowe a samobójstwo!

Piszesz, że żona była ubezpieczona grupowo w pracy w PZU. Czyli zakład pracy miał wykupioną polisę w PZU. Przy wypowiedzeniu polisy obowiązuje 3 miesięczny okres wypowiedzenia, w którym to rzecz jasna trzeba opłacać składki. Jeżeli zakład pracy wypowiedział polisę, a ostateczna data rozwiązania polisy przypada po dacie końcowej pobytu w szpitalu to odszkodowanie się jak najbardziej należy. Jeżeli natomiast faktyczna data rozwiązania polisy przypadała na 1 maja to trudno żeby pzu wypłaciło odszkodowanie za zdarzenie, które ma miejsce poza okresem jego odpowiedzialności.

Jeżeli natomiast twoja żona świadomie zrezygnowała z ubezpieczenia w pzu i przeniosła się do innego ubezpieczyciela, który to również ubezpiecza pracowników jej firmy to nie zależnie od tego jaka to firma, każda w swoich ogólnych warunkach ubezpieczenia ma zapis, który mówi o tym, iż nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia ,których przyczyna wystąpiła przed początkiem jej odpowiedzialności.

Wyjątkiem w tej sytuacji jest właśnie PZU, które to tak interpretuje takie zdarzenia. Jeżeli ubezpieczony zmienia ubezpieczyciela na pzu to ponosi on odpowiedzialność z tego tytułu o ile u poprzedniego ubezpieczyciela ubezpieczony był chroniony od tego typu zdarzenia.

Także zamieniła żona siekierkę na kijek.

Pozdrawiam
carew1 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.