Warunki umowy o dzieło ?? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Umowy zlecenia i o dzieło


Odpowiedz
 
14-01-2012, 10:55  
marcin-9999
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Warunki umowy o dzieło ??

Witam, chciał bym zatrudniać pracowników na umowę o dzieło - chodzi i pozyskanie określonej na umowie liczby klientów dla mnie w określonym czasie np 5 klientów na miesiąc (umowa na 30dni). Jeśli pracownik wykona dzieło w całości odprowadzam od tego podatek od dochodu. Tylko zastanawiam się co jeśli wykona mniej np pozyska 2 czy 3 klientów. Umowa jest w takim razie nie wykonana więc nie muszę jej rozliczać (jest to ustalane wcześniej z pracownikiem) ale w takim przypadku tzn nie wykonania umowy i takim iż nie muszę jej rozliczać wystarczy że ja poprostu zniszczę? swoją i pracownika? czy muszę ją jakoś anulować czy zgłosić?
Czy mogę zrobić jakiś podpunkt w umowie mówiący o tym że jeśli dzieło nie zostanie wykonane w 100% to wynagrodzenie będzie proporcjonalne do wykonanej pracy? Tzn jeśli pozyska 3 osoby to zapłacę pracownikowi za 3?
Nie chce umowy zlecenia ponieważ trzeba od niej odprowadzać składkę no i jest ona umową działania a nie rezultatu a ja nie chcę płacić za działanie tylko za konkretnych pozyskanych klientów.

pozdrawiam
marcin-9999 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:31.