W jaki sposób złożyć skargę na lekarza. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Wielka Brytania


Zamknięty temat
 
23-02-2008, 22:33  
migotk1
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie W jaki sposób złożyć skargę na lekarza.

Jakiś czas temu poszłam do lekarza w Anglii ponieważ byłam w ciaży.Nie bede się bawić w opisywanie szczegółów bo nie o to tu chodzi.Najwazniejsza rzeczą jest to, że olał mój problem z ciążą.Targana złymi przeczuciami pojechałam do Polski i tam okazało sie,ze problem jest tak poważny ze od razu trafiłam na stół operacyjny z powodu zagrożenia życia.Straciłam dziecko,wycięto mi jajowód, mogłam stracić zycie.Winie za to lekarza z Anglii,uważam ze gdyby zrobiono mi odpowiednie badania<o problemie sygnalizowalam> sprawa skonczyla by sie inaczej.
Wczesniej o tym nie myslalam,ale teraz kiedy emocje opadły postanowilam walczyć! Nie chodzi mi o zadne odszkodowania,chodzi mi tylko i wyłącznie o ukaranie lekarza.
Chcialabym wiedziec gdzie moge udac sie w tej sprawie,kogo pytac oraz czy mam jakies szanse aby cokolwiek wywalczyc.
Pozdrawiam,dziekuje za odpowiedz
migotk1 jest off-line  
26-02-2008, 12:43  
Eliss
Moderator
 
Eliss na Forum Prawnym
 
Posty: 2.624
Domyślnie Re: Chce podać lekarza! Gdzie?

Masz prawo złożyć skargę dotyczącą jakiegokolwiek aspektu leczenia NHS za pomocą procedury skarg NHS. Aby skorzystać z tej procedury zwykle musisz być pacjentem, bądź byłym pacjentem odnośnej instytucji bądź lekarza. Powinnaś złożyć skargę najszybciej jak to możliwe po wystąpieniu problematycznego zdarzenia. Na złożenie skargi masz zwyczajowo sześć miesięcy od daty zdarzenia. Jednakże, jeżeli szpital lub przychodnia nie zostały powiadomione o skardze, okres sześciu miesięcy jest liczony od momentu kiedy zostaną oni poinformowani o niej po raz pierwszy, jednakże w okresie nie dłuższym niż dwanaście miesięcy od daty zdarzenia.
Istnieje prawo decydowania o odstąpieniu od ram czasowych w przypadku, gdy z powodu żałoby bądź urazu psychicznego nierozsądnym byłoby oczekiwanie na złożenie skargi o czasie. Jednakże rozpatrzenie skargi musi być możliwe.
Eliss jest off-line  
26-02-2008, 12:44  
Eliss
Moderator
 
Eliss na Forum Prawnym
 
Posty: 2.624
Domyślnie Re: Chce podać lekarza! Gdzie?

Etap pierwszy – Rozwiązanie na miejscu
Jeżeli chcesz złożyć skargę dotyczącą jakiegokolwiek aspektu leczenia NHS, jaki otrzymałeś, bądź którego Ci odmówiono, udaj się do odnośnej przychodni, szpitala bądź kliniki i poproś o kopię formularza procedury skarg. To samo dotyczy lekarzy GP, okulistów, stomatologów, szpitali i innych rodzajów opieki świadczonej przez NHS. We wszystkich przypadkach pierwszym etapem procedury jest złożenie skargi do odnośnego lekarza. Pierwszy etap jest określany jako Rozwiązanie na miejscu. W dużym centrum usług zdrowotnych najprawdopodobniej wyznaczono pracownika jako kierownika ds. skarg. W mniejszej instytucji zwykle nie ma takiej osoby, jednakże wszystkie przychodnie NHS mają taką procedurę oraz osobą za nią odpowiedzialną. W większości przypadków sprawa zostanie rozwiązana na tym etapie.
Eliss jest off-line  
26-02-2008, 12:50  
Eliss
Moderator
 
Eliss na Forum Prawnym
 
Posty: 2.624
Domyślnie Re: Chce podać lekarza! Gdzie?

Etap drugi – skierowanie do Rzecznika
Jeżeli Twoja skarga nie zostanie rozwiązana na miejscu, możesz skierować sprawę do Angielskiego Szkockiego Rzecznika Praw Obywatelskich ( British and Irish Public Services Ombudsman) bądź zgłosić sprawę do rozpatrzenia sądowego.
W celu uzyskania informacji na temat skorzystania z pomocy Rzecznika patrz Jak korzystać z pomocy Rzecznika w Anglii
Rozpatrzenie sądowe

Ostateczną decyzję w sprawie Twojej skargi można zakwestionować poprzez wniesienie o rozpatrzenie sądowe. Rozpatrzenie sądowe jest to procedura, która pozwala sądowi prawa ponownie rozpatrzyć decyzje podjęte przez organy publiczne. Jeżeli planujesz wnieść sprawę do rozpatrzenia sądowego, będziesz potrzebował konsultacji z prawnikiem
Eliss jest off-line  
26-02-2008, 12:59  
Eliss
Moderator
 
Eliss na Forum Prawnym
 
Posty: 2.624
Domyślnie Re: Chce podać lekarza! Gdzie?

Pomoc w sprawie Twojej skargi
Na każdym obszarze Rady NHS w Anglii istnieją placówki porad i wsparcia, które mogą pomóc Ci w złożeniu skargi dotyczącej lekarza NHS. Twoja lokalna Rada NHS może udzielić porady w zakresie placówki wsparcia dostępnej na Twoim obszarze.
Pełna biblioteka informacyjna dotycząca leczenia NHS jest dostępna w Internecie. Wskazówki dotycząca leczenia znajdujące się w sekcji informacji pacjenta mogą okazać się dla Ciebie przydatne. Informacje te pozwolą Ci porównać to co jest zalecane z tym co przydarzyło się Tobie i mogą pomóc w określeniu Twojej skargi. Patrz Patient Information
Możesz również uzyskać pomoc w złożeniu skargi dotyczącej Twojego lekarza NH od miejscowego Biura Porad Obywatelskich (Citizens Advice Bureau). W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących najbliższego Biura Porad Obywatelskich (CAB), włączając te, które udzielają porad za pośrednictwem poczty elektronicznej, kliknij najbliższe CAB

www.nhshighland.scot.nhs.uk
Eliss jest off-line  
27-02-2008, 09:53  
migotk1
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie

Dziekuję bardzo.Naprawde jestem wdzięczna za wyczerpującą odpowiedz!
Dziekuje i pozdrawiam
migotk1 jest off-line  
Linki sponsorowane
Zamknięty temat

Wielka Brytania - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Jaki sposób na dłużnika?! odpowiedzi: 18
§ Na jaki organ składać skargę na bezczynnośc? odpowiedzi: 9
§ W jaki sposób wyegzekwować dług ? odpowiedzi: 4
§ W jaki sposób działa US? odpowiedzi: 11
§ jak formalnie zgłosic skargę na lekarza odpowiedzi: 3
§ jaki jest wzór i gdzie składa się skargę na Miejską POL i MS odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:21.