wypowiedzenie umowy zlecenie przez zleceniobiorcę - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Umowy zlecenia i o dzieło


Odpowiedz
 
19-05-2012, 21:33  
zagu
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie wypowiedzenie umowy zlecenie przez zleceniobiorcę

Witam!
Chciałabym wypowiedzieć umowę zlecenie (jestem Zleceniobiorcą) a mam w niej następujący zapis:

1. Każda ze stron może wypowiedzieć niniejszą umowę z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia, kończącego się w sobotę.
2. Każdej ze stron przysługuje prawo do wypowiedzenia niniejszej umowy ze skutkiem natychmiastowym w przypadku niewykonywania lub nienależytego wykonywania zleconych czynności.
3. Oświadczenie każdej ze stron o wypowiedzeniu niniejszej umowy powinno być złożone w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
4. W terminie 7 dni od dnia rozwiązania niniejszej umowy Zleceniobiorca jest obowiązany zwrócić wszelkie dokumenty związane z wykonaniem zleconych czynności.

Dodam, iż pomimo wielu próśb nie mam zapewnionego stałego miejsca do wykonywania swojej pracy w tym niezbędnych do tego materiałów - drukarka, papier (wciąż czegoś brakuje), co wiąże się z niemożnością wykonania mojej pracy, a ja później ponoszę konsekwencje. Chciałabym wiedzieć, czy mogę po prostu przynieść wypowiedzenie i co dalej powinnam zrobić? I co dokładnie mam rozumieć przez punkt 1 z tego zapisu? Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczna.
Z poważaniem,
M.K.
zagu jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.