Zbyt szybkie przyznanie decyzji o uszczerbku na zdrowiu - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
07-03-2014, 12:06  
nonameq
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Zbyt szybkie przyznanie decyzji o uszczerbku na zdrowiu

Witam około miesiąc temu uległem nieszczęśliwemu wypadkowi, upadek na chodniku. W skutek czego złamałem nogę w kostce:

Zwichnięcie boczne w stawie skokowo-goleniowym z całkowitym uszkodzeniem więzadła trójgraniastego. Złamanie kostki bocznej lewego podudzia z przemieszczeniem. Brzeźne złamanie wargi tylnej kości piszczelowej lewej bez przemieszczenia poza strefę obciążenia.

Nogę miałem operowaną, wiązadła zostały zszyte i kości stabilizowane płytką. Pobyt w szpitalu 5 dni i noga w gipsie.
Złożyłem wniosek o przyznanie odszkodowania za "operacja chirurgiczna" i "pobyt w szpitalu" do PZU Życie gdzie jestem ubezpieczony. Dostałem odszkodowanie za w/w pozycje jednak przyznano mi również na podstawie przedstawionych dokumentacji, decyzje o trwałym uszczerbku na zdrowiu:

"Wnikliwa analiza dostarczonej dokumentacji medycznej – przeprowadzona przez lekarza orzecznika – wykazała, że u osoby ubezpieczonej doszło do powstania nie rokujących poprawy trwałych następstw obrażeń ciała pozostających w związku przyczynowo – skutkowym ze zgłaszanym zdarzeniem. Na jej podstawie, oraz w oparciu o Tabelę norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu obowiązującą w PZU Życie SA, został ustalony trwały uszczerbek na zdrowiu powstały w następstwie zgłoszonego urazu."

Otrzymałem 6% trwałego uszczerbku, wydaje mi się to za mało z porównaniem do niektórych przypadków, gdzie przyznawany procent byl wiele wiekszy. Leczenie nie zostało jeszcze zakończone w nodze mam płytke która bedzie dopiero usunięta za rok lub dwa, 25 marca bedzie usuwana jedna śruba którą aktualnie mam zblokowane kości tak że czekają mnie jeszcze dwie operacje, rehabilitacja itp. Nie byłem przed żadną komisją lekarską i nie wiadomo jeszcze czy noga będzie sprawna a już przyznano mi procent.
Co zrobić w takiej sytuacji? Czy ta decyzja jest już ostateczna? czy się odwoływać i ile mam na to czasu?

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam
nonameq jest off-line  
07-03-2014, 12:15  
projektx
Stały bywalec
 
Posty: 354
Domyślnie RE: Zbyt szybkie przyznanie decyzji o uszczerbku na zdrowiu

Mnie też się wydaje , że to jest za mało . Powinno być x 2 albo x 3 .
Możesz odpisać im , że dziękujesz za wpłatę i traktujesz ją jako zaliczkę oraz , że w związku z przedłużającym się procesem leczenia , zgłosisz się do nich z pełną dokumentacją po zakończeniu tego procesu .
projektx jest off-line  
07-03-2014, 13:59  
monkey22
Użytkownik
 
Posty: 100
Domyślnie RE: Zbyt szybkie przyznanie decyzji o uszczerbku na zdrowiu

odwolaj sie.oni zawsze daja najnizsze.. Aczkolwiek troche za szybko. Trzeba troche pochorowac, pochodzic na rehabilitacje , do lekarzy do fizjo itp itd.. ciagnac to a po zakonczonym leczeniu zlozyc papiery i czekac i odwolywac sie do oporu..
Ja jestem 17 miesiecy od wypadku i nadal walcze z ZUS , ale juz przed sadem
monkey22 jest off-line  
07-03-2014, 14:58  
pater90
Początkujący
 
Posty: 23
Domyślnie RE: Zbyt szybkie przyznanie decyzji o uszczerbku na zdrowiu

W tym wypadku to jest ewidentnie za mało, można odwoływać się teraz na podstawie obecnej dokumentacji medycznej. Następnie po zakończeniu leczenia można spróbować wystąpić po kolejne pieniądze. Kolejna sprawa to ten nieszczęsny chodnik, jeżeli było jakieś zaniedbanie że strony np. spółdzielni która jest odpowiedzialna za stan chodnika to również należy się odszkodowanie z OC spółdzielni.
pater90 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.