Odwołanie od stanowiska i przyznanie wypłaty odszkodowania - Forum Prawne

 

Odwołanie od stanowiska i przyznanie wypłaty odszkodowania

Otóż , miałem kolizje , PZU wyceniło mi na około 3200 do wypłaty ubezpieczenie licząc amortyzację , zamienniki itp. odwołanie do ich wyceny wysłałem , natomiast nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi z ich strony a przyszło ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele

Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
29-08-2012, 13:02  
kebabiczek
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Odwołanie od stanowiska i przyznanie wypłaty odszkodowania

Otóż , miałem kolizje , PZU wyceniło mi na około 3200 do wypłaty ubezpieczenie licząc amortyzację , zamienniki itp. odwołanie do ich wyceny wysłałem , natomiast nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi z ich strony a przyszło mi wezwanie do wypłaty odszkodowania w gotówce w banku PKO, wklejam poniżej pismo od nich

Przy czym nie napisane jest tam nawet że jest to kwota bezsporna, co teraz robić , ktoś mi powiedział ze jak wezmę ta kasę w gotowce (wypłata tylko do 3 września jak pamiętam dobrze), to zamykam sobie drogę do swoich roszczeń, a odpowiedzi od mojego odwołania nie dostałem jeszcze. Te pieniądze są nieadekwatne do tego co liczy sobie serwis, chcę wypłaty gotówki, i teraz nie mam odpowiedzi na odwołanie i te pisma o wypłacie, tych ich pieniędzy nie chcę w takiej wysokości brać na razie , tylko czy jak wezmę to co mi przysłali nie okaże się później że postępowanie likwidacyjne zostało zakończone.

Z góry dzięki za podpowiedzi.
kebabiczek jest off-line  
29-08-2012, 13:11  
Mahatman1981
Przyjaciel forum
 
Mahatman1981 na Forum Prawnym
 
Posty: 1.497
Domyślnie RE: Odwołanie od stanowiska i przyznanie wypłaty odszkodowania

1. Bank Pekao (nie PKO), ten co się zamienia w UniCredit czy jakoś tak, ale mniejsza z tym.
2. Jeśli jest to wypłata z ubezpieczenia OC sprawcy to PZU musi w ciągu 30 dni wypłacić chociaż bezsporną kwotę odszkodowania i o to zapewne tu chodzi - faktycznie na pismach z PZU nie ma informacji, że jest to kwota bezporna.
3. Pierwsze słyszę, że odebranie pieniędzy jest zamknięciem sprawy (chyba, że zaakceptowałeś na piśmie ich kosztorys, ale wątpię w to, skoro piszesz o odwołaniu).
4. Zapewne będzie tak, że dostajesz na początek kwotę bezporną, a jeśli PZU uwzględni Twoje odwołanie to dojdzie do kolejnej wypłaty (oczywiście jeśli odrzucą Twoje odwołanie to skończy się na pierwszej kwocie).
5. Tak tylko nadmienię, że w przypadku nie odebrania pieniędzy wracają one do PZU, zanim przejdą przez całą procedurę ponownego księgowania to mija około tygodnia aż znów zostaną wysłane i znowu w piśmie będą daty w jakich dniach są one do odebrania w kasie banku.
Mahatman1981 jest off-line  
29-08-2012, 13:13  
Munir
Stały bywalec
 
Posty: 758
Domyślnie RE: Odwołanie od stanowiska i przyznanie wypłaty odszkodowania

Cytat:
Napisał/a kebabiczek Zobacz post
ktoś mi powiedział ze jak wezmę ta kasę w gotowce (wypłata tylko do 3 września jak pamiętam dobrze), to zamykam sobie drogę do swoich roszczeń (...)
Ktoś Ci głupot naopowiadał. Jeżeli nie podpisałeś żadnej ugody to nie masz zamkniętej drogi do dochodzenia swoich roszczeń. TU muszą trzymać się ustawowych terminów, co do zasady 30 dni na wypłatę kwoty bezspornej, a następnie dalsze postępowanie likwidacyjne.
Munir jest off-line  
30-08-2012, 14:45  
Krami
Użytkownik
 
Posty: 48
Domyślnie RE: Odwołanie od stanowiska i przyznanie wypłaty odszkodowania

Przy szkodzie z OC odwołanie od kosztorysu jest bez sensu tzn to najczęściej strata czasu bo TU jest wstanie udowodnić że kosztorys zrobiło należycie. W odpowiedzi na odwołanie będzie można przeczytać że przeprowadzili oględziny gdzie licencjonowany rzeczoznawca ustalił zakres uszkodzeń dokonał kosztorysu naprawy w programie, który jest szeroko stosowany na rynku zarówno przez TU, warsztaty naprawcze, jak i niezależnych rzeczoznawców zgodnie z technologią naprawy zalecaną przez producenta pojazdu i wyliczone odsszkodowanie wystarczy na przywrócenie pojazdu do stanu sprzed zdarzenia. W związku z powyższym nie znajdują podstaw do zwiększenia kwoty odszkodowania
Najlepiej z kosztorysem TU pójść do warsztatu gdzie chcemy naprawić pojazd. Niech warsztat zapozna się z kosztorysem TU i zrobi swój który wysyłamy do TU do akceptacji. Jak Tu zaakceptuje kosztorys warsztau to możemy naprawiać i TU wypłaci kasę po przedstawieniu faktur za naprawę i za części zamienne.

P.S Kasę bierz śmiało to nie zamyka drogi do dalszych roszczeń. Ale bez dokumentów potwierdzających rzeczywisty koszt naprawy (rachunków, faktur) ciężko będzie Ci coś więcej dostać.
Krami jest off-line  
31-08-2012, 09:10  
kebabiczek
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Odwołanie od stanowiska i przyznanie wypłaty odszkodowania

Owszek kasę brałbym ale nie chcę w takiej wysykości , śmiesznie mała. Odwołanie wysłałem już, a naprawiać auta już nie chcę. Chcę kasę taka jaką ASO będzie wołało od TU i samochód uszkodzony chcę sprzedać bez naprawy. TU upiera się że zapłaci większą kwotę ale w trybie bezgotówkowym jak wstawie do warsztatu (a ja tego już nie chcę). W odwołaniu powołałem się na przypisy i orzeczenia SN w sprawie nadużywanie przepisów pozwalających stosować zamienniki, oraz amortyzację. Mogę do wglądu wrzucić pismo które wysłałem (oczywiście bez żadnych danych osobowych i numerów identyfikayjnych).
Pozdrawiam !
kebabiczek jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ odwołanie od wypłaty odszkodowania za skradziony samochód przez TU zepart Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele 0 02-04-2012 20:44
§ odwołanie od decyzji wypłaconego odszkodowania zdrowotnego bolo7402 Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele 0 16-01-2012 23:33
§ Wypłata odszkodowania a odwołanie Arche Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele 3 28-12-2011 12:54
§ odwołanie od kwoty wypłaconego odszkodowania kmyr Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele 2 02-05-2011 20:49
§ Odwołanie od wypłaty odszkodowania (pilne) BożenaZ Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele 5 25-12-2010 06:06
§ Odwołanie do PZU w sprawie wypłaty odszkodowania AC badbart Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele 2 13-08-2010 21:34


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:35.