Czy zlecenie liczy się do lat pracy? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Umowy zlecenia i o dzieło


Odpowiedz
 
22-10-2011, 08:33  
chochlica
Początkujący
 
Posty: 23
Domyślnie Czy zlecenie liczy się do lat pracy?

Czy zlecenie liczy się do lat pracy ?
chochlica jest off-line  
22-10-2011, 09:15  
Ślimak
Moderator
 
Ślimak na Forum Prawnym
 
Posty: 5.831
Domyślnie RE: Czy zlecenie liczy się do lat pracy?

Nie. Do stażu pracy nie wlicza się świadczenie usług na podstawie zlecenia i dzieła.
Ślimak jest off-line  
30-10-2011, 17:53  
Natalli
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: Czy zlecenie liczy się do lat pracy?

Ale jeśli mogę dopytac w tej kwestii - jeśli umowa zlecenie jest moim jedynym zatrudniem a nie jestem studentem, to pracodawca odprowadza ode mnie pełne składki - to mimo wszytko ten okres nie liczy się do stażu pracy w świetle zus'u?
Natalli jest off-line  
31-10-2011, 15:29  
marjory
Przyjaciel forum
 
Posty: 2.380
Domyślnie RE: Czy zlecenie liczy się do lat pracy?

Cytat:
Napisał/a Natalli
Ale jeśli mogę dopytac w tej kwestii - jeśli umowa zlecenie jest moim jedynym zatrudniem a nie jestem studentem, to pracodawca odprowadza ode mnie pełne składki - to mimo wszytko ten okres nie liczy się do stażu pracy w świetle zus'u?
Jeśli są odprowadzane składki emerytalne, to z nich będzie wyliczana emerytura z FUS. Zlecenie nie liczy się za to do stażu pracy branego pod uwagę przy wyliczaniu urlopu wypoczynkowego.
marjory jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Umowy zlecenia i o dzieło - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ jak się liczy wypowiedzenie z pracy odpowiedzi: 3
§ Czy UŻ liczy się jako powrót do pracy po L4? odpowiedzi: 6
§ Jak liczy się staż pracy? odpowiedzi: 11
§ Miejsce pracy poza siedzibą pracy jak się liczy odpowiedzi: 1
§ Jak Urzad Pracy liczy staz pracy. odpowiedzi: 8
§ 10lat pracy jak się to liczy? odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.