Odwołanie od wysokości wpłaconego odszkodowania. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
20-05-2009, 20:05  
kamazik
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Odwołanie od wysokości wpłaconego odszkodowania.

Witam.
Mam mały problem. W styczniu potracił mnie samochód podczas przechodzenia przez jezdnie. Doznałem złamania kostki przyśrodkowej goleni lewej, leczone operacyjnie. Sprawa trafiła do sądu ponieważ obrażenie przekroczyły 7dni. Kierujący pojazdem przyznał się do winy wiec nie było żadnych problemów z orzekaniem winy. Wypadek zgłosiłem firmie ubezpieczeniowej w której był ubezpieczony samochód (UNIQA). Moje leczenie trwa ponieważ dopiero we wrześniu będę miał wyciągane śruby z nogi. Jedynym dokumentem medycznym jaki obecnie posiadam i który im wysłałem to karta informacyjna którą uzyskałem jak mnie wypisywali ze szpitala. Wypłacili mi 2000zl bez żadnej komisji lekarskiej bez pisma (może do mnie idzie,bo znając naszą pocztę...) wiec nawet się nie orientuje jaki uszczerbek na zdrowiu ustalili. Kwota którą otrzymałem mnie nie satysfakcjonuje wiec chciałbym się odwołać od ich decyzji ale nie bardzo wiem jak to odwołanie napisać żeby było dobrze. Bardzo proszę o pomoc i poradę co robić dalej.
kamazik jest off-line  
20-05-2009, 20:28  
durex
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Odwołanie od wysokości wpłaconego odszkodowania.

1. Zaczekaj aż Ci te śrubki powyjmują.
2. Zanim zabierzesz się za odwołanie zbierz całą możliwą do uzyskania dokumentację. Najmniejszy nawet świstek papieru z leczenia.
3. Zapytaj czy TU zwraca za prywatne leczenie i rehabilitację. Żebyś się nie zdziwił. Tymczasem zapisy kolejkowe więc zapisz się już teraz na październik i listopad
4. Jak dostałeś 2tys znaczy nie było powołanej komisji. Z jedną kartką mieli ją zrobić? Na osobistą to masz szansę jak ładnie poprosisz.

Pzdr
durex jest off-line  
20-05-2009, 22:05  
kamazik
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Odwołanie od wysokości wpłaconego odszkodowania.

No właśnie nie wiem czy mogę czekać aż mi je wyciągną :/ Dziś zobaczyłem kasę na koncie a chyba jest 30 dni na odwołanie. wiec muszę się streszczać. Co do większej ilości dokumentacji medycznej to karta choroby jest w szpitalu i przed wrześniem jej nie dostane:/ Mogę im RTG dać jak chcą, mam chyba z 8 zdjęć Ładnie proszę nawiązując do powyższego posta
kamazik jest off-line  
21-05-2009, 07:12  
Adesko
Stały bywalec
 
Adesko na Forum Prawnym
 
Posty: 520
Domyślnie RE: Odwołanie od wysokości wpłaconego odszkodowania.

Ubezpieczyciel zapewne wypłacił Ci kwotę bezsporną. A całe zadośćuczynienie, odszkodowanie dostaniesz po zakończeniu leczenia, tylko musisz poinformować ich o zakończeniu leczenia i sformułować roszczenie co do kwot.

Nie przejmuj się terminem 30 dni na odwołanie, ponieważ jak nie podejmiesz żadnych czynności w tym czasie to oczywiście roszczenie się nie przedawnia, więc możesz spokojnie poczekać.

Poza tym możesz wystąpić do szpitala o wydanie historii choroby z pobytu i muszą ja wydać. Na pewno chodziłeś gdzieś na kontrole do Przychodni i tam też mają Twoją dokumentację medyczną i mają obowiązek Ci ją wydać.

Pamiętaj, żeby gromadzić rachunki za leczenie. Poza tym jeśli w dacie wypadku pracowałaś masz prawo do odszkodowania z tytułu utraconego dochodu.
Adesko jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ wysokość alimentów- odwołanie od wyroku odpowiedzi: 44
§ Odwołanie od wyroku zaocznego a wysokość sankcji odpowiedzi: 1
§ Odwołanie do odszkodowania odpowiedzi: 7
§ Odwołanie od decyzji wysokości wyceny odpowiedzi: 1
§ odwołanie od wysokości odszkodowania z OC odpowiedzi: 2
§ Jak napisać odwołanie od wysokości alimentów? odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:52.