Odwołanie do PZU. Zalanie mieszkania - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
28-10-2009, 18:03  
EuroMan
Początkujący
 
Posty: 21
Domyślnie Pęknięta krzywka powodem zalania

Witam
Czy pęknięta krzywka (element łączący baterię z rurką w ścianie) jest podstawą do ubiegania się od odszkodowanie za zalenie mieszkania ?Ubezpieczenie mam zwarte w PZU i obejmuje ono zalanie mieszkania. Czykonieczne jest podanie powodu wystąpienia awarii ?

pozdrawiam
EuroMan jest off-line  
30-11-2009, 08:38  
EuroMan
Początkujący
 
Posty: 21
Domyślnie RE: Odwołanie do PZU. Zalanie mieszkania

Witam
Z powodu pęknięgo elementu instalacji została zalana moja łazienka oraz łazienka w mieszkaniu pode mną. Zgłosiłem obie szkody w PZU gdzie mam wykupioną polisę PZU DOM Plus. Likwiadator obejrzał obie szkody i po kilkunastu dniach dostałem odszkodowanie za straty w moim lokalu. Niestety moja sąsiadka otrzymała list z odmową wypłaty odszkodowania, ponieważ jej mieszkanie jest nieubezpieczone. Dopiero wówczas dowiedziałem się, że moja polisa nie posiada wariantu ubezpieczenia OC. Co ciekawsze Pani z PZU, która zajmowała się tą sprawą stwierdziła w rozmowie telefonicznej, że w takim przypadku nawet wykupiona opcja OC nie byłaby podstawą do wypłaty odszkodowania, gdyż zalanie nie nastąpiło z mojej winy, tylko z przyczyn losowych (pęknięcie).
Czy w takim przypadku jest jakiś sens składania odwołania do PZU ? Na jakie argumenty zależałoby się wówczas powołać ?
EuroMan jest off-line  
06-01-2010, 11:23  
Marcin07
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Odwołanie do PZU. Zalanie mieszkania

To jest jakaś smutna paranoja i PZU a byc może innym ubezpieczycielom się to upieka. Pęknięty wężyk, rura to zdarzenie losowe i nie wypłaca sąsiadowi za zalanie jego mieszkania...toć to jakaś paranoja. Jakby mi pękł wężyk płynu hamulcowego i wjechałbym w inny samochód to też by mu nie wypłacili z OC bo to zdarzenie losowe a nie moja wina?
Proszę żeby ktoś napisał czy udało mu sie wybrnąć z tego absurdu i jaką droge obrony przyjął. Rozumie że można kupic inny wężyk i go podmienić mówiąc że dzień wcześniej sie samemu przykręcało i po prostu się odkręcił(wtedy ewidentnie nasza wina i odszkodowanie będzie) lub jak rura pęknie to walnąć ją jeszcze młotkiem i powiedzieć że cos kuliśmy i w nią trafiliśmy lub jak jest na zewnątrz to ze coś przenosiliśmy i uderzyliśmy.. Chodzi mi jednak o linię obrony bez takiego naciągania.
Marcin07 jest off-line  
06-01-2010, 15:42  
BOHO
Stały bywalec
 
Posty: 7.279
Domyślnie RE: Odwołanie do PZU. Zalanie mieszkania

2. W ramach o.w.u. Ubezpieczający może ubezpieczyć:
1) mienie od ognia i innych zdarzeń losowych;
2) odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym;
3) następstwa nieszczęśliwych wypadków;
4) szklane przedmioty od stłuczenia;
5) koszty najmu lokalu zastępczego lub pobytu w hotelu;
6) rośliny od zdarzeń losowych;
7) assistance.

http://www.pzu.pl/pub/files/PZU_SA/p..._Plus_5182.pdf
BOHO jest off-line  
08-01-2010, 12:57  
Marcin07
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Odwołanie do PZU. Zalanie mieszkania

Wiem że zgodnie z o.w.u ubezpieczający może ubezpieczyć np: mienie(swoje) od ognia i innych zdarzeń losowych. Chodzi jednak o to że mając wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilej w życiu prywatnym zalejemy sąsiada bo u nas rura pęknie lub wężyk od zlewu to PZU nie chce tego potraktować że to jest z naszej winy lub naszego niedbalstwa co było by objęte ubezpeczeniem i sąsiad dostał by pieniądze zgodnie z par 31 punkt 1 i 2 o.w.u. PZU twierdzi w powyzszych przypadkach że samoczynne pęknięcie rury u nas lub wężyka to zdarzenie losowe za które nasz sąsiad nie może otrzymać pieniędzy z naszego OC. Mógłby otrzymac pieniądze ale ze swojego ubezpieczenia ale że go nie ma to nic nie dostanie. Proszę spróbować to wytłumaczyć sąsiadowi że to nie nasza wina że wężyk przy zlewie pękł i go zalaliśmy i nic od nas nie dostanie.
Dopiero gdybyśmy zalali sąsiada z wężyka który sami byśmy urwali lub przecieli np cos przenosząc to odszkodowanie mu by się należało. Tak twierdzi PZU. Niedbalstwem wg PZU byłoby gdybyśmy zamiast oryginalnego wężyka założyli kawałek węża ogrodowego i przykręcili drutem i takie cos by pekło. Wtedy śąsiad z naszego OC ubezpieczenie dostanie. Kwestia nie wymieniania wężyka przez 10 lat moze być uznana za niedbalstwo ale nie rażące a tylko takie jest objęte ubezpieczeniem zgodie z o.w.u. To jest jakaś bardzo dziwna interpretacja przez PZU ich własnego regulaminu. Stąd było moje pytanie czy ktoś z tymi ich interpretacjami wygrał i jaką przyjął linię obrony?
Marcin07 jest off-line  
08-01-2010, 16:35  
BOHO
Stały bywalec
 
Posty: 7.279
Domyślnie RE: Odwołanie do PZU. Zalanie mieszkania

faktycznie - po przeczytaniu owu, wygląda że od losowego zalania migają się.....

a rażące niedbalstwo......zawsze można wymienić wężyk, ale go nie dokręcić.....
BOHO jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Odwołanie od Sądu Okręgowego wydział Odwoławczy odpowiedzi: 19
§ Zalanie mieszkania odpowiedzi: 3
§ Odwołanie darowizny mieszkania odpowiedzi: 1
§ Wyrok nakazowy-odwołanie-wezwanie na rozprawę-chęć rezygnacji z odwołania:/ odpowiedzi: 2
§ Odwołanie od decyzji w sprawie mieszkania ? odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.