Umowa zlecenie + 1/16 etatu a ubezpieczenie - Forum Prawne

 

Umowa zlecenie + 1/16 etatu a ubezpieczenie

Witam To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Od listopada nie jestem już studentem, chcąc utrzymać ubezpieczenie zdrowotne zostałem zatrudniony na umowę o pracę na 1/16 etatu w firmie rodzinnej: koszt Pracodawca 36,15 ( ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Umowy zlecenia i o dzieło

Umowy zlecenia i o dzieło - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
25-11-2010, 12:00  
Silv
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Umowa zlecenie + 1/16 etatu a ubezpieczenie

Witam
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Od listopada nie jestem już studentem, chcąc utrzymać ubezpieczenie zdrowotne zostałem zatrudniony na umowę o pracę na 1/16 etatu w firmie rodzinnej:
koszt Pracodawca 36,15 ( ZUS i podatek) plus wynagrodzenie 71,63. W czasie studiów pracowałem na umowy zlecenie i teraz chciałbym te prace kontynuować (różne umowy czasem kwota netto czasem brutto wyszczególniona). Wiem, że pracodawca ma obowiązek odprowadzać teraz wszystkie składki, ale u jednego z nich zostało mi zadane pytanie:
czy moje zarobki z tytułu pracy przewyższają kwotę 1317 zł brutto, bo jeśli tak to mogę zrezygnować z opłacania składki na ubezpieczenie społeczne.

Moje pytania są następujące:
1) Czy będąc na 1/16 etatu mam ubezpieczenie zdrowotne i zapewnioną bezpłatną opiekę lekarską?
2) Mam możliwość ubezpieczyć się w KRUS - czy to może być lepsze rozwiązanie?
3) Czy pracodawca może mieć podstawy prawne do tego by rozwiązać ze mną umowę z racji tego, że przestałem być studentem - na obecnej umowie mam wpisaną kwotę brutto 42 zł/godz.
4) Jak zmieni się wysokość tej kwoty po odprowadzeniu wszystkich składek (bo rozumiem, że ten podatek wpłynie znacząco na wysokość mojego wynagrodzenia)?
5) Czy jak na umowie jest napisana kwota netto, to czy pracodawca będzie musiał dołożyć resztę od siebie, czy będzie to podstawa do zmiany zapisów w umowie i zmniejszenie tej kwoty o wysokość podatku?
Silv jest off-line  
27-01-2012, 16:00  
czarek1986
Użytkownik
 
Posty: 172
Domyślnie RE: Umowa zlecenie + 1/16 etatu a ubezpieczenie

Odświeżam temat i także chciałbym poznać odpowiedź na te pytania
czarek1986 jest off-line  
21-02-2012, 19:33  
czarek1986
Użytkownik
 
Posty: 172
Domyślnie RE: Umowa zlecenie + 1/16 etatu a ubezpieczenie

Ponownie odświeżam temat i proszę o odpowiedź na pierwsze pytanie o 1/16 etatu i ubezpieczenie zdrowotne, bo to dla mnie dość ważne.
czarek1986 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Umowy zlecenia i o dzieło - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Umowa zlecenie a ubezpieczenie - Witam Prosze o pomoc. Pracujemy na umowę-zlecenie (zarabiam powyżej średniej krajowej jeśli to ma jakieś znaczenie) a moja partnerka jest...
§ umowa zlecenie i na 1/4 etatu - Pracowałam przez pół roku na cały etat ale niestety na umowie miałam tylko 1/4 etatu. Jak ten okres jest liczony do stażu pracy? Potem miałam pracę...
§ Umowa zlecenie,ciąża a ubezpieczenie - Witam Mam 21 lat pracuję na umowę zlecenie i jestem w ciąży w 3 miesiącu.Co wiąże się z tym że za pare miesiecy stracę pracę i niebęde miec zadnego...
§ umowa zlecenie a ubezpieczenie - Witam, Już kilka razy otrzymałem tutaj poradę więc może i teraz ją otrzymam. Mam podjąć pracę ale mój przyszły pracodawca najpierw chce ze mną...
§ Umowa zlecenie, a ubezpieczenie - Witam! Czy od umowy zlecenia odprowadzane są składki na ubezpieczenie? Chodzi mi dokładnie o pracę na umowę zlecenie absolwentów szkół wyższych?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:01.