Czy umowę zlecenia można rozwiązać w każdej chwili? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Umowy zlecenia i o dzieło

Umowy zlecenia i o dzieło - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
17-04-2009, 12:18  
wenika
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie Czy umowę zlecenia można rozwiązać w każdej chwili?

Czy to prawda, że umowę zlecenia można rozwiązać w każdej chwili? Dziękuję za odpowiedź )
wenika jest off-line  
17-04-2009, 12:26  
Lex'ior
Moderator w spoczynku
 
Lex'ior na Forum Prawnym
 
Posty: 2.600
Domyślnie RE: umowa zlecenie

Art. 746 § 1 k.c. Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę.
§ 2 Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę.
§ 3 Nie można zrzec się z góry uprawnienia do wypowiedzenia zlecenia z ważnych powodów.
Lex'ior jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:34.