Umowa zlecenie - praca na Poczcie - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Umowy zlecenia i o dzieło


Odpowiedz
 
15-08-2010, 00:07  
adorable
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Umowa zlecenie - praca na Poczcie

Dobry wieczór,

mam 20 lat i zdecydowałem się na pracę poprzez Agencję Pracy Tymczasowej Leasing Team. Pracuję od 6ego lipca br., przy czym umowa wygasa 31 sierpnia.

Miejscem mojej pracy jest Poczta Polska, gdzie moimi zadaniami są: roznoszenie listów ekonomicznych, poleconych, a ponadto sortowanie przesyłek oraz wypełnianie dokumentów.

Jest to Umowa Zlecenie.

Na Poczcie Polskiej pracuję dziennie od godziny 7.00 nawet do godziny 20.00-21.00. Wykonuję jednak swoje obowiązki należycie.

Dowiedziałem się od Pana Kierownika, że na liście obecności mam wpisywać godzinę przyjścia, przy czym wynagrodzenie będzie mi się liczyło od godz. 9.00. Czas poniżej 9.00 nie jest liczony.

*** Moje pytanie...

Czy należy mi się zapłata za nadgodziny? Naczytałem się wiele negatywnych opinii na temat tej firmy (Leasing Team) stąd takie pytanie do Państwa.

W umowie nie jest napisane w jakim wymiarze czasu pracy pracuję. Co do wynagrodzenia są tylko dwa punkty:

"6. Zleceniobiorcy za wykonanie czynności określonych w pkt. 1 przysługuje wynagrodzenie brutto w wysokości 6,00 zł (słownie: sześć złotych)/godzinę.

7. Wynagrodzenie godzinowe zostanie wyliczone na podstawie listy przepracowanych godzin zaakceptowanej i podpisanej przez strony. Lista przepracowanych godzin stanowi integralną część umowy. Niedostarczenie listy godzin w terminie do 3 dnia po miesiącu, w którym była realizowana umowa skutkuje rozwiązaniem umowy i utratą wynagrodzenia dla Zleceniobiorcy."

Sam już nie wiem co wiążą w sobie te 2 punkty, czy nie ma w nich jakiegoś "haczyka". Nie pisze, czy pracować będę 1/2, 3/4, czy 1/1 etatu. Nie jest także nic wspomniane o nadgodzinach. Pozostałe punkty to tylko kary jakie mogę otrzymać i nic poza tym.

Proszę o pomoc, bo czytałem też w sieci, że firma ta "wyzyskuje" gotówkę na swoich Pracownikach. W sensie, że nagle informuje ich, że płatne mają za 70h, mimo, że przepracują ich np. 110. Twierdzą, że posiadają limity miesięczne. Czy możliwe są takie limity?

Może ktoś się też informuje ile wynosi stawka netto z 6,00 zł brutto za godzinę? Nie pracuję gdzie indziej, nie uczę się, nie prowadzę działalności gospodarczej.

I co do Poczty Polskiej, czy należy mi się napój i posiłek? Chodzą po tyle godzin, praktycznie bywają dni, że pracuję od 7.00 do 21.00 i nie otrzymuję nic. Jedyne co dostałem do gaz pieprzowy, ale przecież to nie pożywienie.

Bardzo proszę o odp. czy należą mi się pieniążki za te nadgodziny?
adorable jest off-line  
15-08-2010, 21:02  
Rafał M
Stały bywalec
 
Posty: 1.995
Domyślnie RE: Umowa zlecenie - praca na Poczcie

Wątek zdublowany.
Rafał M jest off-line  
06-11-2010, 21:47  
madziabk
Początkujący
 
Posty: 0
Domyślnie RE: Umowa zlecenie - praca na Poczcie

a do czego slużu gaz pieprzowy przy segregacji listów???
madziabk jest off-line  
06-11-2010, 21:48  
madziabk
Początkujący
 
Posty: 0
Domyślnie RE: Umowa zlecenie - praca na Poczcie

a do czego ci gaz pieprzowy przy segregacji listów?
listy na poczcie gryzą?
madziabk jest off-line  
07-11-2010, 21:14  
sanderus911
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie RE: Umowa zlecenie - praca na Poczcie

ogólnie jak podpisujesz karte o 07:00 to muszą ci liczyć godziny od 07:00 i nie ma bata, jeśli coś będą szmerać to powiedz że przyjedziesz dopiero na 09:00 po drugie jak zaczną wyskakiwać z krojeniem kasy to powiedz im że już komornik reszte odzyska ;] to na pewno zadziała bo zgodnie z umową nie mogą takich rzeczy robić
sanderus911 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Umowy zlecenia i o dzieło - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ umowa zlecenie,a praca w święta odpowiedzi: 11
§ umowa zlecenie a praca na caly etat odpowiedzi: 5
§ umowa zlecenie a praca\w nocy odpowiedzi: 1
§ umowa o prace i druga praca (umowa zlecenie) a L4? odpowiedzi: 6
§ Umowa zlecenie - praca 7/7 odpowiedzi: 9
§ Praca, umowa zlecenie??? odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.